Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha ingyenélőnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha ingyenélőnek érzem magam?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, itt adóosztályok szerint alakul a nettó bérezés. Tavaly házasodtunk, így a férjem most majdnem akkora adókedvezményt kap, mint az én részmunkaidős fizetésem.

Én eddig tanultam, de nem jött össze, így egy évet kell várnom, ameddig újra elkezdhetek valamit.

Ha ezidő alatt maradok részmunkaidős, neki továbbra is jár az adókedvezmény. Ha elmegyek dolgozni heti 12 óránál többre, akkor nekem is alacsonyabb lesz a fizetésem (mert elviszi az adó), illetve neki is csökkentik olyan 3-400€-val.

Úgyhogy azt mondta, a közös költségvetésünk érdekében nem szeretné, ha valaha is többet dolgoznék 12 óránál hetente, ameddig nem szerzek képesítést, mert nem szeretné, hogy olyasmit dolgozzak, ami nem okoz nekem örömet, nem hoz szakmai fejlődést, és minimálbért fizet.

Eddig azért sem dolgoztam több órában, mert kötött a tanulmányi szerződés (heti 20 vagy 25 óra felett elvesztettem volna a diákkedvezményem), meg időm se lett volna heti 24 óra oktatás mellé bevállalni heti 40 óra munkát.

Most viszont, ha nem fogok tanulni, és maradok heti 10 órát dolgozni, hiába csinálom majd a teljes háztartást és van szó mindössze egy év üresjáratról, mégis olyan ingyenélőnek érzem magam, aki kihasználja, hogy a férje jól keres.

Tudom, hogy neki van igaza, és nem érdemes megszakadnom valahol minimálbérért a mekiben vagy a vendéglátásban, hogy végül ne 450€-t heti 10 óráért, hanem mondjuk 600€-t kapjak kézre heti 40 óráért, és még az ő fizetése is csökkenne 300€-val.


2018. jan. 14. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
most itt nem ertem mi a baj. tok logikus, hogy nem dolgozol 12 oranal tobbet.
2018. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Logikusan nézve neki van igaza, és így is lesz, ahogy mondta, csak nekem ez rossz érzés, olyan, mintha kb kitartatnám magam.
2018. jan. 14. 18:21
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Én olyannak képzelném el hogy mint itthon vannak a romák akik segélyen élnek, most ti éltek segélyen ti vagytok németország? romái. persze metaforikusan értem.
2018. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igaza van a párodnak.

31/f

2018. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3, Nem élünk segélyen.

A férjem 8 órában dolgozik, én eddig tanultam, mellette heti 10 órában dolgoztam. Mivel ha házas vagy, és a házastársad nem dolgozik/450€ alatt keres, jár az adókedvezmény, amit fent írtam.

Mivel az adóosztályt évi egyszer lehet megváltoztatni, és mi az én 450€-s fizumhoz alakítottuk, mivel tanultam, egy évig nem mehetek 8 órába dolgozni, ha nem akarunk nagy összeget bukni.

2018. jan. 14. 18:26
 6/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a kérdés?
2018. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
És miért nem tudtad elvégezni az iskolát ha semmi dolgod nem volt? Szóval igen jogosan érezheted magad eltartottnak, főleg hogy most 1 évet is várnod kell.
2018. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Semmi dolgom nem volt, leszámítva helytállni egy komoly szakon és 10 órát dolgozni mellette.

Azért nem tudtam elvégezni (bár ez majd csak februárban derül ki), mert elszámoltam magam, és a nehezebb szakpárt (2 szakos voltam) adtam meg, mert hittem abban, hogy bírok teljesíteni. Hát, tévedtem.

2018. jan. 14. 18:34
 9/15 anonim ***** válasza:
ez nem eltartás..biztos, hogy nem emlegeti a férjed..akkor meg ne csinálj feszültséget neki ezzel..a te kereseted felett nem hinném hogy költesz magadra az övéből a közös dolgokat meg egy normális férfi meg tudja finanszírozni, főleg átmenetileg
2018. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha most anyagilag így jöttök ki jobban, akkor ez van. Egyébként addig is, amíg elkezdesz újra szervezett képzésen tanulni, tanulhatsz olyat, ami nem ilyen jellegű, például a nyelvet (nem tudom, az hogy megy, de mindig van hova fejlődni, még a saját anyanyelveden is, nemhogy egy másik országban), vagy vannak ingyenes online képzések, tanulós hírlevélsorozatok, keress valami ilyet, kövess valami olyan oldalt közösségi oldalon, ahol tanulhatsz valamit, fejlesztheted magad.
2018. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!