Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom kutakodott utánam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom kutakodott utánam amíg nem voltam otthon?

Figyelt kérdés

Levittem a kutyusomat sétáltatni. A telefonomat a nappaliban hagytam, nem vittem magammal. Mikor jövök vissza a lakásba látom, hogy a barátom a telefonomat nézegeti, kutakodik benne. Zároló kód van rajta, de nem miatta, nincsen titkolnivalóm,de ha esetleg elhagynám a telefonom vagy a munkahelyem vagyok stb akkor jobb ha nem lehet csak úgy feloldani. A barátom kitalálta a kódot és belenézett. ( gondolom kileste már, hogy mi lehet a pinkód Kérdeztem, hogy mit csinál? Mit keres nála telefonom? Nem támadtam le csak nyugodtan halkan megkérdeztem miközben vettem le a kabátom meg a cipőm. Erre ő tök lazán oda adja a kezembe a telóm. Megrázta a vállát és mondta, hogy hívott a"legjobb barátom" többször is. Beszélt vele, megmondta neki, hogy nem vagyok a közelben majd később hívjon. Akkor megnyugodtam azt hittem,hogy csak erről van szó. De utána néztem, hogy a kotorászott mindenhol. A neten felment a facebookra. Ez 17:24 perckor volt, megnéztem az előzményekbe. A hívások meg 17.55-kor történtek. Szóval feloldotta a telómat és csak utána keresett engem egy barátom. Én inkább nem mondtam erre semmit, pedig azonnal ellenőríztem,hogy mit csinált a párom. Nagyon rosszul esett és nem is akartam veszekedni. De valami olyasmit láthatott ami miatt mérges lehetett, mert nagyon idegesnek tűnt. Egy szót nem szóltunk egymáshoz. Nagyon ijesztő volt, hogy csak csendben van. Azóta eltel 2 nap. Nem hoztam fel neki a történteket. Közben beszéltem ezzel a barátommal aki csak azért hívott, mert szeretne meghívni egy születésnapi bulira. A tesójának lesz a születésnapja. Arra már igent mondtam. Tegnap este vettem csak észre, hogy kivan törölve az összes közös fotóm a "legjobb" barátommal. ( A párom mondta így ) Eddig nem vettem észre, mert 600 valahány kép van a galériában. Nem akarom felhozni, hogy ezt miért csinálta, mert félre értene engem szerintem. De még sosem csinált ilyet és nem volt velem ilyen rideg mint amikor hazajöttem a kutyámmal a sétáltatásból. Az meg arcul csapásként ért,hogy kutakodik utánam. Nem bízott bennem soha?? Vagy mi rosszat tehettem mostanában? Nem merem megkérdezni, olyan szánalmas lennék,tudom, hogy akkor az lenne a baj, hogy nekem miért ilyen fontosak azok a képek? Vagy lehet nem így reagálna? Nem tudom. Sosem voltam ilyen helyzetben. Szerintetek ilyenkor már nem érdemes feszegetni ezt a témát és hagyjam, felejtsem el?


22/N F/28 (2 év 7 hónapja vagyunk együtt)


2018. febr. 3. 10:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, a #5 hozzászólásomban leírtam:


Féltékenység és kisajátítás, gyakorlatilag uralkidik feketted, ő intézi a magányügyedet is...


Erre jön, hogy

- nem bízik benned

- nem tiszteli a privátszférád, turkál

- töröl az engedélyed nélkül (teljesen mindegy, hogy mit)

- hazudik utána

2018. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Hát tényleg valami ilyesmiről lehet szó. De engem nagyon zavar, hogy bizalmatlan. Nem is szólt nekem,hogy esetleg valami zavarja. Mondjuk semmit nem tudok kezdeni a féltékenységével. Az nem az én gondom szerintem. Kisajátítást nem érzékeltem, mert sosem erőszakolt rám semmit és nem tilt meg semmit. De a többi az igaz. Megakarom kérdezni, hogy miért csinálta,csak ne veszekedés legyen. Azt nagyon utálom.
2018. febr. 3. 11:26
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne?

Az hogy kitörli a barátoddal készült közös képeteket, az nem a TE magánéletednek a kisajátítása?


Onnantól, hogy bármilyen szinten a magánéletedbe a beleegyezésed vagy tudtid nélkül avatkozik már kisajátítás.


Ha kitörölte, nem ugyanaz mintha megtiltotta volna?? Ő dönti el (helyetted) hogy TE milyen képeket őrizhetsz meg.


Nézd, nem hergelni akarlak ellene, de ez nagyon beteges. Sokan egyből lapátra tennék. Aki nem, az is csak egyszer, egyetlen egyszer nézné el ezt és csak feltételekkel.


Ne attólj fél, hogy emiatt veszekedtek, mert sokkal nagyobb itt a baj.

2018. febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%

Nehogy már még te legyél tekintettel az ő lelkivilágára, amikor ő belemászott a dolgaidba! Sőt, nem is véletlen volt, hanem igencsak előre kitervelt cselekedet, hiszen te magad is írod, hogy máskor kifigyelte, amikor írod be a kódodat. Tehát csak a kedvező alkalomra várt, amikor végre lesz egy szabad fél órája, és kiélheti ezt a beteges kutatási vágyát.


Féltékeny, ellenőrizni akar, pofátlanul kutat a dolgaidban és még te érzed magad kellemetlenül utána? Hát bocs, de te sem vagy akkor normális. Meg elnézed, hogy kitörölte a képeidet? Akkor is ilyen elnéző lennél, ha nem "csak" facebookos képekről lenne szó (amihez semmi köze!), hanem lenne mondjuk egy "rendes" fényképekből álló albumod a barátoddal, és ő azt hajítaná a kukába?


De te még pátyolgatod őt és nem akarsz veszekedni. Nem te lennél szánalmas, hanem ő a szánalmas, hogy még neki áll feljebb az aljassága, ráadásul hazudik és borzasztó féltékeny.


Mindegy, úgyse nyílik ki a szemed. Maradj vele, nézd el neki, meg a következőket is nézd el előre, és tűrj, mint egy birka.

2018. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Facebookon is vannak képeim onnan nem törölt semmit amúgy.


Nem csináltam semmit, nem foglalkoztam vele, nem hoztam fel neki. Nem tudom, hogy hogy kérdezzem meg tőle? Meg igazából változtatni most már úgy sem tud ezen. Már megcsinálta és ezért sem érdekel, mert az emberek nagy %-a eleve annak ellenére, hogy azt mondja nem..ő nem olyan..tudom, hogy még én lennék sz@@r helyzetben, mert megmerem kérdezni, hogy ezt hogy gondolta. Nem ez az első párkapcsolatom. Volt egy barátom korábban aki csak annyit csinált, hogy megkérte, hogy ne menjek el mindig a barátaimmal valahova, mert elhanyagolva érzi magát. Amikor kérdetem tőle, hogy miért kér ilyenre amikor alig megyek másokkal valahova akkor nekem esett, hogy én miért és hogy képzelem, hogy őt hozom ilyen helyzetbe amikor nem foglalkozom vele. Mindig csak ez ment, a veszekedés. Volt amikor tök értetlenül álltam az egész helyzet előtt. Nem értem mi baja volt. Most sem értem, hogy a párom miért csinálta. Vele nem akarom ugyan ezeket eljátszani, hogy veszekedünk. Ha csak féltékeny volt akkor azt egyedül tudja csak megoldani én abban nem segíthetek az az ő gondja. Ha viszont továbbra sem bízik bennem akkor nem maradok vele. Így ennek nincs sok értelme.

2018. febr. 3. 12:01
 16/36 anonim ***** válasza:
85%

A személyes tárgyaimhoz hozzányúlna a partnerem az engedélyem nélkül és még le is tagadná, akkor azonnal repülne. Ez a bizalom és tisztelet teljes hiánya, teljesen felesleges tovább folytatni. Volt már rá precedens,hogy korábbi partnerem ugyanebbe a hibába esett, módszeresen kutatta végig a ruháimat, a táskámat, a telefonomat, el is búcsúztunk egymástól rövid idő alatt.

Nem kell ezt ragozni, megbeszélném vele, hogy többet ilyet ne csináljon, ha bármi kérdése van forduljon egyenesen hozzád, ha erre nem hajlandó, akkor meg "viszlát".

40F

2018. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
76%

Miért nem kérdezted meg a "legjobb" barátodat, hogy miről beszéltek 8 percen keresztül?

Ülhetsz magadban csöndben gyötrődve, de ha ennyit nem tudtok megbeszélni a csávóval, akkor nem tudom minek vagytok együtt.

2018. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom én nem szoktam mások beszélgetéseire kíváncsi lenni. Rendben ez az én telefonomon történt, de ismerik egymást, ezért nem biztos, hogy rólam volt szó. Meg engem nem is ez érdekel igazából. Én nem szoktam mások után így érdeklődni. Fura lenne másoknak is. De beszélni beszélek a párommal. egy rossz szó viszont és nem érdekel a magyarázkodás.
2018. febr. 3. 12:36
 19/36 anonim ***** válasza:
86%

mondjuk ha közel 3 év után ezt nem tudjátok megbeszélni, napokig hallgattok, akkor nem sok jövője van ennek szerintem.

neked el kellett volna mondani egyből,hogy láttad,hogy a facebookodban is járt.

és ő is lehetett volna őszinte.

ez meg,hogy kitörölte a képeidet is nagyon gáz, én már rég számon kértem volna,hogy mégis hogy gondolja.

2018. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Én meg nem értem, hogy pl miért nem lehetne megkérdezni, hogy "Te, kitöröltél pár képet a telefonomban a galériából? Észrevettem, ezt miért csináltad?"


Nem gondolod, hogy nem tudja, hogy nem veszed észre, hogy kitörli. Persze lehet, hogy akkor abbna apilanatban nem gondolta végig, de azért nem kell sherlocknak lenni, hogy valaki észrevegye.


Halkan jegyzem meg, hogy-nem kutakodva- de találtam én is olyan képeket a kapcsoaltunk elején a párom gépén egy mappában alőző exéről, meg egy csajról, aki akkor is be akart kavarni, amin épp neki tette magát kicsit hiányos ruhában...


Mit csináltam?

Nem töröltem ki egyetlen képet sem. Tettem egy célzást neki, hogy adott kéept amit kerestem, nem találtam, melyik mappába szokta lementeni? Pár napra rá már nem voltak benne ezek a képek, magától törölte, vagy eldigta, nem érdekel, de legalább nincs elől.

Az exe képét meg uyganúgy megmutatta, nem is szóltam, sőt, együtt néztük meg.

Soha nem is kértem, hogy törölje ezeket a képeket, mert emlék.


6 éve vagyok kapcsolatban, ha ilyesmi történne, simán megkérdeznám a páromtól, hogy ezt miért tette.

Ahogy azt is, hogy miről bezsélgettek a haverral.

Eleve nem értem, miért nem mersz iylenekre rákérdezni.


Úgy viselkedsz, mintha ezeket nem szabadna, vagy nem lehetne, mert mittudom én, tényleg nem értem. (?)


De egy kapcsoaltban szerintem -ahogy mások is írták- nem okés, ha nem mersz kommunikálni a problémákról, félelmeidről, vagy bármiről.


Klisé, de akkor is nagy igazság: egy jó kapcsolat alapja a kommunikáció. Agyonrágott mondat, de nagyon igaz.

Ki akar olyan kapcsolatot, ahol a felek csak magukba foyltanak mindent, maximum találgatnak, talán téves következtetlst vonnak le, és végül csak eléldegélnek egymás mellett, míg el nems zaródik teljesen.


És mindezt miért? MERT NEM MERNEK FELTENNI EGY KÉRÉST.

(Te is ezt tezsed, és bizony remélem tudod, hogy a barátod is ezt teszi most.

Valamiért kutakodott utánad és nem tudod most sem az okát. Ő is és te is hallgattok, nem osztjátok meg egymással azt, ami foglalkoztat!).

2018. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!