Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatban vagyok, de az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban vagyok, de az exem felbukkant?

Figyelt kérdés

Az exemmel 6 évvel ezelőtt szakítottam. Egy évig voltunk együtt,az első igaz szerelmem volt,de aztán elváltak útjaink és szerelmes sem voltam már. Nem tartottuk sokáig a kapcsolatot,de 3 éve már kollégák vagyunk. Pont az idő alatt ismertem meg a jelenlegi páromat. Az exem közben kiment külföldre,nem sokat beszéltünk a szakítás után. Csak amennyit "muszàj" volt a munka során.

Egy hónapja lassan,hogy visszajött MO-ra és azóta nem tudom levakarni magamról. Egyszer csak munka után egy közös sétálgatásra invitàlt,de mondtam neki,hogy "bocsi megyek haza,nem érek rá,szép estét neked". Az előzménye a meghívásnak az volt amúgy,hogy én hülye megkérdeztem,hogy hogy érezte magát kint külföldön? Ezután beszélgettünk max 4-5 percet és utàna kérdezte meg,hogy megyek-e vele sétálni.. Már évek "évtizedek" teltek el a szakítás óta, és ha most lennénk jóban azzal nekem semmi gondom nem lenne,mert 100%,hogy nem lesz többé köztünk semmi. Egyáltalán nem érzek már iránta semmit! A jó viszony fennmaradt. Mindig úgy üdvözöljük egymást mintha barátok lennénk. Kedves,nyugodt meghitt a légkör amit kialakítottunk. Nem haragban váltunk el és sosem veszekedtünk! Tényleg jó a "kapcsolatom" vele. De mégis kerültük egymást. Annyit beszélek vele kb mint bármelyik másik kollégámmal.

Azonban most le minimalizáltam a vele való kommunikációt,mert nem akarom,hogy azt gondolja én akarok tőle valamit. Régen voltunk együtt. Ma már nem tépődnének fel a sebek, és semmi esély sincs arra, hogy ismét fellobbanjon a láng, pláne,hogy nekem barátom van akibe szerelmes vagyok,akit szeretek. Harmonikus,jókapcsolatom van azóta és boldog vagyok. Csak azóta én hiàba kerültem,folyton megtalált munka után. Leszolított, mesélni kezdett bármiről csak,hogy beszéljen hozzám. Amíg a kocsimig értem követett mindig. Aztán volt egyszer,hogy wcre siettem amikor a folyosón összefutottunk és megálított,hogy megkérdezze nem megyek vele kajálni valamerre? Közöltem vele,hogy "kedves tőled,de nem! Amúgy szeretném ha tudnád,ha esetleg eddig nem mondtam (mondtam) hogy van barátom és ha ez nem egy baráti meghívás akkor nem szeretnék menni" stb. Szóval finoman utaltam rá, hogy a vàlaszom nem! Simán elfogadta,bólintott. Bocsánatot is kért amiért tolakodott,nem akarta,hogy félreértsem. Mondtam neki,hogy részemről nincsen harag.

Aztán következő héten ebéd szünetben amíg belapátoltam a kajàmat oda jött megint és elkezdett beszélni arról,hogy szeretné ha barátként elfogadnám a meghívását és oda megyünk ahova akarunk,nyilvános helyre, és komolyan nincsenek hátsó szándékai. Komolyan hittem neki,mert nagyon őszíntének tűnt. Ismerem őt, és a légkör is most is olyan volt mint mindig. Szerintem tényleg barátkozni akar,lehet,hogy egyedül érzi magát kicsit. A szülei vannak csak itthon. Rengeteg barátja külföldre ment. A kollégák meg kollégák,nem a barátai. Engem meg ismer és a szakításunk óta jóban vagyunk. Ő egy nagyon,nagyon kedves és jó ember! De nem akarok tőle semmit. Barátként viszont most már tudnék rá tekinteni. Eddig egyszer voltunk együtt..elmentünk bevásároltam addíg mesélt nekem,utána bepakoltunk a kocsimba. Elmentünk vettünk forró csokit,megittuk közben beszélgettünk és ment mindenki hazafelé.


A barátomnak eddig csak annyit mondtam,hogy az exem elkezdett velem beszélgetni, kicsit többet mint eddig és egészen úgy nézki,hogy barátként működhetne a dolog. Nem volt túl nagy az öröm a szerelmem részéről. Megis értem,de mindenről tudhat és nincsenek titkaim. A találkozót is elakartam mondani,de ott még nem tartottam amikor kisebb veszekedés féleség lett ez miatt. Lezártuk a témát, kértem,hogy bízzon bennem, nem véletlenül meséltem el neki ezt!


 Ti hogy látjátok...szerintetek is lehet ebből barátsàg? Vagy koptassam le? Amikor lehet tényleg nincs is hátsó szándéka. Szerintem nincsen,tudtam volna..ha van!!


A találkozót meg szeretném megmondani a barátomnak,de őszíntén szólva nem tudom,hogy ez mennyire lenne helyénvaló? Nem akarom provokálni, megijeszteni őt!!! Arra gondoltam,hogy később beszélek erről és persze ha érdemes,ha komolyan csak barátkozni szeretne velem az exem.


2017. nov. 27. 19:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre pár napja kerülöm az exemet. Szóval keveset beszélgetünk. Akart újból találkozni meló után,de nemet mondtam neki. Leginkább azért,mert még az első találkozót sem mondtam el a páromnak. Csak nem akarom,hogy rosszul reagáljon rá és aggódjon!
2017. nov. 27. 19:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csessz szét egy kapcsolatot egy poros barátság miatt exeddel. Plusz ő nyomulna is talán.


Párod elveszítheti a bizalmát és a hitét benned. utánna meg nem győzöd megbánni.


Talán oda juthat a dolog hogy új exed (mostani párod) visszaszerzését irányuló kétségbe esett kérdést kell itt feltenned.


Én azt javaslom hanyagold a közelebbi barátkozást vele nem ér annyit az a haverkodás.

2017. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én koptatnám a pasit....túl sokat akar találkozni. Vagy vinnéma szerelmedet is ...mindkét pasi előtt tisztázva lenne a dolog.
2017. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Én komolyan mondom hogy nem tudom hogy nekünk akarod bebizonyítani hogy már nem érzel semmit az exed iránt, vagy magadnak.
2017. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagold ezt a barátságot, nem éri meg ezért a párodban kételyeket, bizalmatlanságot ébreszteni!
2017. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha sürün elöfordulna kávézgatása, séták közösen az exszel, én átgondolnám a kapcsolatot, aztán vszeg kidobnálak.

Már NEM vele vagy, de jobban zavarna, hogy szemmel láthatoan olyan hülye igen, hogy fel sem tünik, az ex simán dugna.

2017. nov. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!