Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy hogy nem lehet dönteni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hogy nem lehet dönteni? Beleőrülök!

Figyelt kérdés

Vannak problémáink a párommal, amit többszöri megbeszélés/vita után sem sikerült megoldani. Én már belefáradtam ebbe, nagyon sokszor próbáltuk, de nem lett megoldás. Most újra előjött ez a dolog, újabb vita és jelenleg 4 napja nem beszélünk. Őrülten hiányzik... De amikor együtt vagyunk, akkor meg azt érzem, hogy iszonyú dühös vagyok rá, nagyon megbántott és hagyjon engem békén. De ha nem vagyunk együtt, akkor folyton rá gondolok, kívánom nagyon és nem bírom ki, hogy ne érhessek hozzá. Nem tudom eldönteni mi legyen velünk. Hogy lehet ilyen szerencsétlen helyzetbe kerülni és egyáltalán kijönni belőle? Ma este találkozunk és már azon gondolkodtam, hogy le akarok feküdni vele,már mindent elképzeltem, mennyire isteni lenne, és nem bírom tovább. De utána meg eszembe jut, hogy most felülkerekedett rajtam ez az érzés, de szex után valószínűleg le fogok nyugodni és megint erősebb lesz bennem a harag, mert megbántott/megbántottuk egymást.

Volt már vki ilyen béna helyzetben? Mit csináljak? :(


2018. márc. 7. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

A megbeszélés azt jelenti, hogy megoldottátok.

Tanuld meg a szavak jelentését.

..ah sejtettem, ti veszekedtek, nem vitáztok.

Tanuljatok meg kommunikálni.


Szerelmedre, higy haragudhatsz? Ha szerinted tudatosan akar neked rosszaz, miért akarsz vele lelkileg és fizikailag egyesülni?

Ha egyértelmű, hogy nem akar tudatosan bántani, hisz akit szeretünk, annak jót vágyunk, miért viselkedtek úgy, mint akiknek ez nem egyértelmű.


Megoldás, hogy realizáljátok ezt, majd e tudatállapotot gyakoroljátok beszélgetés közben. Folyamatosan sugározzátok a szereteteteket, megértéseteket egymás felé.

Csupán minden elme nagyon más, de ti jót akartok egymásnak.

2018. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet kérdezni, hogy mi a probléma?


Próbáljátok meg HIGGADTAN megbeszélni, és kompromisszumot kötni. Ha nem tudtok mindketten engedni kicsit, hogy a másiknak is jó legyen, akkor hiába a szerelem meg a jó szex, nem illetek össze, nem működik a kapcsolat, nem szeretitek eléggé a másikat ahhoz, hogy kompromisszumot kössetek.

2018. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nos kb ezt így el kell mondani neki...hidd el, a legnagyobb gond, hogy itt elvarratlan szálak és jogos/ jogtalan tüskék és sértődések uralkodnak. Ezt kommunikációval helyre lehet tenni...de csak nyíltan és őszintén.
2018. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 nagyon sokat kell még tanulnod, pl. fogalmazni!
2018. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben. Annyit tudok mondani, hogy azonnal lépj ki. Minél tovább benne maradsz, annál nagyobb sebeket szerzel. Itt már rég elromlottak a dolgok, csak a ragaszkodás, a függés beszél belőled. Lehet, hogy szereted valamennyire és vágysz rá, de te is tudod, hogy nincs értelme. Neked nem ő kell. Maga a szerelem, a szex, a vágy, a kapcsolat hiányzik. Amit vele már nem fogsz tudni teljességben megélni a negatív és fájdalmas élmények miatt. Az agy nem felejt, nem felejtünk, főleg nem rossz dolgokat, és mindig eszedbe fog jutni, mindig problémaforrás lesz. Szerinted egymásnak valóak vagytok? Persze mindenhol előfordul egy kis összekapás, hogy megbántjátok a másikat, de ha már ilyen mértékben harag van benned, akkor ne nagyon reménykedj. Biztos vagyok benne, hogy tudod te mindenezt, mégis megerősítésre vársz, bizonytalan vagy és félsz. De mitől? Az egyedüllétől? Hogy elveszíted, ami nem is volt a tiéd? Tudom, hogy nehéz kilépni az állandóságból és a megszokásból. Döntsd el mit akarsz, mert ahogy látom, magad sem tudod, csak azt érzed, hogy mi lesz ennek a végkimenetele. Jól érzed. Kérdés, hogy mennyi ideig maradsz benne?

Anno, mikor én voltam ebben, senki sem adott nekem normális tanácsot vagy építő jellegű válaszokat, de ha előbb tudtam volna, mennyi szenvedéstől menthettem volna meg magam..... és végül az a sok elpazarolt idő... Csak ebbe gondolj bele. Rabolod saját magadtól az időt, ami olyan értékes és napról napra csak fogy. Miért nem boldogságban és hozzád megfelelő emberrel akarsz élni? Nem beszélve a lelki terheltségről, mire kihevered egy rossz kapcsolat vagy egy rossz döntés fájdalmait. Lassan 1 éve történt, már jól vagyok, de még mindig nem vagyok 100%-os. :) A feldolgozási idő is csak kitolódik, ha sokáig húzod. Ne a másikat nézd, hanem saját magadat. Mi lenne most a legjobb számodra? Tényleg a ma esti szex? Nem kellene inkább egy kiadósat beszélgetni? Tudom, most azt gondolod, hogy már megint? Igen, már megint! Nagyon fontos, hogy kibeszéld magadból a problémákat, elsősorban magadban rendezd le, de a pároddal teljesítsd be. Nincs annál rosszabb, mikor a sok kimondatlan dolog miatt rohadt sok idő alatt tudsz csak továbblépni... Úgyhogy azt tanácsolom, hogy nyugodj meg, kérdezd meg magadtól, hogy mit akarsz valójában, mire vágysz, és a legfontosabb: mi lenne számodra a legideálisabb választas. Este találkozz a pároddal, beszéljétek át, ha kell, de igazából nem is nagyon van mit beszélni, mert a sebed és a haragod nem fog elmúlni... A kapcsolat jövőjét rendezzétek el egymás között. Ha belemész a szexbe, azzal semmi sem lesz jobb, csak rosszabb.

2018. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Na jó, azért szerintem azt nem kellene így kijelenteni, hogy hagyd ott, mivel nem látunk bele a kapcsolatba, nem tudjuk mi a vita tárgya, nem tudjuk mennyire rossz a helyzet, stb. De szerintem ez csak átmeneti. Nem vagyok annak a híve, hogy ha valami gubanc van, akkor dobjuk el a másikat, majd jön más. Inkább meg kellene oldani, sokat beszélgetni, közös programokat csinálni, stb. Azt hiszitek, hogy mással jobb lesz? Mással nem lesznek viták? Persze lehet, hogy valami végleg elromlik és helyrehozhatatlan, de ezt mi ennyiből itt nem tudjuk megállapítani, ezért nem is kellene arra buzdítani a másikat, hogy lépjen ki.


Kérdező, az én kapcsolatomban is éreztem így sokszor. Vannak hullámvölgyek, de ahogy te is, én is azt éreztem olyankor, hogy iszonyúan hiányzik, és nem tudom mi lenne nélküle, akármennyire is feszült időszak volt. Szerintem amíg így érzel, nincs komoly gond.

2018. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Off:


4-es, nem értem, mi a baj az első hozzászólással. Nekem teljesen átjött, amit írt. Sőt, az eddigi leghasznosíthatóbb válasz idáig, amit Red Vixen adott.


Osztom az ő válaszát.


Off vége.


Ha újra és újra előjön egy probléma, akkor nem lett kellőképpen megbeszélve. Ha szeretünk valakit, úgy igazán, eszünkbe sem jut az, hogy duzzogjunk, jelenlétében folyamatos haragot/dühöt tápláljunk iránta.


A szex semmit nem old meg. Tűzoltás, semmi más. Az egymás iránt táplált vegyes, kétségbeesett érzések megmaradnak - így a probléma is.


Miért bántjátok egymást, ha a szeretet kölcsönös?

2018. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!