Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Min kene változtatnom, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Min kene változtatnom, vagy mit tegyek ez ellen? Hosszu lesz:/

Figyelt kérdés

Egy eve elek együtt a párommal. Előtte én szörnyen zűrös életet éltem, neki köszönhetően megváltoztam és normális ember lettem. Letettem mellette a nyugtatót amit ember feletti mennyiségben szedtem. Letettem mert meg kert és tudtam nekem is ez a legjobb és a kapcsolatunknak is. 5 év napi 20-30mg xanaxot letettem napi 0,25re amit igazából h*lye pszichés alapon szedem. Sosem éltem drogokkal, ő viszont vicces cigit szív napi 4-5 cigit. Én annyira utálom ezt hogy úgy érzem a kapcsolatom is rá fog menni. Közölte hogy nagy tévedésben elek ha azt gondolom elhagyja ezt. Szörnyen esett. Megbeszéltük h oké napi 3 cigi . Sosem tartotta be , majd össze vesztünk össze pakoltam és el akartam menni . Utána haza jött megbeszéltük hogy kimer napi 1grammot és úgy osztja be ahogy akarja. Átver folyton , ha nem látom többet tesz hozza, ha elmegy ugyanúgy csinálja és nem tudom meddig birom meg. Úgy érzem kiöli belőlem az összes létező fele irányult szeretetemet .

Nem érti hogy nekem ez nem elfogadható. Én elhagytam a legjobb barátnőmet miatta (10 éves barátság) és mindenkit , le töröltem a facebookom és minden közösségi applikaciot mert nem engedi. Elfogadtam megtettem. Ő semmit nem képes megtenni ertem. Emellett ezt leszámítva nagyon oda figyel rám, úgy érzem jobban is szeret mint én őt, természetesen én is nagyon szeretem de mindennap megöli az érzéseimet .

Nem kívánom a szexet abszolút!

Idegesít minden mozdulata .

Most vagy depressziós lettem a bezártságtól hisz nem mehetek sehova nem beszélhetek senkivel, vagy tényleg kezd meghalni a kapcsolat .

Kérlek azt ne írjatok hogy legyen vége , min kene változtatni , hogy próbáljak beszélni vele hogy ne veszekedés legyen belőle ?


2018. jan. 1. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A napi 3 füves cigi vagy 4-5, már tök mindegy. Ez így már magában is gáz, és ő nem akarja letenni, ez a még nagyobb.


Ezt pedig olvas el, mintha kívülről látnád. Ilyen kapcsolatot akartál magadnak?

:

"Én elhagytam a legjobb barátnőmet miatta (10 éves barátság) és mindenkit , le töröltem a facebookom és minden közösségi applikaciot mert nem engedi. Elfogadtam megtettem. Ő semmit nem képes megtenni ertem. Emellett ezt leszámítva nagyon oda figyel rám, úgy érzem jobban is szeret mint én őt, természetesen én is nagyon szeretem de mindennap megöli az érzéseimet .

Nem kívánom a szexet abszolút! "


Elhagytad a barátaidat, egy 10 (!) éves barátságot kukáztál, kontroll alatt tart, sőt, ő tulajdonképp birtokol, nem pedig veled van.


Min kéne változtatni?

Ha én lennék a helyedben, az egész fent leírt dolgokon, kivétel nélkül.

De nem fogtok. Ő nem fog véltoztatni, nem is akar, te pedig benne akarsz maradni ebben. Akkor maradj benne. De ne panaszkodj.

2018. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodok tényleg! Egyszerűen keresem a megoldást . Én annyi mindent tettem érte és ő ennyit nem képes hogy letegye!

A napi 3 azért lett bevezetve h csökkentse és utána elhagyja de atver állandóan .

2018. jan. 1. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, ő tudja hogy mik a káros dolgok és lebeszélt róla téged amikor ő maga is káros dolgokat szív, bolondok vagytok? :D
2018. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő szerinte ez nem karos hiszem ezzel gyógyítanak ... vicc amiket mondd
2018. jan. 1. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem el kéne fogadnod, h hiába mondunk neked bármit, ha nem akar változtatni, akkor nem tehetsz semmit.


Szerintem kezdj új életet.

2018. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


A barátod függősége (csak) 1 dolog, de emellett írtál még konkrétan 2-3 olyan kaliberű dolgot, ami szintén nem "kis" gond, hanem hosszú távon nem működőképes egy normális önbecsülésű embernél.


A függőségre visszatérve:

- a függő nem látja be, hogy káros, általában hasonló szövegekkel jönnek, hiszen még saját maga is elhiszi, hogy nem az. Azt hiszi uralja.

- nem lehet egy embert rávenni arra, -legyen bármilyen függősége-, hogy azt hagyja abba. Akkor fogja tudni abbahyagni, ha saját maga változtatni akar. De a te barátod nem akar, ergó nem fogja letenni.


A fű egyébként sunyi szer tud lenni ilyen szempontból, ha így használják, mert fizikai tünetek nincsenek, de pszichés függőség kialakulhat az arra hajlamosaknál. Főleg ha lelki problémák, szorongás stb miatt szokott rá valaki ennyire. ( és általában azért nem a boldog, kiegyensúlyozott emberek lesznek függők, vagy csak így akarja megélni valaki a szabadság érzését)


Egyébként meg minden lehet káros, amit nem a megfelelő mértékben használnak ez is.

A gyógyszerrel is gyógyítanak, mégis létezik gyógyszerfüggőség is, ez hülye érv.


És a napi 3 füves cigi elszívása hosszú távon bőven az erős függés kategóriájában van már már, a tiéd meg 5-öt is elszív naponta.

2018. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondjunk mást, ha egyszer nincs más, csak a váltás?

Azt értsd meg, hogy ez a "nembeszélhetszmássalcsakvelem" viselkedés BETEG. Klinikailag értve. Az ilyen embernek torzult a személyisége, mivel egy épeszű, személynek egyszerűen eszébe sem jut ilyet kérni a társától.

Fel tudod ezt fogni?

Egy bántalmazó kapcsolatban élsz, amiben nem vagy boldog. Miközben normális férfiak tízezrei közül válogathatnál...már persze ha neked nem éppen erre van szüksged, hogy bántsanak. Ebben az esetben ahogyan írták: fogd be a szád, és tűrj mindent. A leendő veréseket, mindent.

2018. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenben igazatok van! Csak mindenki volt szerelmes es tudjatok nem ennyire egyszerű . Az érdekelne inkább hogyan uljek le vele beszélni hogy meg is ertse és ne veszekedés legyen
2018. jan. 1. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Már pedig ez így-is úgy is veszekedés lesz, tekintve hogy ő nem akar vátloztatni, és te meg csak felidegesíted azzal, hogy bele akarsz szólni ebbe.

Ráadásul te alárendelt vagy ebben a kapcsolatban, ezt mindenki látja, még te is tudod.


Egyébként és ha veszekedés lesz belőle, akkor mi van? Semmi.

Hogy ülj le vele bezsélni, ha megoldást akarsz?


Leülsz és elmondod neki, hogy eleged van ebből az egészből és már így is túl messzire ment, te pedig voltál olyan címeres hülye, hogy feladtad a másik birtoklási vágya miatt az önálló életed.

Megmondanám, hogy most szakítok, visszateszema facebookot, és megpróbálom visszakaprnia barátaimat is, bocsánatkérések közepette.

Vele pedig akkor fogok szóbaállni legközelebb, ha már abbahyagtama rendszeres füvezért és renbetette nagyjából az életét. (Nem fogja rendbetenni, a fűvel vaó függősége csak egy tünet).

De ha esetleg újrakezdenénk sem szólhatna többet bele a baráti kapcsolataidba, sem pedig tilthatja meg pl a facebookot.

-------

Én ezt tenném akkor is, ha a szerelmem tenné ezt velem.

De te nem ezt fogod tenni.


Ami lesz, mondom a forgtaókönyvet:

Ez a szerelmi állapot max 1 éven belül még, de elmúlik.

A barátod sem fog szeretni téged, mert te már régen nem az az ember vagy, akibe bele lehetne szeretni. Hiszen mindent feladtál már érte, még az önállóságodat és minden kapcsolatodat. Ki vagy te most? Már most semmid nincs rajta kívül. Ez neked a legnaygobb baj, csak te most még ezt nem látod.

De a barátodnak is baj lesz. Tudod miért?

Mert ő még hamarabb rád fog unni, mint ahogy nálad elmúlik ez az addiktív szerelmi állapot.

Talán már most is un. Tudod miylen unalmas egy ilyen meber, mint aki te most vagy? Semmi izgalamt nem tudsz neki adni, semmi kétleyt, semmi bizonytalanságot, hogy téged is el lehet ám veszíteni.

A egnagyobb ökörésget cisnáltad, amit csak elhet teljes mértékben kiszolgáltattad magad neki, nincs önálló, független életed. Un-al-mas.



A végén mindkettőtöknek elege lesz a másikból: a barátod rád un, és nem is becsül, de nem hibáztatom, hiszen miért is becsülne?... Még magadat sem becüslöd, totál aláredendetled magad neki, és mindig a rendelkezésére állsz. Ennek eredméyne, hogy biztosra vesz téged, ezzel azonban elérted, hoyg le sem szar ( vagy le sem fog szarni rövidesen). Mert hoyg az emberi természet már csak ilyen, nem értékeljük az olyat, aki mindig rendelkezésünkre áll, és mindig ott van nekünk, ha előrántjuk. És te még ráadásul a maradék izgalamt is eldobhat, oyg elveszíthet, mert nincs jelenleg önálló éned, életed. Nem is tudom hibáztatni, hogy rádun.



Hogy fogtok szakítani?

A leglényegtelenebb hülyeség lesz a katalizátor, majd valami kis dolgon fog betelni a pohár, vagy nálad, vagy nála. Igazából nem az lesz a lényeg, vagy a szakítás oka, hanem az egész leírt folyamat, de könnyebb lesz a megfogható dologra kenni, mint a fentire, amit leírtam.



És te még mindig anynira mulya vagy, hogy még most is az a legfontosabb neked, hogy "hogy ne legyen veszeledés belőle", hogy ezt megoldjátok. Pedig a veszekedés néha szüséges. De húzd csak meg magad, mint a jól idmoított kiskutyája, ahogy eddig is. A baj csak az, hogy akkor is véget fog érni ez akapcsolat, ahogy fent már írtam, maximum azért, mert végtelenül unalmassá válsz számára.

2018. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!