Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet-e okom féltékenynek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e okom féltékenynek lenni a fiúbarátaira?

Figyelt kérdés

Szeretném röviden jellemezni a barátnőmet, mielőtt a konkrét problémámra rátérnék.

Ő egy nyitott, mindenkivel kedves, barátságos, érdeklődő, okos, művelt, vonzó lány. Igen kiterjedt baráti, illetve ismerősi körrel rendelkezik, középsuliból, egyetemről, munkahelyekről, barát barátja stb. Szeret új embereket megismerni, meg is tartja áltálában az új ismeretségeket, hátha jól jöhet a későbbiekben.

Ami bennem kételyeket ébresztett, az a következő: több fiúbarátja van, mint barátnője, ezekkel a srácokkal napi szinten tartja a kapcsolatot, ezen belül is inkább “óraszinten”, gyakran találkoznak is, úgy, hogy én nem vagyok jelen. Jelzem, nincs bajom azzal ha valakinek van ellenkező nemű barátja, hisz nagyon hasznos tud az lenni. Nekem is van, de nem beszélünk, találkozunk ilyen gyakran.

Hogy miért barátkozik inkább férfiakkal, erre csak annyit válaszol, hogy velük jobban megérteti magát, fiúk között nőtt fel, számára ez természetes.

Hozzá kell tennem a nyitottsága a szexualitásra is vonatkozik.... Tudom, hogy már mindent kipróbált amit szeretett volna, ez elég széles skálán mozog, nem részletezem, el lehet képzelni, ezzel párhuzamosan az étvágya is hatalmas, ezt nem is bánom, enyém is hasonló. Állítása szerint soha nem csalt meg senkit, mert nem lenne rá képes, tiszteli a párját, ha valami nem stimmel, mindig megpróbálta időben megbeszélni, ez most az exeire vonatkozik, köztünk még semmi ilyesmire nem került sor.

A fiúbarátai közül van egy bizonyos aki szúrja a szememet, őt is egyetemről ismeri, a srác gazdag családból származik, ebből következően bármit megengedhet magának. Én sem panaszkodom, de ő a tipikus kőgazdag kategória. Előfordult, tudtam, hogy találkozni fognak, de az például csak később derült ki, hogy fel is hozta lakásra, véletlenül jöttem rá. Annyit tudtam, hogy pizzázni fognak és utána mindenki megy a dolgára. Csak hogy én találtam a gépen egy fotót, ami akkor készült amikor ők elvileg már nem voltak együtt, mert visszaolvastam a beszélgetésünket, abban a percben épp azt írta nekem, hogy most váltak el és megy haza.... A kèpen a srác ül a kanapénkon, nevet... Olyan áhitattal tud róla beszélni a barátnőm, hogy milyen türelmes, kedves, mi mindent lehet vele csinálni, utóbbi alatt inkább azt értem, olyan dolgokat amik engem nem érdekelnek, mint pl. motorozás, falmászás, síelés stb. Ha ezeket elmondta, utána hozzáteszi, nehogy félreértsem, a mi programjaink is nagyon jók, csak más jellegűek, velem inkább kirándulás, mozizás, étterem, játék, ilyesmik a jellemzőek.

A kérdésem továbbra is az: lehet okom a féltékenységre?

Ha van kérdés, szívesen válaszolok.



2018. febr. 9. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A féltékenységre bármikor találsz okot.

A kérdés inkább úgy szól, hogy van okom a bizalomra?

2018. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem van, de nem azért mert találkoztak, hanem azért mert rájöttél, hogy hazudott. Bár nálam az sem férne bele, ha a női barátaival találkozgatna, nincs is neki mert szerinte egy férfi egy másik férfivel tud megbeszélni dolgokat, nő meg a nővel. Én sem hiszek az ellenkező nemű barátságban, ott valaki akar valamit, még ha nem is vallja be. Hát sok sikert :)

27N

2018. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
#2 De nem lennék a kapcsolatodban.
2018. febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Őszinte leszek. Sokan azt mondják, hogy létezik ellenkező neműek között igaz barátság. Én ebben nem hiszek, valószínű, azért nem, mert nem tapasztaltam még meg. Ellenben rossz tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban. Ex barátnőm is ilyen volt, eleinte nagy vita volt belőle, de aztán beláttam, hogy nem érdemes ezen veszekedni és hagytam, hogy elmenjen a fiú haverjával. Nah később kiderült, hogy megcsalt vele. Persze ettől még a barátnőd lehet, hogy soha nem lenne képes megcsalni téged, ha ő ilyen, akkor örülj neki. Én nem hiszem, hogy igaz barátság lehet egy nő és férfi között, maximum csak ismerősök lehetnek, de ott is az egyik fél mindig többet akar. Magamból kiindulva én még sosem találkoztam azért csajjal, mert hogy ismerősöm és milyen jó haver. Akikkel találkozgattam csak eljárogatás szintjén is, az azért volt, mert mindegyik tetszett nekem.
2018. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
A barátnődhöz hasonló lányok általában vagy ostobán naivak ("jaj, ő nem olyan!", "jaj, ő csak barátkozni akar velem!", "jaj, én csúnya vagyok, rám nem néz úgy fiú!") vagy pedig tudatosan élvezik, hogy szinte háremet tartanak, és így tartják fent maguk körül az érdeklődést, mert magukból fakadóan nem tudnak egyedül egészséges önbecsülést fent tartani. Mindig kell a megerősítés ezer helyről az ellenkező nemtől. Az nekem meg már régen nem férne bele, hogy pasikkal ül be pizzázgatni meg felhívja őket a lakásba. A hazugság iránt pedig tényleg zéró tolerancia van. Ez már kb. inkább a szemed előtt randizgatás, nem barátkozás.
2018. febr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Féltékenykedni sosincs értelme, csak ártasz vele, és semmiben sem segít.


Ha zavar a helyzet, akkor beszéld meg kulturáltan a barátnőddel. Legyn a bizalom a közös célotok, ebben segítsetek egymásnak. Miért érezte úgy, hogy el kell hallgatnia, hogy felhozta a srácot? Te miért olvastad el az üzeneteit, miért nyomoztál utána? Ezek a dolgok azok, amiket meg kéne szüntetnetek, mindketten azon dolgozzatok, hogy a másik ne érezze szükségét sem a titkolózásnak, sem a nyomozgatásnak.

Alapvetően szimatikus a hozzáállásod, hogy ne vádolod egyből, maradj is ilyen. Ne próbáld korlátozni vagy eltiltani a barátaitól, mert csak bezárod és magad ellen fordítod ezzel. Inkább a bizalmat mélyítsétek el, találjátok meg az erőt abban a sebezhetőségben, amit a kölcsönös bizalom jelent.

2018. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Kedves hármaska, szerintem nem is hiànyoznál neki.:) milyen jogon bírálsz valakit, aki egyszerűen választ ad? Képzeld, nálunk sincs ellenkező nemű barát, most üssük le egymást ezért,mert egyikünknek se volt soha és nem is akar? Aranyos vagy....😂 Ne becsmérelj másokat. Főleg mivel a környezetemből kiindulva at ennyire ajnározás sosem jelent jót. Lehet más nemű barátod simán, de ne hazudozz róla, ne áradozz, hogy milyen isteni vele.
2018. febr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az exem is hasonló típusú nő volt, nyitott nagyon kedves mindenkivel és közvetlen.

Nagyon sok srác félre is értette ezt a helyzetet és nyomultak rá ezerrel.

Össze is jött az egyikkel :D

Azt nem tudom, hogy megcsalt vagy sem, de már nem is fontos.

Nem azt mondom, hogy a barátnőd megcsal vagy hasonlóan végződik.

A barátok barátok, kell hogy külön is életetek legyen, viszont ha több időt tölt velük mint veled akkor problémás..

2018. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként én nem nyomozgattam, szimplán fotókat nézegettem a gépünkön és feltűnt ez a fotó, összevetettem az időpontokat és végül így derült ki, hogy nem mondott igazat. Bocsánatot kért miatta, na de értitek.....

2018. febr. 9. 10:10
 10/16 anonim ***** válasza:
#7 Nem azért, de nem becsméreltem senkit, csak leírtam hogy nem lennék egy ilyen kapcsolatban.
2018. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!