Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért értékelnek fel a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért értékelnek fel a férfiak minden olyan dolgot, amit ők csinálnak meg?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt azokra az esetekre, amikor megkéred őket valamire, ami alapvetően nem a "kötelességük" és meg is teszik azt. Pl: elmos egy tányért maga után és már úgy néz rád, mintha kitakarította volna az egész lakást (és olyan büszke is magára).


Ez olyan, mintha egy pontozási rendszerben egy olyan cselekedet, ami nálunk nőknél 2 pontot ér, az náluk 8-at.


Nem sértegetni akarom ezzel a másik nemet, csak komolyan nem értem. A barátnőimet is kérdeztem erről, de ők sem tudtak normális választ adni.


Mi az alapja ennek a mechanizmusnak? Miért nem érti meg egy férfi azt, hogy -a fentebbi példával élve- te rendszeresen kitakarítod egyedül az egész lakást, és nem egy nagy szám ehhez képest, ha ő elmosogat egyszer egy héten? És ez sajnos nem csak a háztartásra vonatkozik, hanem más élethelyzetekre is.


Remélem érthetően írtam le a kérdést. A normális válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 29. 01:09
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Sztem, mint minden, ez is intelligencia kérdése, férfiben és nőben is.


Ismerek nőben is ilyet, mást se csinál, csak csapja magáról a vizet, a napi feladatokat is hős mártírként éli meg. Én csak annyit mondok a nap végén pl. a kislányomnak, hagyjál kicsim egy pillanatra, anyu nagyon elfáradt. Szuszanok egyet, aztán csinálom tovább, mert, nem a gyerekem, nem a szomszéd stb. tehet róla, ha sok a teendő. És mindetekért még glóriát sem kérek. 😊


Szóval, ha férfi így éli meg a dolgokat a 21.században, az már jelzés értékű, nem állt sorban kétszer, amikor az intelligenciát osztották. ;)

2018. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss Kérdező, de egy férfi nem lehet jogosan büszke arra, amit önerőből ért el?

Vagy szerinted csak annak van értéke amit ti értek el őnála?

Miért érzem úgy, hogy ez egy nettó provokatív, férfigyűlülő kérdés?

Moderátorok ilyenkor alszanak?


"Sok pasin látom ezt amit leírtál. Szerintem azért mert nagy gyerekek."


De jó hogy életedben ez a legnagyobb problémád! Irigyellek...de komolyan.


"Te minden alkalommal megköszönted anyukádnak/barátnődnek, hogy elmosogatott utánad, főzött mosott rád, takarított utánad?"


Lehet csak én vagyok ennyire aberrált, de többször is megköszönöm, ha a szüleim így vagy úgy örömöt szereznek nekem. Elég szégyen, hogy te nem. Ez esetben viszont te vagy az utolsó, akinek másokat kéne leugatnia.

Az ugye rendbe van, amikor a nők lamentálnak, hogy jaj jaj mennyit főztek, takarítottak, mosogattak, sajnálja őket mindenki. Ez a beteges, kínos önszenveglés mitől is jobb?


"Természetesnek vetted, hogy kiszolgálnak. Te miért vársz hajbókolást és köszönetet azért mert elmosod a tányért magad után amiből ettél? Barom."


Ezért pedig helyből kaptad is a mínuszt.


"Egyetemi karokon is azt tartják jó karnak vagy jó melónak, ahol a férfiak vannak többségben (műszaki/IT)"


Azért, mert abból a fizetésből a) könnyen találsz munkát, b) meg is tudsz élni belőle.

Hogy te indiánus antropológia szakra jelentkeztél, mert büdös a tanulás, és most ajvékolsz, hogy de a csúnyarossz hímsovinisztákok mennyit keresnek, az a lőtéri kutyát nem izgatja. Piacképes szakmát kell tanulni, és akkor lesz pénzed, legyél férfi vagy nő. Ha nem találsz munkát vagy nem kapsz elég pénzt, akkor lehet menni Németbe.

A férfigyűlölő hisztidre pedig helyből ment a mínusz.

2018. okt. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!