Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen nyers, problémás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nyers, problémás a feleségem?

Figyelt kérdés
Elég fiatalon házasodtunk össze én 24f voltam ő 20.(Ez 10 éve volt) Eleinte fel se tűnt ez az egész,hogy a feleségem szép lassan elmarta mellőlem az összes barátomat,rokonaimat,családtagokat.Alapvetően jóindulatú ember vagyok aki szereti az embereket,de a feleségemnek senki se felelt meg. Mindenkit megszólt,összeveszett a rokonaimmal,de még a sajátjaival is kevéssel van jóba. A barátságai is csak 1 2 évig tart utána összevesznek és új barátai lesznek. Próbáltam benne hinni,de sajnos azt kezdem látni,hogy vele van a baj. Igazából van szíve de nagyon nyersen szokott viselkedni és ha valamilyen családi program van próbálja kihúzni magát belőle és sose kezdeményez(minden kezdeményezést mástól vár). Nem volt sok nő előtte,ő a 2. komoly kapcsolatom,az 1. is hasonló stílusú volt.Nem vagyok biztos a házasságom folytatásában pedig már lassan a gyerekvállalással kellene foglalkozni.
2018. márc. 5. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Felnőtt emberként nem kellene mást hibáztatni azért, mert megromlott a kapcsolatod a rokonaiddal, barátaiddal. Ha te akartad volna a kapcsolatot ápolni velük, akkor megtetted volna.
2018. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Az elsőnek igaza van! Mindenki maga felel a kapcsolataiért. Minek hagytad magad? A helyedben SOS bocsánatot kérnék a családomtól és a barátaimtól, és megpróbálnám helyrehozni az elhalt kapcsolatokat. A kis feleségeddel meg ülj le és közöld, hogy te így boldogtalan vagy. Tőle kellene megkérdezned, hogy miért marja el magától az embereket.
2018. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

#1


Azért ne ítélj elhamarkodottan. Vannak olyanok ahol a férj-feleség tudatosan marja el a többieket a házatársa mellől. Nálunk is évek múltán derült ki, hogy apám kb. végig ezen munkálkodott, hogy anyámnak csak általa megengedett barátai legyenek, még a neki nem tetsző rokonokat is elmarta, válásuk után derült ki, hogy milyen gennyes eszközökkel. Itt is benne lehet ilyesmi is a pakliban.


És nagyon nehéz úgy fentartani, hogy nem lehet egy jóízűt beszélgetni, mert az elmaró fél direkt bomlaszt és támad alattomban.


Kérdező: Szerintem nagyon rossz házasságban élsz, de nem kell ezt eltűrnöd, legyen erőd továbblépni. Készülj fel, hogy neki ez nem fog tetszeni és talán manipulatív vagy agresszív reakciókkal fog operálni. De legyen erőd és zárd ki fejedből a sértő vagy lekicsinylő támadásait.

2018. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

#3 Jól írja van direkt sunyi rosszindulat.


Kérdező megértelek, nekem a férjem hasonló arroganciával rendelkezik...


Előbb utóbb felnyílik az ember szeme és a sarkára áll'... -neked is tudatosan hárítani kell ha "rombol" a párod.


Nem egyszerű mer az emberek összemossák egy pár személyiségét és hiába kapálózol, hogy "-hé én nem vagyok ilyen nem így gondolom stb... "

2018. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#mert
2018. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

És nem lehet valami köztes megoldást kitalálni?

Csak hideg vagy meleg, fekete vagy fehér létezik?

Mondjuk, nem tudsz a társad jelenléte nélkül barátkozni, barátokkal lenni? Nem tudod nélküle látogatni a szüleidet?

Tényleg csak a szakítás az egyetlen megoldás?

Nem tudom, de nekem egyáltalán nem lenne nagy trauma hogy nekem van egy külön baráti köröm és a páromnak egy külön.

Nem kötelező szeretnem az ő barátait, ugyanígy neki se az én barátaimat.


Ettől maga a párkapcsolat működhet rendben.

2018. márc. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

#6 Vannak olyan emberek akik megsértődnek ha a párjuk nélkülük megy egy buliba vagy vacsorára.


Illetve ha csak párok mennek....

-akkor mi van?

2018. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
A feleséged miatt romlott meg a kapcsolatod a rokonaiddal és a barátaiddal? Ne röhögtess már! Miért veszett össze a rokonaiddal?
2018. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Vannak olyan emberek akik megsértődnek ha a párjuk nélkülük megy egy buliba vagy vacsorára. "


Az ilyesmit meg lehet beszélni.

Korábban nekem is rosszul esett hogy a párom nélkülem akar találkozni a baráti társaságával. Beszélgettünk erről többször, elmondta hogy őt ez feszélyezi, illetve ez nem azt jelenti hogy bármi "tiltott" dolgot akarna művelni.

Aztán láttam hogy ha én is ott vagyok, az valóban feszélyezi, másrészt az én felfogásom, stílusom nagyon idegen attól a társaságtól. Így én sem éreztem jól magam velük. Ezáltal meg is értettem azt amit elmondott, és már nekem is jobb ha külön megyünk.

Persze vannak olyan helyzetek, amikor nagyon is jó lenne ha ott lehetne a párom is. Pl. mikor meglátogatom az egyik barátomat akinek párja, családja van, én meg ott vagyok egyedül, holott nekem is van párom.

De tudod mit, ez legyen a legnagyobb kellemetlenség az életben!

2018. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
középkorú válság
2018. márc. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!