Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ebben a helyzetben? Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

A barátommal néhány hónapja vagyunk együtt, de sajnos nem tudunk elég sűrűn találkozni. Ő másik városban jár egyetemre (300 km-re tőlem). Ez pedig nyilván megnehezíti a dolgokat. Kezdetben nagyon szép és jó volt minden, aztán kezdtem picit elhanyagoltnak érezni magam. Rengeteget tanult a vizsgái miatt, rám pedig alig maradt idő. Napi 10 üzenetet ha kaptam... Beszéltem is vele erről, ő pedig az iskolára hivatkozott meg a rengeteg tanulni valóra. De megbeszéltük, hogy a szülinapomon meglátogat, és romantikázunk, újra közelebb kerülünk egymáshoz, stb. Eközben ő kitalálta, hogy depressziós, egész nap aludt, szó szerint le se szart. Nem kerestem, nem írtam, hadd pihenjen. Másnap küldött egy SMS-t, hogy az egyik barátját autóbaleset érte, és kómában van. Pár nap múlva ugyan felébredt, de kiderült, hogy sajnos lebénult. Utána a párom ismét nem keresett vagy 4 napig. Én pedig írtam egy hosszú levet arról, hogy nem bírom ezt. Szakítani kéne, ha egyszerűen nincs számomra hely az életében. Megmondtam hogy nem fogok könyörögni a szeretetéért, ha meg akar szabadulni tőlem, legyen férfi, és mondja ki! Erre annyit felelt, hogy: ,,Meghalt, elveszítettük a barátomat." Sajnálkoztam, és kicsit önzőnek éreztem magam. Aztán annyit írtam hogy ,,Nem tudok semmit tenni hogy jobban érezd magad, igaz?"

Az ő reakciója pedig: ,,Nem tudsz. Nem akarok beszélni, most alszom."

Ez a szülinapom előtti napon volt. A szülinapomon persze rám sem írt, nemhogy nem látogatott meg... Elhiszem, hogy nagyon gyászol, hisz a legjobb barátja volt. Szeretnèk is segíteni neki...de nem értem ezt az egészet. Szerintem ahogy velem viselkedik, az még ebben a helyzetben sem megbocsájtható. Szerintetek csak ilyen undorító módon akarna lerázni,vagy tényleg ennyire szenved?


Mit kéne tennem? Legyek empatikusabb és megértőbb, vagy hagyjam az egészet?


Köszi, ha végig olvastad! :)



2017. dec. 8. 14:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem fogom otthagyni. Azért meg miért kéne elhagyni valakit, mert török? Biztos vagyok benne, hogy például nálad százszor nyitottabban gondolkodik. Ráadásul Törökországban élek! Mindenki akivel találkozom török...
2017. dec. 9. 13:20
 22/29 anonim ***** válasza:
Jol van tedd azt amit jónak làttsz .De ha nem szerelmes nem érzi azt apluszt amit kéne akkor később is elfogzàrkózni nem osztja meg veled a fàjdalmàt pedig ez nagy szó .Eleinte elmegy mivel még friss kapcsolatnàl de később azért szembetűnő a lessz a viselkedése .Legyél türelmes főleg hogy a baràtja halt meg .
2017. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Igazából magam sem tudom, hogy szeret-e vagy sem. De nem ez a legjobb pillanat ezzel nyaggatni. Ha az ő szájából fogom hallani, hogy nem szerelmes belém, az nyilván a kapcsolat végét fogja jelenteni.
2017. dec. 9. 14:24
 24/29 A kérdező kommentje:
Csak az a furcsa hogy ez előtt, az esküvőnket terveztük, meg a gyerekeink nevéről beszélgettünk. Ez a hirtelen váltás nekem picit sok... Nem tudom hova tenni.
2017. dec. 9. 14:25
 25/29 A kérdező kommentje:
Végre kibékültünk! Már sokkal jobban érzi magát, azt mondta, hogy csak egy kis egyedüllétre volt szüksége hogy megeméssze a dolgokat. Azóta ugyan olyan cuki, mint volt. :) Úgyhogy lehet, hogy tényleg én voltan túl türelmetlen.
2017. dec. 15. 06:50
 26/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom, olvasod-e még a választ, de szerintem jobb, ha nagyon odafigyelsz mostantól. Ez egy vészcsengő, ahogy viselkedett.

Én is távkapcsolatban élek a párommal és amikor nyáron elhunyt az édesapja, amint megtudta, azonnal felhívott, mert én tudok számára egyedül vigaszt nyújtani... Nem lökött el magától...

Tudod, sosem az a mérvadó, ahogy egy ember akkor viselkedik, amikor minden rendben van, hanem amikor gondjai vannak. És ez a ti esetetekben nagyon nem biztató kezdés. Légy résen.

2017. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Mint később kiderült, valójában nem a barátjának a halála volt az ok, amiért nem beszélt velem.
2017. dec. 22. 20:06
 28/29 anonim válasza:
Hát szerintem szakítsatok. Tudom én is milyen elveszíteni valakit, de attól még nem szabat elhanyagolni senkit! Főleg ha az a valaki a szerelmed...
2017. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

De mint mondtam, az ok igazából nem a barátja volt. Nem miatta nem keresett. A valódi indoka érthető volt számomra is.

Most, hogy már mindent tisztáztunk, miért kéne szakítanunk?

2017. dec. 24. 05:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!