Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Helyesírásra érzékenyek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyesírásra érzékenyek, van/volt olyan párotok, aki nagyon durva hibákat vétett?

Figyelt kérdés

Sajnos kifogtam egy ilyet. Nagyon próbálok felette szemet hunyni. De tényleg.

Pedig még ahogy mondja is hallani, hogy rossz. Pl. reszelőt nemhogy leírja reszellőnek, hanem 2 l-el is mondja. Vagy értsem=ércsem.

Az enyhébbek felett összeszorítom a szám és továbblépek, de ez engem rettenetesen zavar. Ha pedig amúgy is van feszültség köztünk akkor képes vagyok emiatt vitatkozni vele. És nem csak a helyesírása miatt, hanem amiatt is, ami nála ebből következik: minél jobban megismerem, annál inkább rá kell jönnöm, hogy egyáltalán nem tanult, művelt. Végtelenül egyszerű ember. Az érdekli amit az orra alá tol a média és semmi más. Amit a tv-ben lát, újságban olvas (azt legalább olvas) megkérdőjelezés nélkül elhiszi.

Én neki a totális ellentetje vagyok.

Igen, szoktunk egymással beszélni is erről, de mintha a gondolatmenetünk is kétféle lenne. Elbeszélünk egymás mellett. (Vagy ahogy ő mondaná elbeszéllünk brr!)

Szerintetek van jövőnk?



2018. jan. 18. 19:20
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
75%

Itt szerintem alapvetően a személyiségével, a korlátoltságával van bajod, csak a helyesírásában/nyelvhasználatában keresel önigazoló "bizonyítékot" a párkapcsolatotok életképtelenségére. Ismerem ezt, nekem is majdnem minden exbarátnőmmel kapcsolatban volt bizonyos szintű intellektuális hiányérzetem, amit néha nem tudtam egyértelműen körülhatárolni, ezért kerestem különféle kézzelfogható okokat, amikre mondhattam, mennyire idegesítenek bennük.


Ha valakit szeretsz, annak minden hibáját el fogod nézni, sőt még kedves is lesz ezektől számodra. Ha viszont szabadulni akarsz tőle, minden mozdulatát elviselhetetlenül irritálónak fogod érezni.


Egyébként - ha már helyesírás a téma - te sem írsz hibátlanul, kihagytál két vesszőt, és a "2 l -el" -t is "2 l -lel" -nek kéne írni, csak hogy a témába vágó módon szőrszálhasogató legyek. :)

2018. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Régen kitűnő helyesírásom volt, ma már borzalmas. Mérnök vagyok, nem irodalmár. Aki emiatt leír, az mehet a levesbe. Egy bizonyos kor után lesznek sokkal fontosabb dolgok is, minthogy ki mennyi vesszőt hová tesz a mondandójába. Érettebb fejjel inkább a mondandóra fogsz koncentrálni majd idővel. Hogy a celebek érdeklik kizárólag, az már egy komolyabb probléma lehet. Én nem nézek tévét körülbelül 10 éve, emiatt a politikával, celebekkel nem vagyok képben. Más jellegű az érdeklődési köröm. Szakmai könyveken kívül könyvet sem nagyon olvasok, nagyon kevés az a mű ami le tud kötni.(31/F)
2018. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!