Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolják sokan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan, hogy a nőkkel szemben nem megengedhető a szexizmus, a férfiakkal szemben viszont igen?

Figyelt kérdés
Elég sok ilyennel találkozom és nem értem a logikát, vagyis inkább hiányolom a következetességet. Az ilyen emberek simán nem veszik észre/nem gondolnak bele, hogy egy férfival szemben is szexizmus nemi alapú elvárásokat támasztani, vagy direkt nem akarják észrevenni?

2018. márc. 3. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szard már le :D Az emberek ilyenek. Dráma a köbön.
2018. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Peldakent arra gondolsz, hogy a nok siman le faszizhatnak egy ferfit/fiut, de egy ferfi nem puncizhat le egy not/lanyt...mert akkor az szemetseg, meg szexista rohadek..:DDD
2018. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Mert feminista világban élünk. Ma már átestünk a ló túloldalára, nem egyenjogúság van, hanem a nőknek vannak többletjogaik a férfiakhoz képest.
2018. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt nem veszik észre, másrészt nem érdekli őket. Más szemében a szálkát, sajátban a gerendát sem eset. Kb. mint a politikai pártok fanjai.

Ehhez jön még hozzá, hogy manapság az egyenlőség átment valami túltolt beteg valamibe. Sokan nem egyenlőséget akarnak, hanem többletjogokat.

2018. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Hagyományos értelemben feminista vagyok (a női egyenjogúságot és az egyenlő bánásmódot, a nők képességeinek elismerését és választási lehetőségeit támogatom, de azt nem, ahová napjainkban elfajult a femininizmus), és nem vagyok megengedő semmilyen szexizmussal szemben.

Kerülöm a férfiakkal szembenit is.

2018. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy ezek többségét a férfiak hozták létre. A "nem iszol/sírsz/érzel valamit, akkor bzi vagy", tipikus bácsi beszólás.

Vagy nem erre gondoltál?

2018. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

#6: Tipikus beszólás, amit a nőktől tapasztalt dolgok után mondanak. Egy csomó női ismerősöm mondta, hogy nem baj, ha egy férfi sír vagy ilyesmi. Többségük miután megtudta valakiről, a háta mögött elég megalázóan beszélt. Ha alakult a kapcsolat, hirtelen eltűnt az érdeklődés. Ha férfi ismerősöm az ismerkedés elején érzelmes volt, koppant. Szerinted ezek után a férfiak a saját hasukra csapva találják ki ezeket?


Amúgy érdemes lesz nézni a lepontozásokat. Szépen megfogja mutatni, hogy az oldalon lévő női felhasználók többsége pont olyan személyiség, mint ami a kérdésben van leírva.

2018. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Van a modern feminizmusnak is egy olyan ága ami a férfiak elleni szexizmusért küzd, én ezzel tudok egyetérteni. Lehessen a nőknek "férfiasan" viselkedni, dolgozni, sportolni, vezető pozícióba kerülni, ha megfelelő a fizikai felkészültségük mehessenek tűzoltónak, katonának vagy rohamrendőrnek, lehessen inni, káromkodni, több pénzt keresni mint a párod, mérnöknek vagy informatikusnak tanulni szexizmus nélkül, kapjuk meg a megfelelő tiszteletet és ne csak kiszolgáló személyzetként, háttérországként vagy szexuélis tárgyként tekintsenek ránk, és ne legyen sértés hogy valaki "úgy viselkedik mint egy lány".

De lehessen a férfiaknak is "nőiesen" viselkedni. Lehessen gyengének lenniük mind érzelmileg mind fizikálisan, mehessenek el rosszabbul fizető szakmába ha az érdekli őket, mehessenek fodrásznak, kozmetikusnak, óvóbácsinak vagy alsós tanárnak anélkül hogy melegnek néznék őket, hordhassanak rózsaszínt, lehessenek absztinensek, sírhassanak, maradhassanak otthon a gyerekkel anélkül hogy a férfiasságát vitatnák.

Sokkal hatékonyabb világban élnénk ha mindenki azt csinálná amihez ért, és amit szeretne, nem azt amit a lába közötti nemiszerv előír neki társadalmilag. És számomra sokkal férfiasabb, tisztelhetőbb az a férfi aki nyíltan felvállalja a tradicionálisan nőiesnek tartott érdeklődéseit vagy jellemvonásait, mint aki hamis maszkulinitással próbálja ezt leplezni.

2018. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Most engem cseszegetsz, mert a haverokkal ezt MIND nők csinálták. Ezért nem lehet veled beszélni. (Mordegard?)
2018. márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8: Pacsi, ez lenne a korrekt!


#9: Senki sem cseszgetett, csak leírtam, hogy miért csinálják ezt a férfiak. Nem ő vagyok :D

2018. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!