Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolaton belüli súlyos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolaton belüli súlyos személyiségzavarral lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Amikor megismerkedtem a párommal,éppen a válásán próbálta túltenni magát (megcsalta a volt felsége,bennem se bízott meg hónapokig emiatt). Nem akartam ebbe a témába akkor belemászni,gondoltam az ő dolga,idővel úgyis túl lesz rajta,hiszen itt vagyunk egymásnak,szeretjük egymást.


Teltek a hetek-hónapok,érzem rajta,hogy szeret,viszont meglátásom szerint csak ő számít a kapcsolatunkban...az ő igényei,az ő életvitele,az ő szabadsága,az ő munkája.... Nem fogja meg a kezem az utcán,nem ölel meg,ennyi idő alatt egyszer sem mondta ki,hogy szeret. Nem vagyok se buta,se csúnya,akit nem lehet felvállalni.

Ha bármelyiket is szóvá teszem,hogy rosszul esik,mindig azt válaszolja,úgy érzi meg akarom fojtani. Nem így van,csak igénylem néha a szeretetet,törődést.

Én is dolgozom,tanulok.... keményen megdolgozunk mindenért. (nem élünk rosszul)


Nagyon sokat olvastam a témában,hogy ez a viselkedés egy nagy lelki sérülés következménye,vagy valakinek alapból ilyen személyisége van. A pszichológia szerint ez nárcisztikus személyiségzavar,ami egy nagyon komoly mentális probléma...


Másfél év alatt most jutottam el addig,hogy teljesen elnyomva,letaposva érzem magam....mintha nem számítanék semmit. Nekem eddig nem voltak önértékelési problémáim,sem mentális problémáim.


Felvetettem neki,hogy olvasson ő is a témában,de csak egy poén jött válaszként: "A nárcisz nagyon szép virág."

Gyakorlatilag ezzel beismerte,hogy ő ilyen.


Nagyon szeretem őt,de ugyanakkor muszáj valamit tennem,hogy jó irányba fejlődjön a kapcsolatunk.


Mit tehetnék,hogy megoldódjon ez a probléma?


N27

F37


2017. okt. 27. 11:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

"Párkapcsolaton belüli súlyos személyiségzavarral lehet valamit kezdeni?"

Igen, lehet, ha a személyiségzavaros fél beismeri, és változtatni akar.


"Felvetettem neki,hogy olvasson ő is a témában,de csak egy poén jött válaszként: "A nárcisz nagyon szép virág." "

Ez alapján nem úgy tűnik, mintha ő akarna.


Itt nem a mentális zavar a fő probléma, hanem az, hogy ő meg sem próbál a gyógyulás útjára lépni.


22/N

2017. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
24%

Elmebéli hiányosságaid megtanulása miatt vagy jelenleg e létezésben.

Akármilyen kapcsolat külvilággal független ettől.

2017. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Olvasgass még egy kicsit!

Elkerülte a figyelmed, hogy a nárcisztikus nem kezelhető, nem gyógyítható. A családtagjait szokás kezelni, hogy fel tudjanak állni a padlóról.

Felismerted, hogy mi a gond. Azt is tudod, hogy mit kell tenned, csak nem vagy képes meglépni.

2017. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem. Mert te elnézed neki, ezért semmi okát nem látja annak, hogy változzon.


Ha a sarkadra állnál végre, akkor biztos felébredne az álmából, így azonban maradni fog minden a régiben.

2017. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Ezért nem (sem) kell összejönni olyannal, akit nem ismerünk megfelelően.
2017. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem személyiségzavaros, hanem szarik rád. Nem kell mindig bemagyarázni dolgokat.
2017. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ha olyan sokat olvastal a temaban akkor tudod hogy te sem vagy normalis, hogy osszejottel vele.


Az oreg pasit hagyd ott, es menj pszichologushoz.

2017. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Értelmes nő vagy szerintem az íásod alapján. Méltó lenne egy értelmes nőhöz az, hogy egy érzelmileg súlyosan sérült fickóval kösse össze az életét? Na ugye. Szóval, menekülj, amíg nem késő.
2017. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Mint nő írom neked: ne hidd el, hogy meg fogod tudni változtatni és hogy ez a nők sorsa!!! Annyi lány bedől ennek, majd ő megváltoztatja, majd ő, ő...közben elmegy a fiatalsága.

Egyik barátnőm volt ilyen, kicsinált, szó szerint, ha láttam, hogy ő hív, már gyomorgörcsöm volt. Rengetegszer beszéltem a fejével, nem változott, nem is akart.

Megszakítottam vele a kapcsolatot.

Tedd te is ezt, nem te leszel a nagy mártír megmentő!

2017. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem is értem miért vált el (tőle a felesége)...


Ez egy önző egoista farkinca, csoda hogy eddig is bírtad.

2017. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!