Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket mennyire zavarna, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket mennyire zavarna, ha tarsadalmi statuszban messze allnatok a parotoktol?

Figyelt kérdés
Egyszeru pelda: A parod egy rozsadombi csaladi hazban el, te pedig kozeposztalyban, vagy az alatt mozogsz.
2017. nov. 21. 20:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
29%
Nyilvan nem allna ossze egy rozsadombos egy paneltacskoval. En meg nem allnek ossze rozsadombossal, nem hiszem, hogy nem lenne velem lekezelo.
2017. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Maga a tény nem. De ami ezzel jöhet, az igen.

Pl. nem tart-e a családja tanulatlan prolinak, ha nem voltam még egy puccos gálán vagy vmi nagyon elit étteremben, és nem tudom, hogy az 5 késből melyiket melyik fogáshoz kell használni vagy nem tudom, hogy kezdjek hozzá a gyümölcshöz, amit protokolláris jellegű eseményeken nem lehet kézzel fogva enni (láttam már róla bemutatót, de biztos bénáznék vele). Vagy hogy kezeljem azt, hogy amit ő megszokott életszínvonalat és átlagnak tartja, azt az én fizumból lehetetlen kivitelezni... és ha esetleg elfogadok tőle vmit, hogy kezeljem, ha 10 idsmerősöm is learanyásóz...

2017. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12: első körben válasszuk szét, hogy társadalmi, vagy anyagi státuszról van szó.


A kérdező ugye rózsadomb vs középosztályt ír le.

Te pedig általános kulturális kérdéseket feszegetsz (pl, hogy tudod e, hogy melyik villához kell nyúlni).


A probléma az, hogy a rózsadombi ház nem egyelő a magas kultúrával. Sok gazdag vállalkozó olyan proli, hogy a kapa kilóg a szájából (persze, amit pénzen meg lehet venni, azt megveszi, legyen szó házról, kocsiról, drága ruháról, de egy mezei öltönyt nem tud viselni).


Más esetben pedig ha nem tudod, hogy melyik villát kell elvenni az étteremben, vagy mi a protokoll, esetleg tanulatlan vagy, akkor egy középosztálybeli családnál is bajba kerülhetsz, ha éppen náluk ezek a dolgok fontosak.


Én például sok igazi értelmiségi családot tudok, ahol mindenkinek 2 diplomája van, a 8342 darab villát mindenki tudja használni, mindenki olvasta az elvárt szépirodalmat, etc... Közben meg annyit keresnek, hogy örülnek, ha hó végén fizetik a számlákat. Sok tanár, kutató, etc rendelkezik diplomákkal, tudással, csak pénze nincs mellé.


(egyébként eltérő okokból, de én is ilyen családból jöttem, a szüleimnek nagyon fontos volt, hogy egy étteremben gond nélkül eligazodjak, és volt is annyi pénzük, hogy ezt meg tudják nekem gyerekként tanítani), de annyi pénzük már nem, hogy ne 15 éves legyen a legfiatalabb kocsi, amit megvettek.



Szóval ne keverjük tanulatlan, az etiketten nem ismerő embernek bárki tarthat, ez teljesen független a pénztől, és sok esetben a társadalmi státusztól is (lásd gyorsan felkapaszkodott politikus, és vállalkozó urak a 0 kultúrával)

2017. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!