Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom már "betegesen"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom már "betegesen" féltékeny, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már jó ideje együtt vagyunk, szeretem teljes szívemből, sose adtam neki okot a féltékenykedésre. Az előző barátnője megcsalta, gondolom itt gyökerezik a probléma.

Állandóan számon kér, kivel megyek, hova megyek, mit csinálok, stb. Nem abban az érdeklődő stílusban, hanem szabályosan "interjúztat". Ha jól érzem magam és nem írok neki messengeren, akkor már hívogat, hogy mit csinálok, hol vagyok, mit ittam, stb. Ha meg mondjuk nem veszem fel a telefont, mert pl későn veszem észre, hogy keresett (nem a telefonomat szoktam bsztatni olyankor), akkor áll a bál... és már nagyon idegesít... hogy ő nem aludt egy percet sem, egész éjszaka fent volt mert nem tud elaludni így. Pedig anno ő is nagyon sokat eljárt a haverjaival hajnalokig, én mégsem kértem így soha számon... Hogy értessem meg vele, hogy fejezze be ezt a viselkedést?


2018. márc. 13. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a saját kárán fogja megtanulni...
2018. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Látszik, hogy nagyon szereted. Azért viselkedik így, mert félt téged. Néha én is megijedek, ha a párom nem ír nekem. Persze ez nem ok arra, hogy így viselkedjen, de talán te is változtathatnál néhány dolgon. Hiszen hajnalban távol vagy, gondolom szórakozóhelyen, sokáig nem írsz. Nem azt mondom, hogy lógj a telefonon, de ha tudod, hogy aggódik a boztonságodért, néha írhatsz neki, hogy minden rendben veled. Nem biztos, hogy féltékeny, az is lehet, hogy a biztonságod izgatja. Habár nem látok bele a fejébe. Annyit biztosan tudok, hogy ha valaki aggódó típus, azon sajnos nem tud változtatni, max eltitkolni előled, amitől csak rosszabb lesz. Néha írj neki, hogy minden rendben veled.
2018. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideje vagytok együtt? Kezdetektől ezt csinálja? Én azt gondolom, hogy a korábbi rossz tapasztalata csak jó indok erre a viselkedésére, hisz ha már régóta együtt vagytok, már meg kellene bíznia benned. A betegesen szót meg felesleges volt idézőjelbe tenni, tényleg az. Sajnos az ilyennel nem tudsz mit kezdeni, nem tudod megértetni vele. Azért próbálkozhatsz. Mond meg neki, hogy ne ellenőrizgessen, ha társaságba vagy, nem fogsz a telefonnan foglalkozni. Ha megsértődik, hagyd rá. Majd megnyugszik, és megszokja. Ha meg nem tud erről leszokni, nem tud bizalmat szavazni neked, akkor sajnos nem szabad hosszú távon gondolkoznod vele.
2018. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat csodalom hogy bírod. En biztos rég kidobtam volna. Ha nem akarsz szakítani akkor első körben adj neki ultimátumot, hogy vagy befejezi vagy mehet isten hírével (tapasztalatom szerint nem fog változni, te meg továbbra is el fogod viselni mert "szereted")
2018. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nem biztos, hogy féltékeny, az is lehet, hogy a biztonságod izgatja."


Nem is értem hogy tudtam életben maradni eddig nélküle... Bocs, elég érzékeny vagyok az önállóságomra.

2018. márc. 13. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
A probléma ott gyökerezik, hogy külön jártok szórakozni. Ha már egy pár vagytok, miért nem együtt mentek? Komolyan gondold ezt végig. Hagyjuk a maszlagot az önállóságodról. Valami oka van, hogy nem tudtok együtt szórakozni.
2018. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk mert különböző a társaságuk? A gimis osztálytársaimmal való iszogatásra én se viszem a barátom. Ismer 2 embert a 15-ből, nem érti a közös vicceinket, nem ismeri a közös ismerőseinket, nincsenek meg neki az élmények. Na meg ezzel a társasággal nagy összetartó erő a metálzene iránti rajongásunk (tulajdonképpen a társaság magja is egy hobbizenekar) amit ő annyira nem szeret. Kérdeztem párszor hogy jön-e, megindokolta hogy ezért nem, én meg nem erőltettem. Én is hasonló okokból nem megyek az ő pasis iszogatásaikra, ahol maguktól szinte csak olyan témákról és emberekről beszélnének amiket/akiket én vagy nem ismerek eléggé vagy nem érdekel. Most üljek oda a nyakára koloncnak hogy meg se szólaljak de ők cserébe érezzék magukat szarul mert én unom a focit meg hogy a kicsoda a milyen autóval milyet gyorsult? Kösz nem. Járunk együtt is szórakozni természetesen, de akkor közös társasággal.

És ilyenkor nem csesztetjük egymást, hanem mielőtt elindulnánk megbeszéljük hogy kb mikorra tervezünk hazaérni és hogy utána beszélünk-e még skype-on. Közben az aki otthon van elfoglalja addig magát, néz egy filmet, olvasgat, zuhanyzik, bármi, aztán amikor a kint lévő fél hazaindul ír egy üzenetet, meg akkor is ha hazaért. Ez már valóban a féltés része, tök érthető ha a párom tudni akarja hazaértem-e egyben hajnal kettőkor becsípve biciklizve, és felteszem nem attól fél hogy megcsaltam a villanyoszloppal. De nincs hszti ha nem írok neki pár órán át, vagy olyan későn érek haza hogy már lefeküdt aludni.

Szóval nem normális szerintem amit csinál a párod kérdező, és ezt tudasd is vele egy komoly beszélgetés keretei közt. Ha nem sikerül megértenie akkor én a helyedben átgondolnám a kapcsolatunkat.

2018. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bence_ ***** válasza:
100%

A féltékenység önbizalom hiányából fakad.

Ez róla szól elképzelni se tudja, hogy neked ő jó.

Vicc az egészben, hogy ő hamarabb lépne félre mert neki szüksége van arra, hogy valaki feltöltse ha már saját magát nem szerrti.

2018. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

>Hogy értessem meg vele, hogy fejezze be ezt a viselkedést?


Nagyon határozottan és egyszerűen. Nagyon rossz irányba vezet, amit csinál, és te sajnos már egy csomószor megerősítetted a viselkedését azzal, hogy teret engedtél neki. Ha nem adtál neki racionális indokot a féltékenységre, akkor a te részedről korrekt a dolog, és az ő problémájáról van szó. És erre a problémára semmiképp sem elfogadható megoldás az, hogy kisajátít, irányít, számon kér és korlátoz.

Egy az egyben vissza kell utasítanod azt, amit csinál, ugyanakkor alternatív megoldást is kell javasolnod, hogy ne azonnali törés legyen belőle. Mondd meg neki, hogy nem folytathatja ezt, mert biztosan tönkreteszi a kapcsolatot vele. Nem hagyod, hogy interjúztasson és számon kérjen, és nem írsz neki, nem foglalkozol a telefonoddal, amikor nem akarsz. Plusz, nagyon fontos tudatnod vele, hogy NEM büntethet téged az exe bűnei miatt. Az alternatív megoldás az, hogy szépen megtanul bízni benned. Értse meg, hogy nincs valós oka féltékenykedni. Válasszátok szét a féltést, az irányítást, a féltékenységet. Dolgozzátok ki, hogy hogyan kommunikáltok majd, hogy ne kelljen féltenie. Mondjuk írsz neki sms-t egyszer, hogy minden oké, indulsz haza. A lényeg, hogy egyezzetek meg egy konkrét tervben, és tartsátok magatokat ahhoz. Segíts neki, ahogy tudsz és erősítsd meg, ahol lehet. De semmiképp ne hagyd, hogy folytassa azt, amit most csinál.


Néhány szó a kommentekhez:


#2: a féltés nem ugyanaz, mint a féltékenység. A srác egyértelműen féltékeny, irányító, kisajátító. Nem lehet a féltésre fogni az egészet és elfogadni.


#6: ostoba vagy. A párkapcsolattal nem szűntök meg két embernek lenni, egyáltalán nem "kell" együtt csinálni mindent. Egy tökéletes kapcsolatban is lehet tartni privát szférát. A teljes kisajátítás pedig egészségtelen.

2018. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem biztos, hogy féltékeny, az is lehet, hogy a biztonságod izgatja."


Na persze. Betegesen es elviselhetetlenul feltekeny.

2018. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!