Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ebben a helyzetben? Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

A barátommal néhány hónapja vagyunk együtt, de sajnos nem tudunk elég sűrűn találkozni. Ő másik városban jár egyetemre (300 km-re tőlem). Ez pedig nyilván megnehezíti a dolgokat. Kezdetben nagyon szép és jó volt minden, aztán kezdtem picit elhanyagoltnak érezni magam. Rengeteget tanult a vizsgái miatt, rám pedig alig maradt idő. Napi 10 üzenetet ha kaptam... Beszéltem is vele erről, ő pedig az iskolára hivatkozott meg a rengeteg tanulni valóra. De megbeszéltük, hogy a szülinapomon meglátogat, és romantikázunk, újra közelebb kerülünk egymáshoz, stb. Eközben ő kitalálta, hogy depressziós, egész nap aludt, szó szerint le se szart. Nem kerestem, nem írtam, hadd pihenjen. Másnap küldött egy SMS-t, hogy az egyik barátját autóbaleset érte, és kómában van. Pár nap múlva ugyan felébredt, de kiderült, hogy sajnos lebénult. Utána a párom ismét nem keresett vagy 4 napig. Én pedig írtam egy hosszú levet arról, hogy nem bírom ezt. Szakítani kéne, ha egyszerűen nincs számomra hely az életében. Megmondtam hogy nem fogok könyörögni a szeretetéért, ha meg akar szabadulni tőlem, legyen férfi, és mondja ki! Erre annyit felelt, hogy: ,,Meghalt, elveszítettük a barátomat." Sajnálkoztam, és kicsit önzőnek éreztem magam. Aztán annyit írtam hogy ,,Nem tudok semmit tenni hogy jobban érezd magad, igaz?"

Az ő reakciója pedig: ,,Nem tudsz. Nem akarok beszélni, most alszom."

Ez a szülinapom előtti napon volt. A szülinapomon persze rám sem írt, nemhogy nem látogatott meg... Elhiszem, hogy nagyon gyászol, hisz a legjobb barátja volt. Szeretnèk is segíteni neki...de nem értem ezt az egészet. Szerintem ahogy velem viselkedik, az még ebben a helyzetben sem megbocsájtható. Szerintetek csak ilyen undorító módon akarna lerázni,vagy tényleg ennyire szenved?


Mit kéne tennem? Legyek empatikusabb és megértőbb, vagy hagyjam az egészet?


Köszi, ha végig olvastad! :)



2017. dec. 8. 14:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
24%

" Legyek empatikusabb és megértőbb"


ÖÖÖ...igen?


Most halt meg a legjobb barátja. Elhiszem, hogy neked szarul esik, hogy nem köszöntött fel a születésnapodon, de talán most van ennél nagyobb gondja is.


És persze, van aki olyan típus, hogy szeret osztozni a fájdalmán másokkal meg kibeszélni, mert úgy könnyebb neki, de van, aki meg nem ilyen. Ha jól sejtem, a barátod sem ilyen.

Talán adj neki egy kis időt.

2017. dec. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
24%

Te felfogtad egyáltalán az egészet???

MEGHALT valaki, egy hozzátartozója!!! Akit SZERETETT!! Aki már nincs többé,csak az emlékeimben a szívében! Tudod te milyen ELVESZÍTENI valakit? Valakit aki fontos??? BARÁT,TESTVÉR,SZÜLŐ, A SZERELMED VAGY AKÁR AZ ÀLLATOD. Nagyon nehéz feldolgozni. Lehet,hogy neki most pihenésre van szüksége,lehet,hogy kifogásokat fog gyártani,de nem azért mert nem akar veled találkozni, téged nem akar. Hanem ezt az egészet még nem sikerült megemésztenie, ezért nem akar most veled lenni. Sajnálom ez van,nem lehetsz MINDIG TE az első. Nem lehet mindig ÉN,ÉN,ÉN. Más is van a világon!!! Oké értem,előtte meg a tanulás miatt szánt rád kevesebb időt. Akkor ezt egy telefon beszélgetés során elmondod így pl "Szia,nem szeretnélek feltartani,tanulj nyugodtan,készülj a vizsgákra és pihend is magad ki, de szeretnék majd beszélni veled valamikor amikor kis időt tudsz rám szànni, lenne mit megbeszélnünk". Aztán attól függ erre mit reagál. De nehogy már ilyen hamar feladja valaki,kész vége szakítsunk. Csak mert nem ír neked egész nap? "Csak 10 üzenetet". WTF? nőlj már kisanyám! Ember,meghalt valaki te meg rinálsz itt. Tudod mit..szakíts vele! Jobbat érdemel nálad te gy...ér!


20/L

2017. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
32%

Szülinap? Menj a tudod hova..meghalt valaki. Innentől kezdve toleráns lennék,hagyok neki időt. Mindenki máshogy dolgozza fel a halál esetet!!!!! Én sem tudnék beszélni róla. Amikor meghalt az apukám senkivel sem szerettem volna erről beszélni. A barátomnak is csak annyit írtam,hogy a napokban egyedül szeretnék maradni (mert apa meghalt,temetés,stb) nem akartam senkit se látni,csak bőgni, a szobámban ücsörögni. Neki sem esett jól de nem szakítottunk,megértette az egészet.

Eszem megáll komolyan..

2017. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

miért angolul cseteltek?

a pasid angol?

2017. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%
Figyelj pontosan tudom hogy miről beszélsz .A parommal mikor mêgcsak arhonapja jsrtunk meghalt az egyik közeli baràtja .Igaz mi közel lakunk egymáshoz de az első az volt hogy elmentem hozza nem közöltem vele csak gondoltam osztozok a fajdalmàn.Jól esett neki hisz igy tudattam vele hogy ott vagyok a nehézhelyzetben mellette de mondjuk nekem nem volt akkor szülimapom.Akkor én ragaszkodtam a pàromhoz ő még kevésbé és nem akart terhelni nem érezte azt kötődést még közöttünk.Hisz még csak párhonaprol beszélünk.Adj időt neki .
2017. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem is ertem pedig a kulfoldi pasik annyira de annyira jo fejek... :/
2017. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Törökországban élek, és ugyan beszélek törökül, az angol valahogy rajtunk ragadt...

Nem hiszem, hogy annyira önző vagyok... Nem várok el sokat, sőt a kapcsolatunk 90%-ában én vagyok az odaadóbb. Megértem, hogy meghalt valaki, én is vesztettem már el embereket. De én nem haltam meg! A kapcsolatunk nem halt meg! Ezzel a viselkedéssel viszont totálisan eltaszít. Azért mert elvesztesz valakit akit szeretsz, nem köphetsz mindenkire.


Egyébként a barátom az egyik legviccesebb, legnyitottabb ember akit ismerek. A legtöbb dologban tök jófej. Ezért is fura ahogy most viselkedik.

2017. dec. 8. 18:55
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Én meg azt gondolom, ha nagy bánat ér, pont hogy a páromra lenne a legnagyobb szükségem.

Az a baj, nálatok ahogy írod,m elötte sem volt minden rendben. Kicsit olyan mintha neki mindegy lenne vagy-e neki vagy nem.

2017. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Én is így érzem. Viszont most semmiképp nem szakítok. Megértő leszek, megvárom amíg enyhül a fájdalma, aztán leülünk ezt megbeszélni. Ennek függvényében dől majd el a kapcsolatunk sorsa.

Ettől függetlenül úgy érzem, hogy szeret. Legalábbis ahogy általánosságban viselkedik velem, abból ezt szűröm le. És mivel fontos nekem, ezért egyelőre türelmes és kitartó leszek. Valószínűleg csak a sok nehéz, és szőrnyű dolog miatt ilyen, amik mostanában történtek.

(Még az ex barátnője is zsarolta egy nagyobb pénzösszegèrt, amivel tartozott neki.)

2017. dec. 8. 20:22
 20/29 anonim ***** válasza:
hagyd ott, főleg, ha török
2017. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!