Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tehetném magam kicsit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tehetném magam kicsit elérhetetlenné számára?

Figyelt kérdés

A barátom ritkán ír, hív, keres és nem tudom mit tehetnék, hogy ez változzon. Az első 1-2 évben többet beszéltünk viszont ritkábban tudtunk találkozni a munkája miatt. Most már más munkahelye van és így a hétvégéket mindig együtt töltjük bár 90%-ban más dolgokkal van elfoglalva, nem pedig velem. Amikor nem vagyunk együtt akkor mindig megy a siránkozás, hogy hiányzol, szeretlek stb de amikor ott vagyok más dolgokkal foglalkozik. Ez nekem elég rosszul esik... ha szóváteszem akkor meg felkapja a vizet. Nem azt kérem tőle, hogy 0-24-ben velem foglalkozzon és minden mást zárjon ki de igazán jól esne ha többet törődne velem. Elhagyni nem akarom, mert ha ténylegesen velem foglalkozik akkor teljesen jó minden... csak hát ritka és rövid ideig tart.


Amikor tudom, hogy nem dolgozik mindig tűkön ülök és figyelem a telefont, hurcolom magammal még a wc-re is, hogy hátha ír és gyorsan válaszoljak mert ha nem, akkor megint várhatok órákat mire újból elérhető lesz. Amikor jelez és látom, hogy írt rögtön meg is nyitom és gyorsan válaszolok. Na ebből van elegem. Annyiszor megfogadtam már magamnak, hogy ha eljön a hétvége, lemondom a találkozást csak azért, hogy hátha keres majd vagy valami de végül nem teszem meg mert akkor nekem is nagyon hiányzik.


A baráti kapcsolataim sajnos az elmúlt 2 évben nagyon leépültek. Már szinte nincs egy barátom sem, aki van az meg többnyire soha nem ér rá... mert ha eljárnék itthonról akkor lehet, hogy piszkálná a fantáziáját de tudja, hogy úgyse megyek soha sehova. Kicsit féltékennyé akarom tenni vagy nem is tudom, érezze, hogy nem természetes dolog az, hogy vagyunk egymásnak és igenis tenni kell azért, hogy megtartsuk egymást. Nagyon elkényelmesedett ebből a szempontból de a szavak már nem használnak.


Szerintetek hogyan legyek kitartóbb, esetleg van valami jó praktikátok amit tehetek? Egy 4 éves kapcsolatról beszélünk.


2018. jan. 7. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerencsés játszmázni egy kapcsolatban, főleg, amelyik már 4 éve tart. Le kellene ülni, és megbeszélni vele, ha bánt valami.
2018. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt az egyedüli megoldást az jelentené, ha leülnétek egymással, és mint felnőttek, megbeszélnétek, hogy kinek mi a problémája, min kellene, és azon lehet-e változtatni. Ha nem, vagy már nem is szeretne valamelyik fél tenni a kapcsolatért, akkor az elég egyértelmű, mit jelent... Neki ez így nagyon kényelmes, mert ahogy írtad, amint keres téged, rögtön reagálsz- Tehát tisztában van vele, hogy bármikor elérhető vagy számára, és ha szüksége van rád, "levesz téged a polcról". Sajnos nagyon sokan csak akkor jönnek rá, mi volt a birtokukban, amikor már nincs ott. Voltam hasonló helyzetben, tudom, milyen szörnyű érzés.


Tényleg csak azt tudom javasolni, hogy beszéljétek meg, nyugodtan, felnőttek módjára.

2018. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
NE PRÓBÁLKOZZ SEMMILYEN JÁTSZMÁVAL!!!! De tényleg ne. Nem fogja érteni a pasi, mit akarsz, és pont az ellenkezőjét fogod elérni. 4 év találkozgatás után talán ideje lenne összeköltözni. Nem haladtok semerre, persze, hogy így dögunalmas. Tessék közös célokat keresni! Ha meg nincs ilyen, akkor szakítsatok.
2018. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
29%
Szakitanod kellene,valószinűleg van más nője
2018. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A praktikákat felejtsd el, semmi értelme, és gyerekes.


De ahogy olvastam a kérdésed, kicsit az jön le belőle mintha neked nem lenne életed, ezért jobban zavar, hogy nem annyit törődik veled, mint szeretnéd. Nagyon nem jó, hogy nincsenek barátaid, nem tudom, hobbid van-e, mert többet érnél vele, ha számodra örömteli dolgokat csinálnál, amellett, hogy együtt vagy a barátoddal. Ha magadnak fontos vagy, lehet neki is azzá válsz, mert amíg a klotyóba is a telefonnal mész, nehogy ne érjen el, addig minden róla szól.

2018. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Járj el szórakozni és közben keress új barátokat. Max. ennyi játszma ami bele fér. De ne csald meg. Ha úgy érzed nem megy tovább ez a kapcsolat akkor ki kell szállni belőle mielőbb. Kevesebbet vesztegetnétek egymás idejét.
2018. jan. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem biztos, hogy szakítani kell. Lehet, hogy épp "szintet kell ugrani". Ezért javasoltam az összeköltözést. Az egy olyan kardinális kérdés, hogy tutira kibukik rajta, hogy viszonyul a pasi a kapcsolathoz. Ha húzódozik, halogat, akkor tök egyértelmű, hogy nem érdemes ezt erőltetni. Ha simán belemegy és lelkes, és sikerül megegyezni minden lényeges kérdésben, akkor csak megrekedt a kapcsolat.
2018. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A válasz ott van a kérdésben. Építsd újra a baráti kapcsolataidat. Foglalkozz többet a hobbyaiddal, ha pedig nincs ilyen, akkor keress! Számold ki, hogy az "együtt töltött időben mennyit foglalkozik veled a barátod, és rövidítsd le annyira a találkozások idejét!


Én pl. mikor a barátnőmnél vagyok, csak akkor nem foglalkozok vele, mikor fürdik, vagy épp alszunk.

2018. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hogyan tehetném magam kicsit elérhetetlenné számára?

A barátom ritkán ír, hív, keres és nem tudom mit tehetnék, hogy ez változzon." Ha negatív irányba szeretnéd, akkor kapcsold ki a telefonod és még véletlenül se kérdezd meg, hogy mi a franc baja van, mert még a végén vagy megoldjátok a problémát vagy mind a ketten tovább léphetnétek. Az Istenért se nőj fel, maradj örökre gyermeki és ártatlan ;)

31/f

2018. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Teljesen megértelek, ez velem is előfordult. Én anno úgy "oldottam" meg, hogy elérhetetlenné tettem magam több órára, volt, hogy egy egész napra is. Tudtam, hogy kb. mikor van messengeren és én akkor nem voltam elérhető. Utólag rájöttem, ez nagyon gyerekes játszma, úgyhogy nem javaslom.

Mindenképp beszéljétek meg, mondd el neki, hogy téged ez téged bánt, vegye figyelembe.

2018. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!