Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azért lettem idegroncs és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért lettem idegroncs és depressziós mert megcsaltam a feleségem?

Figyelt kérdés
Sosem bántam meg semmit az életemben pedig követtem el hibákat, nem is keveset. Viszont ezt az egyet visszacsinálnám bármit megtennék... A feleségem annyira gyönyörű, igazi nő, a másik felem. Úgy voltam vele annó ha igent mond nekem ez a lány a randira akkor örökké azon leszek, hogy boldoggá tegyem. És ezt be is tartottam, más volt a a mi házasságunk mint az ismerőseinknek. Tényleg nagy szerelem. Mindketten érzelmesebbek vagyunk, megértjük egymást. Aztán 3 éve jött azzal, hogy megtetszett neki az egyik ügyfele, és nem tudja mit csináljon, segítsek mert velem akar lenni, kért, hogy legyek megértő és had hagyja ott a munkáját mert eltávolodtunk miatta. Nagyon fájt, de megértettem, megbeszéltük, felmondott de egyébként is ő akart dolgozni nem szorultunk volna rá. De szerintem ezt nem tudtam jól feldolgozni, de hogy is lehetne, hogy már más kellett neki? Aztán jött egy fiatal csinos nő az életembe és tudtam mit akar, egyébként is folyton körbeugrált. Aztán egyszer kikapcsoltam az agyamat és félretoltam az elveimet és megtörtént a dolog. Egyből megbántam, egy alkalom volt, nem mondtam el. Azóta sem. Észrevette, hogy van valami. De már elfelejtette. Én viszont egy éve küzdök mindenféle mentális problémákkal, szinte biztos, hogy depressziós is vagyok, egyszer fogyok egyszer hízok, nincs kedvem semmihez, ami már az üzlet rovására megy. Karácsony előtt történt először, egyszer csak elgyengyültem és majdnem elájultam. Azóta többször volt ilyen, mintha nem kapnék levegőt, hányingerem lesz és rosszul leszek. Semmi egészségügyi problémám nincsen, pár éve mindketten vegánok lettünk, sportoltam egész életemben, még a vérnyomásom sem magas, egyszerűen tudom, hogy nem ez a baj. Rájöttem, hogy gyűlölöm magam és folyamatosan menekülök a valóságból amióta megtettem. De nem mondhatom el neki mert szerintem elhagyna, ezt pedig képtelen lennék elviselni. Nekem ő és a két lányunk a mindeneim, nem akarok nélkülük élni. Már nem laknak itthon, csak mi vagyunk ketten. De azt sem bírom felfogni Ő miért szeretett bele másba? Szerintem ez az oka mindennek, ha ez nincs én sem lépek félre ez biztos. De nem mosdatni akarom magam. Senki sem tudja mit tettem a lány azóta külföldön van (igaz mi sem Magyarországon élünk) ha jól tudom, sosem derülne ki, de engem felemészt, érzem hogy azóta vagyok rosszul. El akarom mondani neki, de nem megy. Nem akarom bántani, összetörni vagy sírni látni. És nem is tudnék meglenni nélküle, sosem piáltam nem szerettem régen sem, de egy éve erre is rászoktam és egyre rosszabb, persze szegény párom folyton aggódik, nem érti mi van. Én már titokba csinálom, hogy ne legyen folyton vita emiatt. Szerintem ha külön megyünk nekem rövidesen lehúznák a rolót. Nem akarom, hogy így végződjön a történetünk.
2018. jan. 20. 16:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Áldott gyengeség.
2018. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélkezve a fentiek felett szerintem két dolgot tehetsz:

1. Elkezdesz jobban félni attól, hogy egyedül maradsz és így kisebbíteni azt, amit tettél.

2. Keresel egy pszichológust, aki jó eséllyel segít valamennyire feldolgozni a dolgot.

2018. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Itt annyi történt, hogy a feleséged volt egy ilyen szituban az erősebb. Te pedig a gyenge.


Szomorú történet. És nem tudom megmagyarázni, de valamiért csalódottságot érzek, amikor valaki leír ilyen sorokat:


" A feleségem annyira gyönyörű, igazi nő, a másik felem. Úgy voltam vele annó ha igent mond nekem ez a lány a randira akkor örökké azon leszek, hogy boldoggá tegyem. És ezt be is tartottam, más volt a a mi házasságunk mint az ismerőseinknek."..


Más volt. Többé nem az, hanem uyganolyan proli, emberi, mint másoké.

JA és az egész az egód miatt van:

A feleséged nem tehetett az érzéseiről, ő is biztosan szenvedett, de ahhoz is erő kellett, hogy ne a mást, ahnem téged vélasszon (újra!!). Ő nem lépett félre, nem folytatta a helyzetet, hanem kilépett, és téged választott. Eddig volt nem midnennapi a házasság.


De te valóban elbaxtad.. Egó, egó.

Ezért érzed szarul magad, mert tudod, hogy valaki a kísértésnél is téged választott, és melletted maradt, és te becsaptad őt, a híúságod miatt.


Mindegy, emberi az egész sztori sajnos. Csak sajnálatos.


Amúgy válaszolva is:

1.Ha valóban boldog melletted az asszonykád, le tudod nyelni és továbblépni a hülye lépéseden, lépj tovább.

2. Ha az 1. pont akár csak egyik része nem igaz, akkor mondd el. És egy párterápia sem hülye ötlet mondjuk, hogy értelmesen kezeljétek.

2018. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

Ne mondd el neki az igazat. Tudom h szeretnel konnyiteni magadon, de ezt nem teheted meg azzal, hogy ra olyan terhet teszel, amit nem bir el. Szeretned, ha azt a kint erezne, amit te most? Tudom, hogy meg akarod ot ettol kimelni.


Keress valakit, akivel ezt megbeszelheted. Szerintem is pszichologus legyen, vagy lelkesz, vagy akarmi, de idegen! Ne az apad vagy egy baratod, mert egyreszt a pletyka korbeer, masreszt a nagy oszintesegi roham kozepen lehet mondana fater nehany dolgot, ami csak meg jobban megfajditana a szivedet.


Az egesz azert tortent, mert rosszul latod a dolgokat. A feleseged nem volt szerelmes, meg akkor sem, ha o ezt a szot hasznalta. Egy fraszt, az vonzalom volt, fellangolas, teljesen mas dolog, mint a szerelem. Mivel te nem tudtad a ketto kozotti kulonbseget ezert nem tudtal megbocsatani es "alltal bosszut".


Tudom, hogy rossz ebbe belegondolni, mert egy nagyon romantikus alkatnak tunsz, de az ember az egy emlos allat. Nem varju, nem hattyu, nem bagoly, ami a valasztott parjan kivul soha nem erez masik egyed irant vonzalmat. Nekik konnyu dolguk van, a termeszet elintezi nekik azt, amihez nekunk embereknek akaraterore van szuksegunk.


Van egy mondas: azt nem akadalyozhatom meg, hogy egy madar elrepuljon a fejem folott, de azt igen, hogy feszket epitsen ra. A feleseged el tudta hessegetni azt a madarat, neked nem sikerult. De figyelj: az a madar leszallt a fejedre, ratojt egyet es elrepult, de nem koltott ki rajta harom feszekalj fiokat... Erted mire celzok? Nem szeretot tartottal, es iszod is a levet ennek a dolognak rendesen. Itt az ideje, hogy megbocsass magadnak. Ahogy mas irta az onpusztito eletmodod miatt fogod vegul elvesziteni ot.

2018. jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis mondd el neki! A feleséged korrekt volt veled, megérdemli az őszinteséget! Persze, lehet itt azzal jönni, hogy jaaaaaj ilyen meg olyan terhet raknál rá... Joga van tudni!

Mellesleg én, ha egy megcsalás 25 év múlva derülne ki, azt sem bocsájtanám meg,hisz hazugságra épült az életem. Ezt akarod vele tenni? Előbb vagy utóbb minden kiderül tudod? Na akkor tudsz e majd tükörbe nézni?

Én azt javaslom, ahogy ezt olvastam a hozzászólásokban is, küldd el neki elvélben azt amit ide leírtál nekünk! Vagy csak másold be a linket wgy "Kérlek olvasd el!" mondat kíséretében!

2020. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez doki lesz. Én biztos nem mondanám el, nem hiszem, hogy javítana a helyzeteden. Magadnak kellene megoldást találni. Én biztos, hogy feladnám egy rövid időre a vegánizmust, az ételre, italra nagyon oda kell ilyenkor figyelni. Az is lehet, hogy önmagában a titkolózás okozza ezt nálad, így lehet mégiscsak el kellene mondani. Fene se tudja.


Gyanús nekem, hogy maximalista vagy. Ez irtózatosan nagy baj és ha ez van, akkor viszont azt kell kezelni. A maximalista ember nem tűri a kritikát, itt viszont pontosan tudod, hogy a kritika jogos lenne. Hibáztál, kritikát kapnál érte és ezt nem bírnád elviselni. A maximalizmus ki tudja nyírni az ember, ezért lélekben el kell fogadnod, hogy te is tudsz hibázni, egyszerűen vannak olyan dolgok, amit nem tudsz kontrollálni és rajtad kívül álló okok miatt történnek meg.

2020. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!