Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy döntsek helyesen?

Figyelt kérdés

Elhagytam az élettársam 2,5 hónapja mert az utóbbi 1-2 évben elég erősen elkezdett piálni, reggelente volt olyan hogy remegett a keze.Én 3 hete össze jöttem egy férfivel és 3hete tudtam meg hogy 3 hónapos terhes vagyok (hánytam,szédültem és vettem tesztet ami pozitív majd irány az orvos) így felhivtam a volt párom hogy apa lesz és találkozót kért amibe bele egyeztem és ígérte hogy elmegy kikezeltetni az alkoholizmusát és megváltozik,jó apja lesz a gyereknek és hű társam nekem is.Egy picit még szeretem mert 12 évet nem felejt csak úgy el az ember de nem tudom hogy bizalmat szavazzak neki és szakítsak a mostani párommal (lehet megtudja hogy gyereket várok és ő szakít) vagy hagyjam a fenébe és maradjak a jelenlegi párommal ha őt nem zavarja a baba?Megváltozhat valaki egyáltalán attól hogy apa lesz?Mit tanácsoltok? Légyszíves az értelmetlen válaszokkal most hanyagoljatok. Köszönöm

28n


2018. márc. 26. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Fenének kellett neked teherbe esni egy alkoholista faszitól. Komolyan ennyi esze van a mai nőknek?


A tanácsom: fogalmam sincs, nem tudjuk mit hoz a jövő. Dönts úgy, ahogy a szíved diktál, nem mi vagyunk benne a kapcsolatban, hanem te, nem mi ismerjük a (ex)barátodat, hanem te.

2018. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Noblesse Oblige ***** válasza:

Először is: megváltozhat valaki azért, mert apa lesz és átéli ennek a felelősségét.

Másrészt: neked pusztán erre a hitre alapozni hülyeség. Döntsenek a tettek! A gyerek semmire ne legyen indok.


Szerintem beszélj a mostani pároddal arról mi a szitu. Ha elfogad próbáld meg vele. Elvégre pont azért léptél le, mert már tarthatatlan volt a régi életed. Szerintem ahogy a párod dolgozik azon, hogy jó apa legyen, úgy te is dolgozz azon, hogy a gyerekednek jó élete legyen. Ha az apa kudarcot vall, akkor neked erős várként kell állnod a sarad, mert csak rád számíthat a pici, viszont ha minden egy bizonytalan reményre teszel fel és az összedől, akkor zuhansz vele te is, és az a kicsinek sem lesz jó.


Ha viszont összeszedi magát akkor később is megpróbálhatjátok a családosdit (főleg a mostani párod inkább elhagyja a fedélzetet).

2018. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló.

Köszönöm, azt hiszem sokat segítettél.Egyébként a volt párom nem rossz ember,nem vert vagy ilyesmi szóval nem azért hagytam el hanem mert rossz volt nézni ahogy pusztítja magát és nem tudok neki segíteni.Mert hogyha mondtam hogy menjen el orvoshoz mert ez bizony betegség akkor mindig azzal jött hogy ő nem beteg meg tudja állni, ez tartott kb 1 max 2 hétig és ugyanott folytatta ahol abba hagyta szóval inkább azért hagytam el mert rossz volt nézni ahogy rombolja saját magát és tehetetlen vagyok

2018. márc. 26. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Képes lennél megtenni a gyerekkel, hogy egy olyan alkoholista *** nevelje, akit te magad is képtelen voltál elviselni? Komolyan inkább add örökbe...
2018. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én ezt értem, de te felnőttként még rázhatod a fejed, hogy enyje-bejnye, de picivel minden más. Ott látni fogja az apját, és mi van ha példa lesz neki? Ha az apa megint visszazuhan, és a gyerek is megy vele?

Vagy lehet nem megy vele, de csalódni fog az apjában, és benned is, amiért te meg mellette vagy és asszisztálsz.

Arról nem is beszélve, hogy részegen akár veszélyeztetheti is a gyereket (pl ahogy a részeg nagypapám tette velem, anyám nem egyszer rettegett, hogy ittasan kiejt a kezéből, vagy rám dől, rám hány). Arra összpontosíts, hogy a babának legyen egy stabil, erős háttere, amit egyedül fel tudsz biztosan építeni. Az apát nem kell kizárni az életetekből, meg kell adni a lehetőséget, hogy kialakítsák a maguk kötelékét, de én most leginkább magamra számítanék, a többit, meg meglátod. Semmi nincs kőbe vésve.

2018. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazad van!!!!!
2018. márc. 26. 16:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En elvennem minden olyan notol a gyereket, aki egy alkoholistaval nevelne fel. Egyszeruen nincs ra joguk, hogy a sajat eletukon kivul egy masikat is tonkretegyenek. Meg ha ez eszukbe jut akkor nyilvanvalo hogy konkretan tul ostobak a gyermekneveleshez.
2018. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyen embert. Két gyereke volt, született egy harmadik, pedig addigra benne volt már bőven az alkoholizmusban. Talán átmenetileg volt jobb utána, de... a kislány kb 5 vagy 6 éves maximum most. Tavaly előtt temették az apukát.



(Átmeneti szünet után borzasztóan visszaesett és mire maga is megbánta az egészet úgy szívből, másnapra meghalt az alkoholizmus okozta szervi bajban.)


Te ezt akarod a gyerekednek?

2018. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8, számomra kifejezetten vonzó az általad felvázolt helyzet. Ha nekem is meghalt volna az apám 5-6 éves koromban, nagyszerű gyerekkorom lett volna. Sajnos nem tette, a kérdező esetében is azt látom nagyobb veszélynek, hogy akármeddig is elélhet az apa.
2018. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, félreolvastam. Nem 5-6, hanem 3-4 éves korában halt meg az apja. Így még vonzóbb.
2018. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!