Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól döntöttem? Mindent megtesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okoska. kérdése:

Jól döntöttem? Mindent megtesz értem és hihetetlenül szeret, de bizonytalan vagyok

Figyelt kérdés
4 hónapja vagyunk együtt a barátommal. Mindketten 20 évesek vagyunk, nekem már volt kapcsolatom (voltam szerelmes is), neki viszont én vagyok az első lány az életében minden szempontból. Először csak barátok voltunk, aztán közölte, hogy ő szerelmes lett belém és ha semmi nem lesz köztünk akkor ma találkoztunk utoljára. Én elveszíteni nem akartam (hihetetlenül jó ember, vicces és akármiről tudunk beszélgetni) ezért belementem abba, hogy randizgassunk, bár alapjáraton nem jutott volna ilyen eszembe, több okból sem. (én egyetemista vagyok-ő le sem érettségizett, fél évnél tovább még sehol sem dolgozott). Minden jól működött egy ideig, de ő szinte azonnal össze akart volna költözni, és ha a héten egy napot otthon aludtam (a családomnál, otthon) akkor ebből ő azt szűrte le, hogy nem szeretem eléggé. Ha találkozom egy barátnőmmel, akkor jön a megsértődés, hogy vele is lehettem volna ehelyett. Egy idő után besokalltam attól, hogy folyamatosan nála vagyok (már szexelni sem akartam) ezért hazajöttem. Ez egy hónapja volt, azóta folyamatosan lefelé ível a kapcsolatunk. A családi háttere elég rossz, kb. senki sem törődik vele, egyedül lakik, magát tartja el. Ebből kifolyólag lelkileg sérült, ezért lehet ez az elvakult ragaszkodás hozzám. Nagyon szeretem, de nem vagyok szerelmes, nem kifejezetten mozgat meg. Mindent megad nekem, mindent megtesz értem és sosem csalna meg, viszont hihetetlenül romantikus és mostanában már én érzem magam a férfinak. Minden gondolata én vagyok, és mivel nem dolgozott még jobban rám akaszkodott. Most fél év munkanélküliség után elkezdett dolgozni (mert erre bíztattam) és megígérte, hogy az érettségit is megcsinálja miattam, bár ezt ő nem tartja fontosnak. Hosszas huzavona után szakítottam vele tegnap, de annyira összetört, hogy közölte, hogy nélkülem nincs értelme az életének és öngyilkos lesz/hogy soha senki nem fog engem így szeretni mint ő ezt garantálja/hogy ez életem legnagyobb hibája. A kérdésem az lenne: sokan ilyen férfira vágynak, és az érzelmi biztonságot megkapom tőle. Imádok vele beszélgetni és a humorunk is megegyezik, ezért félek, hogy rosszul döntöttem és rá fogok jönni egy idő után, hogy jobban kellett volna értékelnem, miután valaki esetleg pofára ejt. (még sosem történt velem ilyen). Szerintetek mit tegyek? Érdemes lenne-e vele maradni, és ápolni a lelkét/ambiciózussá tenni/motiválni őt, vagy nem érdemes 20 évesen ennyi időt és energiát szánni rá? Sosem akarnám megbántani, de nekem vannak céljaim, hajtok, csinálom az iskolát és emellett nem lehetek barátnő, anyuka és pszichológus is egyben... A szüleim szerint a jövőben kevés lesz ő nekem és nem hozzám való, nagyon szeretik, viszont jobban örülnének ha csak barátok lennénk. Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést a novelláért.
2018. jan. 10. 02:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pasi érzelmileg zsarol. Öngyilkos lesz stb... rádakaszkodik ha találkozol egy barátnőddel jön a hiszti. Semmi ambíciója még az érettségit se igazán akarja letenni nemhogy tovább tanulni

Ez nem férfi. Kell ez neked? Így akarasz élni?

2018. jan. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

1. jól döntöttél most.

az viszont a te hibád is, hogy idáig jutottatok.

szerintem ott hibáztál, hogy bár nem voltál szerelmes belé, mégis belementél egy kapcsolatba, ő szerelmes beléd, és így, hogy szakítottál vele, érezheti azt, hogy érzelmileg játszottál vele.

SEMMIKÉPP sem szabadott volna párkapcsolatra lépni vele, ha nem vagy szerelmes.

egy kapcsolathoz, ahogy láthatod, kevés az, hogy jól elvagytok.


2. rosszul értelmezted a viselkedését az elején, és magadat megnyomorítva, felesleges terhet vettél a nyakadba.

amikor azt mondta, hogy aznap látod utoljára, ha nem jársz vele, akkor fel kellett volna ismerned, hogy ez ÉRZELMI MANIPULÁCIÓ, ZSAROLÁS volt.

a helyes válasz az lett volna, hogy oké, akkor engeded, hadd menjen. akaratod ellenére senki nem kényszeríthet kapcsolatra.


3. nagyon tévedsz, mikor úgy fogalmazol, hogy egy ilyen férfi a nők álma.

ki van zárva!

a csávó súlyosan sérült: manipulatív, kórosan féltékeny, kapcsolatfüggő szeretethiányos, durván birtokló típus, patológiás eset.

ilyen pasi rémálmaimba se jöjjön elő.


4. nem tanul, nem dolgozik, link alak.

mit tud nyújtani?

anyagilag zéró.

szellemileg, intellektuálisan nem partner egy mélyebb diskurzushoz, ezt minden elitista kultúrsznobság nélkül mondom.



5. az öngyilkossággal való fenyegetőzés könyörgöm NE tántorítson el.

ez egy újabb bizonyíték arra, hogy mennyire egocentrikus, önző alak.

valójában nem te számítasz neki, mert ha így lenne, engedne utadra, hanem csakis róla szól ez az egész.

az ő vágyairól, az ő szeretetlenségéről, az ő álmairól, hogy együtt legyetek.

nem szabad bedőlni, nem szabad visszanézni, és nem szabad, hogy emiatt lelkifurdalásod legyen.

még ha ki is nyírja magát, az az ő felnőtt döntése, és nem a te hibád.

ha most visszamész hozzá, akkor fogsz rohadt nagyot hibázni.

mert ennek a kapcsolatnak nincs jövője, és te még jobban tönkremész, és később még nehezebb lesz szakítani.



javaslatom: ha ismerd a háziorvosi rendelő és polgárőrséget, ahová tartozik, jelezd a házorvosnak és az ügyeletes polgárőrnek, hogy X. Y. öngyilkossággal fenyegetőzik, nézzenek rá.


ha bármi történne, ezzel úgymond igazolod azt, hogy te próbáltál segíteni, komolyan vetted a fenyegetőzést, de nem kívántál ennél jobban involválódni, állampolgári kötelességedet megtetted, a jelzőrendszer tudtára adtad, hogy az exed labilis és végzetes lépést tervez.


a másik fontos dolog: telefonszámot cserélni, vagy legalábbis, ha ő hív NE vedd fel, egyszer se vedd fel, ez nagyon fontos.


face-ről, mailről tiltsd le, egyetlen üzenetére se válaszolj.


ha otthon keress, ne nyissatok neki ajtót.


szállj ki ebből.


és a tanulság, hogy tanuld meg felismerni az érzéseidet, hogy mi a különbség a szerelem és a baráti szeretet között.

és soha többet ne lépj bele olyan kapcsolatba, amit kizsarolnak belőled, amiben nem vagy érzelmileg jelen teljes valóddal, szíveddel-lelkeddel.

2018. jan. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan ilyen férfire vágynak? Csak azért mert szeret? Hát nem. A legtöbb nő a háta közepére se kíván egy ilyen pasit. Céltalan, manipulatív, féltékenykedős, rádakaszkodó, birtokló... Nincs ezen mit értékelni. Az ilyentől menekülni kell, semmi jóra nem vezet az ilyen kapcsolat, jól tetted, hogy még viszonylag hamar lezártad, később már még nehezebben szabadulnál meg tőle.
2018. jan. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

A 2. Válaszolóval annyiban nem értek egyet, hogy az nem feltétlen volt hiba a részedről, hogy kapcsolatba kezdtél vele. Nagyon ritka, ha valaki úgy kezdi a kapcsolatot, hogy már akkor szerelmes. Az általában már közben alakul ki. Szóval nem baj, hogy adtál ennek a dolognak esélyt. De miután se szerelmes sem lettél, meg minden más szempontból problémás is a srác, így az volt a legjobb döntés, hogy kiszálltál belőle.

Ő birtokolni akar csak téged, érzelmileg zsarol, manipulálni próbál, az ilyet mindig el kell kerülni jó messzire.

2018. jan. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Oh, ezt az ócska zsarolást én is bekajáltam. Szó szerint ez volt a zsarolás szövege, és ő is ilyen lumpen, munkanélküli volt, minden igen hasonló volt, és képzeld... a zsarolós szöveg után egy héttel már új csajjal nyomult!

Erről ennyit!


Szerintem nem hozzád való ő amúgy, a többi info alapján, az előző élményemtől függetlenül írom ezt.

2018. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettek. Még valamit elfelejtettem beleírni: a szakításunk után 1 nappal írt, hogy ő képtelen elveszíteni engem, és a fenyegetőzések ellenére legyünk legalább barátok. Fogalmam sincs, hogy ezt mennyire gondolja komolyan (bár gyanús) és találkozni is akarna. Ezzel sem nagyon tudom, hogy mit kéne kezdenem.
2018. jan. 10. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
A helyedben nem találkoznék vele, ki tudja, lehet meg akar ölni.
2018. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se találkozz vele. A barátságnak nem arról kellene szólnia, hogy az egyik fél epekedik a másik után, és nálatok ez lenne. Csak a közeledben akar maradni, de ennek úgy semmi értelme, és neki se lenne jó igazából, csak nehezítené a továbblépést. El kell köszönni egymástól és kész. Tiltsd le mindenhonnan, ne kommunikálj már vele.
2018. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!