Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire hisztigép a párkapcsolatomban?

Figyelt kérdés

Nos, arról van szó, hogy alkalmakkor párom elmegy a barátaival 1-2 sört meginni, beszélgetni, amivel nekem az elején semmi bajom nem volt, sőt bátorítottam hogy menjen, stresszes a munkahelye, kell a kikapcsolódás.

Mindig megbeszéljük, hogy mértékkel igyon, és x időre hazaér, de ez akárhányszor elment, nem teljesült. Volt hogy négykézláb jött haza, öt órával később mint amit megbeszéltünk; ha pedig ott vagyok és rászólok akkor sem hallgat rám, mert a "többiek elvárásainak" akar megfelelni, legalábbis amikor számonkérem őt, hogy mégis hogy néz ki, ezt mondja. A pár sör, amit iszik, ha úgy van, 8 sör- 8 kör uniqum, nem tud megállni és nem érzi a mértéket, még így 35 évesen sem.

Én ilyenkor rendszerint nagyon kiakadok, az én szüleim alkoholisták, ebben nőttem fel, és egyszerűen undorodom a részeg emberektől, félek, szorongok a részegek társaságában, és ha már tudom hogy hétvégén menni fog, előtte napokig nem alszom, tegnap is egy órát sem aludtam pl, mert arra gondolok, hogy hogyan fog hazajönni, mennyit fog inni, és mennyire fogok tőle is undorodni amíg ki nem józanodik;amikor részegen jön haza pont olyan szaga van, mint apámnak amikor hazajött a kocsmából, és még nekiáll utána simogatni... apám alkoholszagát és az ő simogatását nem tudom összerakni..

és magamat érzem hibásnak a gondolkodásmódom miatt, de nem tudok felülkerekedni az érzéseimen,

Ritkán jár el, talán kéthavonta egyszer, de akkor az egész hét így el van b***va, akárhogy mondja hogy vigyázzni fog, már nem bízom meg benne ezen a téren, tudom hogy nem egészséges ez, de nem tudom hogyan túltenni magam ezen.


A kapcsolatunk egyébként minden más téren rendben van, szeretem őt, másfél éve együtt élünk, de ettől a piálástól kikészülök, és attól félek, hogy megunja a hisztit és szakítani fog velem


Van tanácsotok, mit tehetnék?



2018. febr. 15. 07:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Egyáltalán nem vagy hisztigép. Ez egy normális kérés, elvárás, h ha ki is megy a haverokkal, akkor sem kell tajték részegre leinnia magát. Gondolom ő tudja, h miket kellett átélned gyerekként és nincs rá tekintettel. Beszélgettetek már erről? Azon kívül, h "Drágám, ne igyál ennyit!"? Mert lehet bántja a párodat valami és így próbálja "enyhíteni" a problémát. Lehet akár munkahelyi gond, vagy alapból személyiségzavara (megfelelési kényszer, önbizalomhiány), amit a berúgással akar kompenzálni, megmutatva a többieknek, h ő milyen f@šza gyerek. Nem tartom ezt normálisnak, h valamit megbeszélek a párommal, vagy megkérem rá, h normális állapotban jöjjön haza és akkor is ráönt a garatra.


Kérdező, neked pedig egy tipp, h keress fel egy szakembert a múltaddal kapcsolatban, mert olyannyira átjött a múltbéli sérelmednek a története, h érezni a dolgon, h nem heverted ezt ki, h rettegsz a helyzettől ez miatt... Tényleg, nem rosszból írom, kell neked egy pszichológus!

2018. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a pasit neked kene kidobni nem attol felni hogy szakit veled....
2018. febr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagy hisztigep, de nem ertem mit varsz valakitol, aki ennyire ostoba 35 evesen, hogy sem a sajat korlatait, sem a te emlekeidet nem tudna felfogni es ahhoz merten cselekedni. Hogyan lehet egy ilyen faszit komolyan venni? Ez csak egy szanalmas kisgyerek. Es jol mondja az elottem szolo, az ilyenert egyaltalan nem kar.
2018. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Az én apám is alkoholista volt és én nem tudnám ezt elviselni, amit te. Tudom, hogy kicsit igazságtalannak tűnhet, de olyan rettegés fog el egy részeg férfitől, hogy ez abszolút kizáró ok.


Talán kérhetnéd, hogy ne menjen haza ilyen esték után, hanem aludjon valamelyik haverjánál.

Vagy ha nem akarod ennyire nyíltan, akkor ezekre az estékre te is szervezz valamilyen programot magadnak és aludj másoknál,vagy hívj át valakit, hogy aludjon ott.

2018. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, és a tanácsot is, egyáltalán nem vettem rossz néven, gondolkozom már rajta egy ideje.


Beszélgettem már vele erről, múlt hónapban volt a születésnapja, akkor is hasonló történt, ott hajnal 2kor sajnos nekem pattant el a cérna és hazajöttem, ugye akkor abbamaradt a buli..


Mondtam neki, hogy nézze meg édesapámat, 35 évesen ugyanazt csinálta mint párom, most húsz évvel később pedig az életéről sem tud, és ne akarjon olyanná válni, mert kár lenne a személyisége miatt. Nem veszekedtem vele, csak leültem mellé és nyugodtan végigmondtam, hogy én ezt hogyan gondolom.


Az a helyzet hogy számtalan ilyen beszélgetésünk volt, és úgy is indul el, hogy na egy sör és jön, de ez sose jön össze..

2018. febr. 15. 08:04
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne kompromisszumos megoldás az, ha ilyenkor ott alszik az egyik barátjánál és csak másnap jön haza, amikor már kijózanodott? Akkor neked sem kell elviselned ilyenkor, neki meg nem kéne lemondania az alkalmankénti ivásról (kéthavonta egy berúgás nagyon messze áll az alkoholizmustól). Így mindenki ad is, kap is.
2018. febr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én már mondtam ezt neki, közel lakik a bátyja, akivel el szoktak járni, de hazajön mert hiányzom neki, meg velem akar aludni


A születésnapja előtt rendszeresen minden nap ivott 2-3 doboz sört, ami nem sok, de pl éhgyomorra, vagy miután jól megsüti őt a nap, azért látszik, miután leültem vele beszélni, azóta nem iszik, csak ugye ha buli van. Azelőtt viszont hétköznap is ez volt..

2018. febr. 15. 08:43
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mitől ez a sok önáltatás?

"A kapcsolatunk egyébként minden más téren rendben van, szeretem őt," - a másik nő ugyanezt írja, csak neki a telefonját csekkolja esténként, a harmadikat meg veri, a negyediknél nincs szex... Nem! Nem jó a kapcsolatotok.


Én is alkesz voltam ilyen koromban, szerencsére sikerült kimászni belőle - de azt gondolom, hogy ezt nem kel neked elviselni.

Megkéred, megígéri, aztán nem tartja be, sőt!

Az, meg, hogy valaki négykézláb közlekedik.... naa nem mondok semmit.

Az én haveri köröm, beleértve a kocsmát is, örömmel vették tudomásul, hogy megmaradok a Fantánál, semmi elvárásuk nincs, ha lenne, meg nem érdekelne.

Jól tudjuk érezni magunkat úgy is, ha nem iszok alkoholt, és úgy is, ha éppen senki sem iszik.


Azt teheted hogy megkéred vegye komolyan, amit ígér neked, hogy nem issza magát hülyére.

Ha meg mégis, akkor ennek vége lesz.

S akkor eldöntheti, hogy mi a fontos neki.

2018. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem erzed remisztonek, hogy tobb millio ferfi kozul sikerult pont konkretan az apadat kivalasztani?
2018. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy amikor közösen mentünk valahova, volt hogy nem ivott, volt hogy alkoholmenteset kért, ha mégsem, és mondtam neki hogy elég volt mára az alkoholból mert meg fog ártank, abbahagyta, lehetett vele értelmesen beszélni,

Az utóbbi időben viszont az sem zavarta, ha rászóltam (pl a szülinapja ugye), a 16. Sört itta éppen amikor már ötödjére odasúgtam a fülébe hogy elég, menjünk haza, megbeszéltük hogy 10ig maradunk, majd otthon ünneplünk kicsit kettesben... hajnal2volt amikor én már meguntam.., egyszerűen nem érdekelte, ivott tovább és most félek, hogy szombaton ott sem leszek, és nem fog megállni..



Rájöttem hogy hasonló mint édesapám, ami tényleg rémisztő, pont ezért erőlködöm hogy valahogyan megváltoztassam őt, és a magam hozzáállását is, mert nem akarom hogy olyan senkiházi legyen mint apu, és azt sem hogy a párkapcsolatunk olyan legyen mint a szüleimé.


Dolgozni akarok rajta, hogy jobb legyen, mert nagyon szeretem őt, és nem akarom ilyen hülyeség miatt elveszíteni

2018. febr. 15. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!