Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, de nem vagyok szerelmes, szörnyű bűntudatom van. Csak ezért érdemes szakítani?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt, és nagyon szeretem a párom. Tényleg úgy érzem ő a másik felem, soha nem szerettem és bíztam meg ennyire senkiben sem, még a családomban sem. Nem vagyok könnyű eset, nagyon zárkózott és magamnakvaló vagyok, ő az első barátom, előtte egyszerűen képtelen voltam ismerkedni a másik nemmel. De ő türelmes volt, kivárta amíg fel tudok engedni a közelében, és meg tudok bízni benne. Minden tökéletes lenne, csak sajnos nem vagyok szerelmes belé. Nem tudom mi a bajom, itt a tökéletes férfi, imádom és mégse tudok beleszeretni?

Tudom hogy ő szerelmes belém, közös jövőt tervez velem, nekem is már minden vágyam a család, de a bűntudat nem hagy nyugodni. Tudom hogy én úgyse találnék soha több ilyen férfit ha szakítanánk, de ő olyat érdemelne, aki nemcsak szereti emberként, de szerelemmel is. Másrészt nem tudom elképzelni az életem nélküle, már az is fáj, ha csak a szakításra gondolok.

Mi lehet a baj velem? Mit tehetnék?


25/n


2018. jan. 1. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

"Tényleg úgy érzem ő a másik felem, soha nem szerettem és bíztam meg ennyire senkiben sem, még a családomban sem."


Te hulye vagy? Most szereted vagy nem, dontsd mar el b.a.z.meg

2018. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
A szerelem ilyen dolog. Idővel elmúlik. Ne csinálj belőle drámát. Ha stimmel a jövőképetek, képesek vagytok együtt megvalósítani dolgokat, és vonzódtok egymáshoz szexuálisan, akkor egyáltalán nem gond a szerelem hiánya.
2018. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Na ezért kerülöm az ilyen lelkisérült embereket, mert beleölsz egy rakás energiát, lelkit, testit, aztán húz egy olyat, hogy még magát az emberi fajt is en bloc megutálod egy időre.
2018. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csupán az a problémád, hogy szeretnél egyedül is lenni, amellett, hogy szereted őt emberileg. Ha benne is maradsz, előbb-utóbb szakítani fogsz, hisz már most is foglalkozol ezzel gondolatban, pláne ha ő tényleg komolyabbra is veszi a kapcsolatot pl. megkéri a kezed, elmenekülnél.
2018. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerelem nélkül semmilyen kapcsolatnak nincs értelme. Ne kövesd el az "úgy se találnék jobbat" hibát, mert simán találhatsz. Inkább most vess ennek véget, mint x év múlva, mikor valaki másba szerelmes leszel.
2018. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
#5 ha szerelem nélkül nem lenne értelme a kapcsolatnak, akkor nem lenne 3 évnél hosszabb kapcsolat. Ennyi idő alatt ugyanis kiürülnek a szervezetből a szerelemért felelős hormonok. Az megint más kérdés, hogy mi jön a szerelem után. Lehet szakítani és újra keresni a mámort, vagy kialakítani egy mély, őszinte, feltétel nélküli szeretetet. Ki lehet alakítani egy olyan köteléket, amire már lehet közös jövőt építeni. De lehet, hogy nem ugyanazt értjük szerelem alatt. 2es voltam. Kérdező, esetleg kifejtenéd, Te mit értesz szerelem alatt?
2018. jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Felejtsük már el ezt a 3 éves baromságot. Egy jó kapcsolatban a szerelem nem múlik el. Lassan 6 éve vagyok a párommal, és még szerelmesebbek vagyunk mint az elején. A szerelem nem múlik el, és nem alakul át. Persze, ugyan úgy van nagyon mély, emberi szeretet is, de nem a szerelem helyett, hanem vele együtt van jelen. Ha a kapcsolat egy életre szól, akkor végig jelen van benne a szerelem. Minden más csak kifogás egy haldoklóban lévő kapcsolatra.
2018. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rendben 7es, szerintem nem nagyon fogjuk tudni meggyőzni egymást. Máshogy éljük meg a szerelmet, párkapcsolatot. Mi 12 éve vagyunk együtt. Vannak nagyon szuper meg nehezebb, nagyon szerelmes meg kicsit eltávolodós időszakaink. Szerintem nem szabad megijedni attól, hogy alábbhagy a szenvedély. Mi legábbis olyankor nem szakítunk. Épp ellenkezőleg, szintet ugrunk. Eddig bejött. De most jó lenne, ha a kérdező mesélne. Milyen érzést hiányol.
2018. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazából mivel ez az első igazi kapcsolatom, nincs viszonyítási alapom milyen egy szerelmi kapcsolat. Viszont szerelmes már voltam, többször is, és az teljesen más érzés. Mikor csak a közelében vagy, hozzá akarsz érni csak egy percre is, állandóan mosolyogsz ha csak rágondolsz, ha a közeledben van, kicsit olyan mintha részeg lennél, szinte nem is vagy önmagad. Nekem ilyen érzés volt szerelmesnek lenni. Most ezt nem érzem, de nagyon szeretek vele lenni. Órákig el tudunk mindenről beszélgetni annyi közös témánk van, imádok esténként összebújva ülni vele, megbeszélni a napunkat és megnézni egy jó filmet. Biztonságban érzem magam mellette, el tudom képzelni magunkat idős házaspárként is, hogy együtt öregszünk meg. :)

Tényleg nagyon szeretem, csak a szerelem nincs meg.

2018. jan. 1. 20:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lett végül a fejlemény?

2022. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!