Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kiábrándultam a barátomtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiábrándultam a barátomtól, mert rájöttem, hogy egy elkényeztetett kölyök, aki azt hiszi, hogy neki minden alanyi jogon jár. Hogyan tovább? 18/L

Figyelt kérdés

1 éve jöttünk össze, ő hét évvel idősebb nálam. Tavaly ilyenkor még semmit sem tudtam a továbbtanulásról, csak annyit, hogy kell nyelvvizsga és legyek mindenből ötös. Ő már végzett egy egyetemen, és akkor felnéztem, hogy milyen okos, érett, intelligens (tudom, buta voltam, de mentségemre szóljon, hogy jól adta elő magát). Azt persze ügyesen elhallgatta, hogy nem kapta meg a diplomáját, mert nincs nyelvvizsgája, fizetős szakon volt két szemeszter erejéig, és diákhitelt vett fel. A szüleire haragszik, mert nem támogatták a továbbtanulásában (értsd. nem fizették ki a tandíját), és szerinte az egyetem hülyeség, és ha újra kezdhetné, nem menne egyetemre (földrajz szakon végzett). Életében nem volt diákmunkán. Már két éve otthon ül, nem dolgozik, és nem is kezdett bele egy második egyetembe. Ha nem érek rá valamikor, mert tanulnom kell, azt mondja, hogy mit képzelnek a tanárok, hogy felnőtt embernek házit mernek adni, és egyest adnak azért, ha nem csinálod meg. Az anyja angoltanárhoz járatja, de kb. leszrja, csak hébe-hóba ír házit. A kapcsolatunk elején elhitette velem, hogy ő perfekt angolból, és majd fel tud készíteni a nyelvvizsgára, ehhez képest, nem tudja, mi a különbség a folyamatos és az egyszerű múlt idő között, de inkább fizetteti az anyjával a tanárt, minthogy hagyja, hogy korrepetáljam. Azzal dicsekedett idén, hogy ő anno az igazgató által igazolt nyíltnapot (amit a végzősök arra használhatnak fel, hogy egy adott egyetem nyílt napjára menjenek) elbulizta, és csak nézett rám, hogy én micsoda stréber vagyok, amiért TÉNYLEG elmegyek a nyílt napra. Most pedig azzal jött, hogy minden fiatalnak alanyi jogon kéne járnia egy lakásnak és egy kocsinak, pont mint Skóciában (btw ez nem így megy ott sem a bevándorlási hullám miatt)

Ha valami nem úgy megy, ahogy ő akarja, duzzog mint egy kisgyerek, a bátyjával olyan, mint egy ötéves.


2018. jan. 5. 08:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akárhogy is döntesz, ne engedd hogy csak azért lehúzzon mert ő képtelen volt végig csinálni a sulit. Egy ennyi idős embernek kicsit életképesebbnek kellene már lennie.
2018. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elso barátommal hasonló volt a helyzet, viszont ott egy idősek voltunk, akkor voltunk egyetemi jelentkezés elott. Nekem voltak terveim, o csak azert jelentkezett egy gagyi egyetemre (direkt olyanra ahova mindenkit felvesznek), hogy ‘legyen papírja mert azzal könnyebb elhelyezkedni’ (ráadásul olyan szakra jelentkezett amit utalt, es nem is értett hozza: matekos szak o pedig egyszer bukott matekbol...). Mi szakitottunk, bár nem emiatt, de nekem azert ez is hozzátett, mert nem tudtam elviselni, hogy ennyire nem akar semmit csinálni, csak el lenni a világban es semmi célja, csak annyi, hogy egy konnyu szakkal legyen egy Nagyon jol fizető állása. Persze azóta mar otthagyta az egyetemet, de mi meg akkor érettségi elott szakitottunk. Egyébként ugy jött le az irasodbol, hogy bajod van a diakhitellel, de nem igazán ertem mi vele a probléma, en is abból fizetem, egyetem mellett nincs annyi idom, hogy folyamatosan dolgozzak, a diákhitel meg pont erre van, a végösszeg sem olyan egetrengető, hogy ne tudnam majd visszafizetni. (Hozzátenném szoktam dolgozni, ha van idom, pl vizsgaidőszak végén, de azert az nem elég, a tandíj egy részét ki szoktam pótolni pénzzel, de a tobbi része Diakhitelbol megy).

Arra hogy mit tehetnel, annyit tudok javasolni, hogyha ugy gondolod hogy meg tudsz vele kapcsolatban maradni akkor ülj le es mond el neki szépen es higgadtan a velemenyed. Ha pedig ugy érzed mar nem szeretnél vele együtt lenni szakits es szakítás okaként mond el, hogy emiatt kiabrandultal belőle. Lehet változni fog, bár mikor anno en mondtam el az exemnek, őt egyáltalán nem érdekelte, Sot meg en voltam a hulye. Na mindegy, dönts ugy ahogy a legjobbnak érzed.

20/L

2018. jan. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a kiselőadás és ha nem muszáj, ne bántsd meg.

Egyszerűen megmondod, hogy nem érzed már azt, amit az elején, úgy érzed, hogy mindketten megváltoztatok és részedről itt vége.

Ha nagyon pattog, hogy miért, akkor is próbálj meg diplomatikusan válaszolni. Lehetsz úgy is őszinte, ha nem vagy bántó.

2018. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem magával a diákhitellel van a bajom, hanem hogy olyan helyre került be fizetős szakra, amire nekem simán meglenne az államihoz szükséges pontszámom. Mellette még nyáron sem dolgozott, spórolni sem próbált, és nem is nagyon járt be órára.

Aztán még a szüleire volt mérges, amiért nem fizették a tandíját.

2018. jan. 5. 09:05
 15/18 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre gépelési hibát. O.o


Amiket leírtál, mond el neki.

De én kettőt gondolnék meg a te helyedben:

Ad 1 : Elmondom neki a véleményem

Ad 2 : Csak szépen simán kiadom az útját, hogy már nem szeretem.


Mert nyilvánvaló, hogy nem szereted. A ragaszkodáson pedig túl kell lépni.


Sok sikert. 24N

2018. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%
Kb. hasonlóan el lettem kényeztetve, de azért van némi különbség köztem és a barátod között, nekem megvan 2 diplomám meg a nyelvvizsgám is, mert kimentem rokonokhoz USA-ba és ott rám ragadt valami. Bár még nem találtam olyan állást a szakmámba, amit szívesen csinálnék is, ettől függetlenül dolgozom ,de olyan melót, aminek köze nincs a végzettségemhez, de legalább kényelmes és elvagyok vele. A családunknak vannak saját lakásai, így emiatt nem kell rinyálnom. Meg én hitelfelvétel helyett befektetésekbe vágtam bele, ami nekem hoz + pénzt. Illetve én nem játszom meg magam, nem adom elő, hogy mekkora király vagyok, hanem vállalom, hogy egy elkényeztetett, semmirekellő alak vagyok, nem hülyítek senkit ennek az ellenkezőjével, őszinte vagyok, következésképpen nincs is komoly barátnőm már egy jó ideje.
2018. jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én tudod mit nem értek? Valódi, komoly diplomával, stabil állással, sportolás és egészséges életmód mellett évek óta nincs senkim, erre itt egy ikyen ingyenélő fax, és 18 éves, értelmes barátnője van. Thug life...
2018. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
pattinthatod is a figurát...nem azért mert irigyellek tőle...egyszerűen utálod akárhogyan vesszük
2018. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!