Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért értékelnek fel a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért értékelnek fel a férfiak minden olyan dolgot, amit ők csinálnak meg?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt azokra az esetekre, amikor megkéred őket valamire, ami alapvetően nem a "kötelességük" és meg is teszik azt. Pl: elmos egy tányért maga után és már úgy néz rád, mintha kitakarította volna az egész lakást (és olyan büszke is magára).


Ez olyan, mintha egy pontozási rendszerben egy olyan cselekedet, ami nálunk nőknél 2 pontot ér, az náluk 8-at.


Nem sértegetni akarom ezzel a másik nemet, csak komolyan nem értem. A barátnőimet is kérdeztem erről, de ők sem tudtak normális választ adni.


Mi az alapja ennek a mechanizmusnak? Miért nem érti meg egy férfi azt, hogy -a fentebbi példával élve- te rendszeresen kitakarítod egyedül az egész lakást, és nem egy nagy szám ehhez képest, ha ő elmosogat egyszer egy héten? És ez sajnos nem csak a háztartásra vonatkozik, hanem más élethelyzetekre is.


Remélem érthetően írtam le a kérdést. A normális válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 29. 01:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%

Ha valaki olyat csinál, ami tőle szokatlan, akkor az neki egy új dolog és ezért büszke rá. Ne gondold, hogy fordítva nem áll a helyzet. A barátnőim, ha olyat csináltak, ami a férfiakra jellemző, ugyanúgy csináltak, mint a te történetedbe.


Amúgy a szexizmus abba lehetne már hagyni, ha egyenlőséget akarunk. NEM a férfiak csinálják ezt, hanem EGYES férfiak. És ugyanúgy jellemző ez a viselkedés a nőkre. Abból sem ártana kinőni, hogy a férfiak nem tudnak mosogatni. Szerintetek, az egyetemista srácok és az egyedülálló férfiak nem vezetnek háztartást egyedül? Elárulom: De. Egyetemista vagyok és sokkal nagyobb rend volt, amikor haveroknál ittunk, mint akkor, amikor átugrottam lányokhoz.

2018. jan. 29. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Neeem. Míg egyedül éltem is mindig vásároltam új ruhát, meg tányért. A barátnőim is két ugyan olyan típusú kocsit tartották, az egyiket téli, a másikat nyári gumival és természetesen hetente költözünk egyrészt, hogy még spórolunk egy takarítást, másrészt, hogy az ingatlanpiac ingadozásait kihasználva, passzív jövedelemre tegyünk szert. :D

31/f

2018. jan. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
93%

Tehát egy férfinak meg kell köszönni ha egyszer elmosogat, nálam ez meg természetes dolog, hogy minden nap megteszem? Ő vajon formál e az ajkaival egy köszönöm szót azért ami magától értetődő?

Kérdező, vannak normális férfiak is, ilyenekkel érdemes kezdeni.

2018. jan. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az átlag férfi és átlag nőt nézzük, akkor minden ilyen életképtelenség és fura "pontozás" abból a neveltetési hiányosságból fakad, hogy a szüleik csak kitojták az életbe, de nem készítették fel az önállóságra, és így extra élményként éli meg azt, ami alap kéne legyen.


A sok átlag ember pedig ezen okból teljesen alkalmatlan arra, hogy önállóan boldogoljun, és legkorábban csak akkor költözik el otthonról, ha már rögtön a párjához cuccolhat. Így viszont sosem volt egyedül és nem tanulta meg a mosogatás nemes művészetét.


Szerintem kb ennyi. Aki valamire való családból származik, és legalább egy évig élt egyedül önállóan, az többnyire feltalálja magát. Ha nő ha férfi. De ezekből az emberekből nincs túl sok lássuk be. A többség egy szerencsétlen csődtömeg. Nem csak a házi munka terén.

2018. jan. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
26%

Hát, én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Ha egy férfi felvisz egy hűtőt az első emeletre, hogy közben majd' leszakad a karja, három napig izomláza lesz, hogy a fogát sem tudja megmosni, akkor is azt kell mondania, hogy "áh, ez semmiség... Egy hűtő? Ne viccelj, mi az nekem?"


Míg egy csaj azt, hogy leszalad a sarki boltba tíz deka párizsiért, úgy adja elő, mintha legalábbis kéthetes szafarira indult volna.

2018. jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom nálatok ez hogy van, de én azt tanultam, ha tudom azt, hogy kérem, akkor azt is tudjam, hogy köszönöm. Az a probléma, hogy mindent el árok, meg minden alap. Ha annyira alap, akkor milyen alapon kérsz meg mást, hogy csinálja meg helyetted. Észrevetted, hogy munka van? Jaj de jó. Akkor már el is lehet végezni. Az is alap ;)

31/f

2018. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%
Az én férjem ezekre a dolgokra tudjátok mit mondott? - Tudod, h hívjuk mi férfiak azt a nőt, aki annyit dolgozik, mint egy férfi, úgy hívják, h lusta dög. :) Persze, ezt szerettel nevetve. Nála háziasabb, segítőbb férfi nem sok van a környéken. De, ennek ellenére, eleinte sokszor ő is csinálta a fejét, ha vmi nőies munkát megcsinált, én meg szépen kinevettem. :)
2018. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
55%

Mert eddig nem csinálták és ahogy mondták: egetrengető nagy dolognak élik meg, büszkeséggel tölti el őket. Rendben, ezzel nem volna baj, de... Tényleg túlontúl tudnak egy tányér elmosást is értèkelni. Nem az a baj, hogy büszkék magukra, hanem hogy ott általában be is van fejezve a dolog mert már egyet megcsinált és hagyjuk őket békén most már egy időre a teendőkkel, mert mekkora dolgot véghezvitt. Hát ez a baj. Én eddig azt láttam, hogy aki így áll a dolgokhoz, a házimunka elvégzéséhez, általában azoknak eddig nem kellett megcsinálni ilyet, mert volt olyan megcsinálta. Szerintem ez a nevelésből fakad, gyerekkorban sem kellett csinálnia, később sem várták el, sőt azt hallgatta, hogy ez női munka. Ez az én személyes véleményem, nem általánosítás hanem az eddigi tapasztalataim ezt mutatják, hogy ez lehet a háttere a túlpontozásnak ha a házimunkáról van szó.

Vagy másik negatív lehetőség, hogy valaki lusta és azért olyan nagy dolog, ha valamit megcsinál.


Észrevételkènt:

Azt látom amúgy, hogy a férfiak jobban megdicsérik magukat, néha egyenesen fényezik magukat amikor valamit megcsinálnak, mindegy miről van szó. Megcsinálnak akár egy kerékcserét akár tányér elmosása, ők vállonveregetik magukat, hogy de ügyes vagyok. Nem verik a mellüket mindig, nem azt mondom, de előfordul az ilyen azért.

A párom is ilyen, de eltanulom már tőle, mert végülis nekem (is) ez önbizalomnövelő tréning! Ha főzök valamit pl. ami szerintem nagyon jól sikerült, én is mondom magamnak, meg neki is: ejj milyen fain vagyok látod, milyen finomat csináltam! Vagy ha én is segédkezek neki a szerelésben, akkor is.


Végülis az nem baj, ha büszkék vagyunk magunkra, csak ne essen az ember a ló túloldalára.

2018. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
69%

Sok pasin látom ezt amit leírtál. Szerintem azért mert nagy gyerekek.


Korábban író pasasnak meg...

Te minden alkalommal megköszönted anyukádnak/barátnődnek, hogy elmosogatott utánad, főzött mosott rád, takarított utánad?

Ugye hogy nem... Természetesnek vetted, hogy kiszolgálnak. Te miért vársz hajbókolást és köszönetet azért mert elmosod a tányért magad után amiből ettél? Barom.

2018. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
91%

Tény, hogy vannak életképtelen férfiak, akik buksisimit várnának olyasmiért, amit sok nő kisujjból nyom le nap, mint nap. Ez abból is adódik, hogy sok férfi anyu után nem egyedül él, hanem nővel költözik össze. Bátyám pl az elektromos kávéfőző működését sem ismerte hosszú évekig, mert vagy anyánk vagy a felesége (vagy én) szolgálta ki. Aztán született egy gyerekük, elhiheted, hogy össze kellett kapnia magát. :D de amúgy minden másban pedáns.


De vannak életképes férfiak is, akik nem várják el, hogy minden hülyeségért szentté avassák. Meg vannak szép számmal lusta, rendetlen nők is.

2018. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!