Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok a barátnőtöket,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a barátnőtöket, ha nagyon lefogyna?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, és a párom el akar hagyni a soványságra hivatkozva. 12 éves korom óta küzdök a súlyommal, sosem tudtam igazán hizni, anorexiás voltam kamaszkoromban, de úgy 4 éve tartottam a normális 52 kilós súlyt a 168 centimhez. Most viszont a stressz miatt ( szakdolgozat, párkapcsolati gondok ) csak 45 kiló vagyok, és bár nem nézek ki rosszul szerintem, a párom el akar hagyni, mert neki nem tetszem így. Amikor megismertem, tudott az anorexiás időszakról, és azt hiszi, “ sárga lapos “ vagyok és most is ez van, pedig csak stresszelek. 3,5 éve vagyunk együtt. Szerintetek normális, hogy ki akar emiatt dobni?
2018. febr. 14. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Azt írtad hogy párkapcsolati gondjaitok vannak. Szóval szerintem ez csak kifogás. A párom és én 5 éve vagyunk együtt, szintén van/volt anorexiám (atpikus AN) és érzelmi evő is vagyok. Ugyan úgy szeretett 55 kgsan mint 80 kgsan. Most 65 kg vagyok a 165 cm-hez, a súlyom nem befolyásolta soha a kapcsolatunk. Szóval szerintem ez csak ürügy, más lesz itt a gond.
2018. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

"Most viszont a stressz miatt ( szakdolgozat, párkapcsolati gondok..."

Nem az AN a vezető probléma, hanem az, ami kiváltotta. Ez már csak egy kézzelfogható hozadék, amibe kézenfekvő számára belekapaszkodni, annyira előtérben van.

Mindig kettőn áll a vásár. Neked kéne tudni a leginkább, hogy mi is áll valójában a háttérben. Mind az AN, mind a párkapcsolati problémáid mögött. Merthogy összefügg.

2018. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de nem normális dolog belebetegedni egy nyamvadt szakdolgozat írásba. Valószínűleg nem tudod kezelni a stresszt, ès ez zavarhatja a barátodat. Jó eséllyel nem elsősorban a soványságoddal van a baj, hanem azzal, amiért sovány vagy. Ezzel együtt ha menni akar, add rá a kabátot, hadd menjen. De meg kellene tanulnod kicsit lazábban venni a dolgokat, mert ez az idegeskedés a következő kapcsolatodat is tönkre fogja tenni.
2018. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És ha nem talalkoztok innentol naponta? Nagy durrantàs majd lesz valaki màs
2018. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ő az egyetlen ember, akivel nagyon engedékeny vagyok, magammal és másokkal szemben iszonyatosan szigorú vagyok. Amúgy nem a szakdolgozat írásába “ betegedtem bele “, hanem sajnos így reagálok minden stresszhelyzetre, az lehet, hogy számára ez nem normális, hogy ennyire ideges vagyok minden miatt, ezt megértem, de hát már így ismert meg, hogy tudta ezt :/
2018. febr. 14. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös Kérdező! Kinek akarsz annyira megfelelni, hogy görcsösen szigorú vagy magadhoz?


Az anorexiás időszakot megelőzően közvetlenül vagy kissé korábban a szüleiddel milyen kapcsolatod volt? A gyermekkorod hogyan telt? Elismertek téged? Jutalmazásban részesültél? Nem kell válaszolnod ide vagy nekem...elég magadnak. Ugyanis ennek okát a gyerekkorodban keresném. Ez bizony lelki eredetű. Az anorexia "csak" eredmény, tünet. Amikor már a test jelez, ott komoly gondok vannak a lélekben.


Nem a súlyoddal van itt a probléma, hanem a benned lévő korlátokkal :(.


Bocsánat, amúgy a kérdésre válaszolva...3,5 év után nem hinném, hogy a súlygondok miatt hagyna el a párod. Ha az én párom küzdene ilyen problémával, biztosan mellette állnék.


Sok szerencsét Neked!

2018. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jól látod, 6-os, megfelelési kényszeres voltam mindig is, mindig mindent eltűrtem és eltűrök most is, gyerekkorból fakad sajnos, szélsőségesen teljesítményorientált a családom.
2018. febr. 14. 12:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem jobban aggaszt személy szerint az egészséged és a párodat is az kéne aggassza, nem elhagynia kéne ezért. Szerintem is ez már csak amolyan felszines ürügy, más problémák is lehetnek, amikről nem tudsz, ő meg nem közölte.

Orvossal konzultáltál mostanában, csak a biztonság kedvéért? Én is voltam evészavaros, könnyű felvenni a régi habitusokat stressz idején, nekem sem csúszik le egy falat sem olyankor.


29/N

2018. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanezek a paramétereim, mint neked. Engem nem hagyott el, de sokat veszekedtünk, mert nem látta rajtam az akaratot, hogy hízni szeretnék. Igaza is volt, nem figyeltem oda magamra. A mai napig nehezen megy a testsúly növelése, mert nem ilyen alkat vagyok. Mindig mondja nekem, hogy hízzak, de ő ezt motiválva teszi. Ha nála vagyok akkor mindig sokkal többet eszek és jól is esik az evés.

Mondhatnék a párodra mindenféle jelzőket, de annyira azért nem tudom őt elítélni. Úgy érzem nincs rá jogom. Nekem is nagyon fontos, hogy a páromnak jó a teste, ha látnám hogy pusztítja én is rosszul viselném. De téged se tudlak vádolni, mert ugyanabban a cipőben járunk/jártunk.

2018. febr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem elhagynálak, hanem segítenék kijönni ebből...már ha szeretnélek és fontos lennél a számomra. Szerintem érted...
2018. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!