Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha ingyenélőnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha ingyenélőnek érzem magam?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, itt adóosztályok szerint alakul a nettó bérezés. Tavaly házasodtunk, így a férjem most majdnem akkora adókedvezményt kap, mint az én részmunkaidős fizetésem.

Én eddig tanultam, de nem jött össze, így egy évet kell várnom, ameddig újra elkezdhetek valamit.

Ha ezidő alatt maradok részmunkaidős, neki továbbra is jár az adókedvezmény. Ha elmegyek dolgozni heti 12 óránál többre, akkor nekem is alacsonyabb lesz a fizetésem (mert elviszi az adó), illetve neki is csökkentik olyan 3-400€-val.

Úgyhogy azt mondta, a közös költségvetésünk érdekében nem szeretné, ha valaha is többet dolgoznék 12 óránál hetente, ameddig nem szerzek képesítést, mert nem szeretné, hogy olyasmit dolgozzak, ami nem okoz nekem örömet, nem hoz szakmai fejlődést, és minimálbért fizet.

Eddig azért sem dolgoztam több órában, mert kötött a tanulmányi szerződés (heti 20 vagy 25 óra felett elvesztettem volna a diákkedvezményem), meg időm se lett volna heti 24 óra oktatás mellé bevállalni heti 40 óra munkát.

Most viszont, ha nem fogok tanulni, és maradok heti 10 órát dolgozni, hiába csinálom majd a teljes háztartást és van szó mindössze egy év üresjáratról, mégis olyan ingyenélőnek érzem magam, aki kihasználja, hogy a férje jól keres.

Tudom, hogy neki van igaza, és nem érdemes megszakadnom valahol minimálbérért a mekiben vagy a vendéglátásban, hogy végül ne 450€-t heti 10 óráért, hanem mondjuk 600€-t kapjak kézre heti 40 óráért, és még az ő fizetése is csökkenne 300€-val.


2018. jan. 14. 18:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az ország nyelvét jól beszélem, természetesen, hiszen az oktatás az államnyelven folyik.

Hiányosságaim a gimnáziumi tananyagból vannak, mivel én sok mindent nem tanultam, amit a helyiek igen, és hozzájuk van igazítva a követelmény. Sajnos nem bírtam az eltelt 3 hónap alatt teljesen behozni. Az egyik szakom úgy néz ki, meglesz, a másik nem, és így nem engednek tovább.

2018. jan. 14. 18:39
 12/15 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mit problémázol ezen.


Addig is tanulj valamit. Otthon is lehet. Pl. nyelveket.

Vagy keress karitatív munkát.

2018. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Csak azt, hogy sose volt nekem szimpatikus, hogy lógatom a lábam és majd eltartanak, és ezzel a szerencsétlen szükséghelyzettel sem tudok azonosulni.
2018. jan. 14. 18:52
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez oké, de nem az van, hogy azt mondta, hogy akkor mostantól ne dolgozz semmit, és eltart egész hátralévő életedben. Dolgozol most is, csak kevesebbet, aztán majd dolgozol teljes munkaidőben is suli után. Ez most átmeneti időszak.
2018. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nézd úgy, hogy a 300eur kedvezményt te keresed azzal, hogy nem dolgozol.

Lesz időd otthon, hozd be a lemaradásaidat.

2018. jan. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!