Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért értékelnek fel a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért értékelnek fel a férfiak minden olyan dolgot, amit ők csinálnak meg?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt azokra az esetekre, amikor megkéred őket valamire, ami alapvetően nem a "kötelességük" és meg is teszik azt. Pl: elmos egy tányért maga után és már úgy néz rád, mintha kitakarította volna az egész lakást (és olyan büszke is magára).


Ez olyan, mintha egy pontozási rendszerben egy olyan cselekedet, ami nálunk nőknél 2 pontot ér, az náluk 8-at.


Nem sértegetni akarom ezzel a másik nemet, csak komolyan nem értem. A barátnőimet is kérdeztem erről, de ők sem tudtak normális választ adni.


Mi az alapja ennek a mechanizmusnak? Miért nem érti meg egy férfi azt, hogy -a fentebbi példával élve- te rendszeresen kitakarítod egyedül az egész lakást, és nem egy nagy szám ehhez képest, ha ő elmosogat egyszer egy héten? És ez sajnos nem csak a háztartásra vonatkozik, hanem más élethelyzetekre is.


Remélem érthetően írtam le a kérdést. A normális válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 29. 01:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
17%
Te hogy viselkednél, ha lecserélnéd a kerekeket az autón?
2018. jan. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerencsére nem találkoztam még ilyen férfival, senki nem nézett még így rám akkor se, miután valóban az egész lakást kitakarították egyedül. (Inkább ilyenekkel jövök össze, nem olyanokkal, akinek már egy tányér hatalmas hőstett.)
2018. jan. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
8%

Nem sértegeted a másik nemet, de az első barátnőmet az sem zavarta, hogy amíg otthon lakott panelban a szüleinél, csótányok masíroztak éjt nappallá téve a konyhában, és már én tettem szóvá, hogy nem kéne-e tenni ez ellen valamit, de nem zavartatta őket.


A második barátnőm meg pillanatok alatt képes volt világháborúvá robbantani az albérletemet. Amikor este hazaértem melóból, úgy nézett ki az albérlet, mintha hajléktalanok tanyáznának benne. Szerinte én voltam az oka ennek, hiszen nem tartottam ott a cuccaimat, ahol szerinte kéne. Hónapokkal később, amikor a retyókefét megláttam a mosogatóban, ami a barátnői társaságában kizárólag az ő közreműködésével kerülhetett oda, na akkor kezdett elegem lenni "a nők szeretik rendet" álszent baromságokból.


Ti nők mind rendetlenek, mocskosak, puruttyák vagytok!

2018. jan. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Ne általánosítsunk már... Bőven akad olyan férfi, akinek evidens dolog, hogy elmosogat maga után és kiveszi a részét a házimunkából. Nálam itt kezdődik egy férfi. Ennyit erről.

Az általad felvázolt típusból is akad bőven, de én az olyannal szóba se állnék. Azért gondolják így, mert szerintük az ő "feladatuk" a kanapén tespedés, és azzal, hogy ő elmosott egy tányért már ki is lépett az ő komfortzónájából, ami szerinte elismerésre méltó. Sajnos az ilyenekből lesznek a rossz apák, akik szerint ők az x+egyedik gyerek a családban, DE ennek ellenére elvárja, hogy rá férfiként tekintsenek, mint a családfőre. A tipikus "a nő helye a konyhában" elv van mögötte, magyarul a szexizmus pártolói. Csak ők ezt nem nyíltan hangoztatják, hanem "rejtve", tudat alatt próbálják a nőkben éreztetni.

L

2018. jan. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%
Aki ilyen kérdéseket tesz fel, az magának kéne feltegye a kérdést, jól választott-e.
2018. jan. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Általánosítás, igen, bár elég gyakori séma, de a kérdés egyébként nem erre a banális példára vonatkozik (mert akkor kérdezhettem volna szimplán azt, hogy miért derogál sokaknak a házimunka, de itt nem erre voltam kíváncsi) , hanem a hatásmechanizmusra, hogy a nálunk 2-es értékű dolog náluk miért 8-as.


Mindenben a logikát keresem és szeretek a dolgok mögé látni, nekem nincs ilyen jellegű párkapcsolati problémám, csak puszta kíváncsiságból tettem fel a kérdést, de úgy látom nehezen jön át. Azért köszönöm az eddigi válaszokat is.


U.i.: Hallottam már ilyen igénytelen nőkről, de hál'istennek a környezetemben még életemben nem láttam ilyen csótányoshoz hasonló példákat...

2018. jan. 29. 01:36
 7/32 anonim ***** válasza:
16%

"Gondolok ezalatt azokra az esetekre, amikor megkéred őket valamire..." Tudod mit kell ilyenkor csinálni? Azt szokták ilyenkor tenni az emberek, hogy vesznek egy levegőt, majd kilégzés közben a hangszálaik megrezgetése mellett ajkaikkal formálnak egy K-Ö-SZ-Ö-N-Ö és egy M hangzót. Legalább is mikor én azt kérem egy másik embertől, hogy csináljon meg valamit helyettem, ő ezt megteszi én pedig a leírtak alapján járok el, akkor sosem néznek így rám.

31/f

2018. jan. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Mindig kényesen odafigyelek arra, hogy mindenkinek mindent megköszönjek (akár többször is, mintsem egyszer sem). Nem tudom mire fel a bunkó válasz, én tipikusan az a nő vagyok, aki még a vadidegen férfinak is mosolyogva megköszöni, ha a boltban előre engedi, szóval most mellélőttél alaposan.

2018. jan. 29. 01:53
 9/32 anonim ***** válasza:
10%

Te is, mert nem voltam bunkó, viszont akkor nem tudom az okát. Akkor szokták ezt az emberek, ha szívességet kérnék tőlük, majd nincs megfelelően honorálva, csak természetesnek véve. Szerintem többet ér egy férfinál, ha házias, egy nőnél meg ha gyakorlatias, mert pont egy olyan tulajdonság, ami a közhiedelem szerint ritka, ezért úgy érzi, ő most villantott, imponálni akart, tehát elismerést szeretne ha elmondása szerint még lett köszönve. Nem leszel attól sem kevesebb, ha ilyenkor még is dícséred a pasit, ahogy a lányt is, ha le cseréli a kerekedet. Ez van na :D.

31/f

2018. jan. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
4%
Ha az adott dolog olyan, hogy a saját egyéni tudásommal értem el, akkor hadd legyek már rá büszke pls...
2018. jan. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!