Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Helyesírásra érzékenyek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyesírásra érzékenyek, van/volt olyan párotok, aki nagyon durva hibákat vétett?

Figyelt kérdés

Sajnos kifogtam egy ilyet. Nagyon próbálok felette szemet hunyni. De tényleg.

Pedig még ahogy mondja is hallani, hogy rossz. Pl. reszelőt nemhogy leírja reszellőnek, hanem 2 l-el is mondja. Vagy értsem=ércsem.

Az enyhébbek felett összeszorítom a szám és továbblépek, de ez engem rettenetesen zavar. Ha pedig amúgy is van feszültség köztünk akkor képes vagyok emiatt vitatkozni vele. És nem csak a helyesírása miatt, hanem amiatt is, ami nála ebből következik: minél jobban megismerem, annál inkább rá kell jönnöm, hogy egyáltalán nem tanult, művelt. Végtelenül egyszerű ember. Az érdekli amit az orra alá tol a média és semmi más. Amit a tv-ben lát, újságban olvas (azt legalább olvas) megkérdőjelezés nélkül elhiszi.

Én neki a totális ellentetje vagyok.

Igen, szoktunk egymással beszélni is erről, de mintha a gondolatmenetünk is kétféle lenne. Elbeszélünk egymás mellett. (Vagy ahogy ő mondaná elbeszéllünk brr!)

Szerintetek van jövőnk?



2018. jan. 18. 19:20
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Az elején még én is türelmesen javítgattam, de úgy érzem teljesen hidegen hagyja a fejlődés, mert mindig megejti ugyanazokat a hibákat (is). "épen (éppen helyett), buszal (rendszeresen), kijösz, szálnak, magamal, bizom bene, láthasalak, visza, kelett, meletted, mindenképen, muszály.... Az írásjelek hiánya rendszeres..


Nagyon igyekszem szemet hunyni felette. De amikor minden mondatában minimum egy ilyen van...

Amúgy az elején még azt hittem sima elírások. Nem is beszéltünk annyira neten, inkább élőben, ott meg azt hittem valamilyen tájszólás lehet. Csak később derült ki számomra, hogy ő teljesen komolyan gondolja, hogy ezeket így írják...

2018. jan. 18. 21:37
 22/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt. Nem is lesz.
2018. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 BringaManó ***** válasza:
100%

"türelmesen javítgattam, de úgy érzem teljesen hidegen hagyja"


Ha a másikban folyton olyat javítgatsz, amit ő nem szeretne, amire ő nem kért, akkor teljesen távúton jársz, egy párkapcsolatban ilyesminek nem lenne helye.

(Ha ő kérne arra, hogy bármilyen hibáját, rossz tulajdonságát javítgasd, az más, úgy még érthető a sztori – bár még az is fura lenne bizonyos szint felett (akkor nem(csak) a "párja" lennél, hanem tanár, edző, kócs stb. ... ami elvileg más viszony). De az, hogy valamit utálsz benne, ezzel szembesülsz is folyamatosan (nem csak évente néhányszor), és folyamatosan javítgatod is, hát ez nem tűnik kellemes szitunak egyikőtök számára sem, sem most, sem hosszú távon...

Nem is értem a kérdést. Ha esetleg az rejlik mögötte, hogy mg fog-e tudni változni akár ő, akár te, akkor a válasz: nem. (Már csak azért sem, mert egyikőtök sem akar... :-) Persze ha akarna sem tudna.)

2018. jan. 19. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Azt hiszem arra voltam kíváncsi, hogy én vagyok-e ezzel szemben túl érzékeny, vagy jogosan várom el, hogy 23 éves létére ne úgy írjon, mint egy elsős. Kíváncsi voltam rá, hogy bennem van a hiba, vagy más szerint is reális elvárás a helyesírás. Mert sokszor már én érzem magam rosszul, hogy folyton haragszom rá emiatt.
2018. jan. 19. 08:36
 25/32 A kérdező kommentje:
Én is reál beállítottságú vagyok és szép az írásképem, szóval a kettő nem zárja ám ki egymást. :)
2018. jan. 19. 08:40
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom diszlexiás, így sok hibát vét, de nagyon sokat fejlődött mióta együtt vagyunk, és sokat is olvas, igyekszik javítani.

Aki csak simán buta és igénytelen, azt nem tudom, mennyire bírnám elviselni...

2018. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Helyesírásra kifejezetten érzékeny vagyok. Ha én vétek, végletekig ostorozom magam. A nyelv maga az ember.


Volt ilyen párom, s ezt még tetézte is a non-stop tévénézéssel. Intellektusa nem volt igazán, de mivel nagyon fiatalok (19-22 év körül) voltunk, így nem is foglalkoztam vele.


A kapcsolatnak nem ezért lett vége. Én vagyok a nő.

2018. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Bár nem kifijezetten ezért szakítottam vele. Kiderült, hogy az élet minden területén ennyire ostoba. Engem borzasztóan zavar, ha valaki nem tud normálisan írni és beszélni.

Nyilván az ismerkedési fázisban nem derült ki, de kb. beszélgetni nem lehetett vele, annyira nem volt szókincse. Olyan van, hogy valaki elüt valamit a billentyűzeten vagy a telefonon (velem is sokszor előfordul), az egyáltalán nem érdekel.

De pl. amikor valaki nem tudja, hogy a "muszály" az inkább "muszáj" és az "egyenlőre" nem az mint az "egyelőre" és a "fátadtságot" meg a "fáradságot" sem ugyanazt jelenti...na az bosszantó.

2018. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Engem rettentően zavarna,de össze sem jöttem volna vele,eleve.
2018. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
50%
Én voltam az osztályban az egyik legrosszabb helyesíró lány létemre.Amikor kisebb voltam lehagytam az utolsó betüket a szavak végéről, össze kevertem b-p, v-f stb.Nem mindig tudom ,hogy 1 vagy 2 t, ly vagy j, rövid vagy hosszú, hova tesszük a vesszőt, az írásom is mindig olvashatatlan volt a tanárok számára.Van egy enyhe diszgráfiám.Ezen kivül jó tanuló voltam, szorgalmas, a környezetemben senki sem mondd butának vagy igénytelennek, se ostobának, sőt.Külsőmre és a környezetemre igényes vagyok, ápolt és csinos vagyok, egy deka súly felesleg nincs rajtam,szép a bőröm a hajam és még sorolhatnám.Szánalmasnak tartanám ha egy pasi emiatt nem kezdene velem és amiatt utasítana vissza mert a helyesírásom nem 100%-os.De nem is kéne ilyen pasi.Mindenkiben van hiba, benned is kedves kérdező, mindenkinek vannak idegesitő szokásai.Ha valóban szeretsz valakit akkor elfogadod olyannak amilyen és nem akarod megváltoztatni őt, mert akkor nem szereted.
2018. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!