Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek a szerencsejátékos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a szerencsejátékos barátommal?

Figyelt kérdés

Barátom régebben sokat gépezett, amivel nem kevés összeget vert már el. Mióta együtt vagyunk nem csinálta, mert belátta hogy ez mennyire rossz, hogy ebből jó sose sül ki. Múltkor viszont visszament, amivel többszázezres adóságba keveredett. Persze engem kért hogy segítsek... Azonnal szakítani akartam, de megesett rajta a szívem, meg láttam hogy nagyon bánja, szégyenli. Az a helyzet hogy zálogott rakott azért hogy játszon(!!!) Egy hónap múlva elutazik külföldre pár hónapra dolgozni, abból a pénzből vissza tudja adni. Viszont azt akarja most váltsuk ki mert sok lesz a kamat. Kérdésem az hogy nem tudom mit csináljak, kiváltsuk most, megkockáztatva azt hogy megint eldurran az agya és visszateszi, vagy inkább kerüljön többe, de ne legyen már lehetősége elb**ni? Az nem tetszik neki hogy hazahozzam őket, pedig én ezt tenném... Vagy erőltessem ezt? Nem tudok benne igazán bízni akárhogy esküdözik hogy nem teszi vissza :(


Tudom szakítanom kéne vele, vagy hagynom hogy elveszítse, az ilyen kommentekből nem kérek. Ha most nem lenne neki ez a munka akkor biztos hogy nem is segítenék, vagy hogyha nem látnám hogy tényleg bánja.

Több éve együtt vagyunk, ha ez számít.



2017. nov. 19. 08:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Volt már elvonón régebben, sőt pszichiáternél is, de azt mondja nemsokat ért egyik sem :( Én tudom mi ennek az oka, és a legrosszabb hogy ezen legjobban az segítene ha kiszakítanám abból környezetből ami miatt újra és újra odamenekül :( Magyarul a családjából, a szüleitől akik nem szeretik. Viszont ha ez sem segít akkor csúnyán bebukom... Igaz akkor is szét lehet menni, belehalni nem fogok... :(
2017. nov. 19. 18:40
 12/12 anonim ***** válasza:
Tudod, egy darabig lehet másra fogni, de felnőttként már illene összeszednie magát az embernek és talpra állni, és nem másokra fogni a gyengeségünket, hanem vállalni a felelősséget. Azért feltételezem, hogy a barátod nem értelmi fogyatékos, hogy gyámságra szorulna. Bocs, ha ez kicsit kegyetlenül hangzik, de a változás leginkább rajta múlik és a saját akaratán.
2017. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!