Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátomat zavarja az erős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátomat zavarja az erős sminkem. Jogos ha nem hagyom magam?

Figyelt kérdés

Amióta a barátom megismert(3 éve) nagyon erősen sminkelek. Nem azért, mert feltűnési viszketegségem van, hanem mert ÉN így érzem jól magamat. Imádok sminkelni.

A boltba is sminkbe megyek le, ugyanakkor ha ne adj Isten nincs rajtam, akkor sem szégyenkezem(tehát kimerek menni az utcára anélkül).

A páromat kb. egy éve elkezdte zavarni a smink. Először azzal jött, hogy ne használjak alapozót, mert az undorító(ismétlem, már jóval a párommal való kapcsolatom előtt használtam), és az exe sem használt. Utána jött az, hogy megnézte hogy sminkelek, és hogy olyan mintha indián lennék azok rajzolnak az arcukra.

Utána jött az, hogy nem ad csókot, ha rúzsos a szám(előtte valamiért mindig adott:D). Aztán jött az, hogy túl erősen festem a szemem, majd az, hogy minek van pirosító az arcomon, olyan vagyok, mint egy bohóc.

Közöltem vele, hogy vagy elfogad így, vagy keres mást, mert engem így ismert meg, és utálom ezt a "megakarom változtatni a másikat" dolgot.

Azóta is minden alkalommal elmondja, hogy minek alapozó, minek ez, minek az. Hogyan állíthatnám le? Mostmár tényleg egy csókot sem ad, se szájra puszit, ha ki vagyok rúzsozva.De azért a sminkelt lányokat megnézi...:)


2018. jan. 10. 15:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Úgy jött össze veled, hogy erősen sminkeltél. Tehát úgy ment bele a kapcsolatba, hogy ezt tudta. Tehát fogja csak be a száját szépen, mert látta, hogy mit választ.


Nem időközben szedted fel ezt, hanem már megvan az eleje óta. Nincs semmi joga beleszólnia ebbe.

2018. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is erősen sminkeltél már amikor megismert, így tényleg nem fair tőle ezt most elkezdeni. Jó lenne tudni, hogy miért lett ez hirtelen probléma. Ha mégis szeretnél valami kompromisszumot, akkor talán egy héten párszor csak kevesebb sminket használj, vagy ne legyen rajtad amikor otthon együtt vagytok. Ha viszont ezt nem szeretnéd, akkor meg ahogy mondtad, vagy elfogadja, vagy keres olyat, aki nem sminkel.
2018. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
44%

Igaza van, az ember a kedvesét akarja csókolni, nem a rajta lévő kilónyi vakolatot.

Pluszban majd pár év múlva nézd meg az arcodat, milyen ronda és megfáradt lesz.


Nem tesz jót neki a festéktenger, de majd a saját károdon megtanulod, és mitől félsz, ami miatt úgy érzed, ennyire ki kell mázolnod magad?!


Az meg, hogy megnézi a sminkelt csajokat, és? De veled van együtt és tök megértem, hogy hülyét kap, amiért lényegében egy maszkot hordasz az életed 95%-ban.

2018. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

Okés, hogy így ismert meg, így joga nincs kérni, de azért valahol mégis.


Elhiszem, hogy zavarja a dolog hosszú távon.

2018. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
#1-essel értek egyet. Az,hogy sminkelsz nyilván a személyedhez tartozik,mint másnak mondjuk,hogy feketébe szeret járni. Így jött veled össze, ez vagy Te. Nem utólag kell reklamálni.
2018. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Őszintén szólva ha otthon vagyunk nincs rajtam smink, csak ha előtte voltunk valahol. Tehát reggel nem szaladok és kenem ki magamat. :D De amint megyünk valahova, természetesen felteszem, és ő már ettől is ki van bukva. A családjában a nők(anyja, húga) nem sminkelnek. Az exe ritkán sminkelt, de rúzst azt folyton használt, ezért sem értem. :D

Ha most jött volna rám ez a hóbort, teljesen megérteném, de nem. És nagyon bánt.

2018. jan. 10. 15:43
 7/23 anonim ***** válasza:
40%
Másrészt azért lehet, hogy akkor is zavarta, de eddig nem merte/akarta felhozni, és eddig gyűlt benne.
2018. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

3. és 4. válaszoló!

Igen, ezt megértem, hogy rossz "ezt a réteget" puszilni. De akkor meg én is mondhatnám, hogy nem adok puszit, ha borostás, vagy ha bajsza van. :)

Nekem ez egy önkifejező mód, imádom.

Szoktam ápolni az arcbőrömet. Sajnos nekem alapból nem szép, tele van hegekkel(van ahol nem is kicsi), és nem egy tonnát teszek fel, hogy a nyakamnál látszódjon a csík! :D

Megértem, aki nem szereti, meg hogy zavarja, de ebbe akkor kellett volna belegondolni, mikor összejövünk, nem?

Ez olyan mintha én azt mondanám, hogy amúgy a kék hajú srácokat szeretem, fesd már kékre a hajad.

2018. jan. 10. 15:46
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem a sminked zavarja, hiszen akkor nem várt volna 2 évet azzal, hogy ezt jelezze feléd. Szerintem inkább az a helyzet, hogy elmúltak benne az érzések, vagy valami más tüske van a kapcsolatotokban, amit így vetít ki rád (sanszos, hogy szar az önismerete, ezért még ő se tudja, tulajdonképpen nmi zavarja és miért), ezért kezdett el kötekedni. Egy alapos, őszinte beszélgetést megér, de én nem bírnám sokáig valaki olyan mellett, aki minden adandó alkalommal belém rúg egyet és aláássa az önbizalmam. Ilyen ember nem kell senki életébe szerintem.
2018. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha te nem változtattál úgymond, márpedig a leírás alapján nem, akkor mi a gondja. Akkor ő akar változtatni ezek szerint. Nem helyes. Én a hízásra szoktam mondani, hogy ha én vékonyan szerettem meg valakit és az nekem fontos, lehetőleg ne hízzon 20 kg-t.
2018. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!