Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak, ha sokat keresnétek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ha sokat keresnétek, elvárnátok a feleségetektől, hogy minimálbérért dolgozzon?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy külföldön éltek és házasok vagytok. A feleségetek részmunkaidőben dolgozik, kap 430€-t, ti olyan 2000€-t. Mivel házasok vagytok, az egy más adóosztály, tehát ha a feleségeteket beíratjátok a legalsóba, ő fog kapni ezek után 400€ nettót, ti 2300€ nettót (tehát tőle elvonnak egy keveset, de ti sokkal többet kaptok emiatt).

Elvárnátok, hogy ezek után dolgozzon igeniscsak tovább azért a 400€ nettóért, ti meg éltek a 2300€-ból, mert mindenki dolgozzon, ez az élet rendje, vagy maradjon otthon inkább?

(ha megvan az oka, miért csak részmunkaidőzik. Mondjuk mert órái vannak napközben)


2017. nov. 25. 10:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
53%

"Sőt, azt is a lelkemre kötötte, hogy nehogy elmenjek a suli végezte után egyszerre mindenféle rabszolgamunkára, várjam meg, amíg normális lehetőség adódik, ha ez fél, vagy akár egy év, akkor annyi. "



Aztán ha mondjuk a suli befejezése után 6-7 évvel kidob, mert beleszeret a titkárnőjébe, akkor ott fogsz állni 30+ évesen, és az egyetlen amit beírhatsz az életrajzod, hogy "tiszta otthont tudok biztosítani"

2017. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
13%
Miért, ő biztosítaná nekem a megélhetésemet amíg tanulok? Nem. És én nem is várnám el, mert nem az anyám.
2017. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%
"dolgozzon igeniscsak tovább azért a 400€ nettóért, ti meg éltek a 2300€-ból" --- Ezt most úgy írod, mintha külön kasszán lennétek. Nem, itt az a lényeg, hogy ketten éltek 2700-ból, vagy 2300-ból.
2017. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
29%

"Férfiak, ha sokat keresnétek, elvárnátok a feleségetektől, hogy minimálbérért dolgozzon?"


Egyáltalán nem várnám el - felőlem sokkal többért is dolgozhat, mint a minimálbér.


A lényeg, hogy DOLGOZZON.

2017. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

"Én ugyan ebben nem látok sok logikát, nem degradál semmilyen munka, nem érdekelne, ha az nem ahhoz kapcsolódik, amiből a diplomám szereztem,


de ha ő így szeretné, akkor így lesz." (!!!)


mert ő így szeretné? és te mit szeretnél? főleg miután elhagyott másért?

2017. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
7%

Igen, elvárnám hogy ugyanannyit dolgozzon mint én, persze ebbe beleszámolnám a tanulási időt is mert az is munka.

Hogy ki mennyit keres az már mellékes, nálam közös lenne minden, a teher, a házimunka de a jövedelem is. Ez így korrekt.

2017. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
30%
4."neki többet ér, hogy egy tiszta, szép otthonba érkezik haza, ahol nem vagyok idegbeteg módon lestrapálva és kifáradva" ---miért, szerinted ahol mindkét fél dolgozik, ott ganédomb van? Lehet furcsát mondok, de ott is meg tudják oldani, hogy rend legyen otthon. Ha meg Te idegbeteg leszel egy munkahelyen, akkor tényleg ne menj el dolgozni soha, mereszd csak otthon a pi.csádat a jó kis nyugalomban, még a végén felmegy a vérnyomásod. :DDD
2017. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#4

Én értem a logikát. De egyet ne felejts el: a férjed bőven keresőképtelen lehet, feletted mennek az évek, és ha egyszer munkavállalásra adod a fejed, nem nézik ám jó szemmel, hogy évekig üresen áll a munkatapasztalat rovat.


Kérdező: ő él a 2300-ból, te meg a 400-ból? Vagy ez hogy? Mert amúgy 2700 több, mint 2300, az rendben van, de ti nem éltek vagyonközösségben?

2017. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk hasonló volt a helyzet. Külföldre költöztünk a férjem munkája miatt. Ő nagyon jól keres. Én az első 10 hónapban nem dolgoztam, a nyelvet tanultam. Aztán elmentem részmunkaidőben dolgozni, az ő fizetéséhez képest nevetségesen kerestem. De nagyon jó volt végre csinálni valamit, társaságban lenni, hasznosnak lenni. Közben saját vállalkozást indítottam, amit szintén napi pár órában csinálok és nagyon szeretek. Időközben a férjem már kétszer is volt rákos, műtéttel, kemóval, több hónapos munkakieséssel. Úgyhogy nagyon fontos, hogy az ember saját lábon álljon, mert tényleg bármi történhet. Azóta már házat is vettünk, a én fizetésem fedezi a hitelt és a rezsit, és azért sokkal jobb sajátban lakni, mint béreltben. És azért a 2300 Euró nem egy nagy pénz, jövőt tervezni legalábbis.
2017. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
54%

4-es válaszoló vagyok. Nem tervezek évekig otthon ücsörögni, mint ahogy azt itt sokan gondolják, nem lesz azért annyira nehéz munkát találnom (tolmács-fordítóként fogok végezni ritka nyelvpárral, ez nem nagyképűen mondom, csak leírom a tényt). Ha pedig bármi történne, el tudnám tartani magam, írtam, hogy nem esne le a karikagyűrű az ujjamról akkor sem, ha neadj' Isten olyan munkát kell végeznem, ami nem értelmiségi. De nekünk MOST ez így jó, boldogok vagyunk, a mi dolgunk, kettőnk között hogyan osztjuk meg a feladatokat. Én sem szólok bele a ti életetekbe.


Ha mindenki arra apellálna, hogy elhagyja a párja, és mi lesz utána, akkor minek házasodni? Nem értem az ilyen embereket. Köszi az aggodalmat, majd jelzek, ha elhagyna a férjem, hogy szórjatok már egy kis alamizsnát...

2017. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!