Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezek mar olyan dolgok amin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek mar olyan dolgok amin erdemes elgondolkodni egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A parommal 3 eve vagyunk egyutt, nem reg felvetettem, hogy en szeretnek eljegyzest, eskuvot is. O nagyon hazassag ellenes es elegge felzaklatta a tema. A gyerek kerdesrol is mashogy gondolkozunk, en 1-2 ev mulva szeretnek gyermeket vallalni, szeretnek anyuka lenni es mostanaban mindenki terhes korulottem :D nagyon vagyom ra, de o meg biztosan nem akar 5 even belul. En 21 eves vagyok o 24


A kerdesem a kovetkezo, szerintetek ezek mar olyan dolgok amiknel el kell gondolkodni hogy van e ertelme a kapcsolatnak?

Ugy ertem szerintem a jo kapcsolatok azert mukodnek mert egyeznek a celok.

En nagyon szeretem a baratom, na de erdemes vajon megalkudni es elveszteni az eskuvoi kepemet, mert a tarsam nem akar? Neki pedig az lenne az aldozat ha belemenne, amit szinten nem akarok elvarni, viszont igy ordogi kor. A gyerek dolog meg vegulis nem veszes, mert legalabb akar :D Neha nem tudom eldonteni jol, hogy ezek tenyleg problemak e vagy sem.


Segitenetek a velemenyetekkel? Elore is koszi!



2018. márc. 26. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

22-23 evesen hova akarsz te gyereket? Hogy majd szetmenjetek es csonkacsaladban nevelkedjen? Alljal mar meg egy kicsit. Uristen....21 vagy, nem 41! o_O

Es ha terhes mindenki korulotted? Mi van akkor? Fuuhhh....-.-“

2018. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"de o meg biztosan nem akar 5 even belul." - ertsd "egyaltalan nem akarok, nem is erdekel, de mondanom kell valamit, mert kulonben vita lesz". Ezzel a pasival sosem lesz meg az amit te szeretnel. En a helyedben meg most lepnek es keresnek olyat, aki nem amit. Bar ez en vagyok, es en pl. baratnokent soha nem szulnek senkinek. Nem akkora aldozat am a hazassag annak, akit hidegen hagy a gondolata es nem almodozik rola. Epp ellenkezoleg, akit nem erdekel, az bemegy es alairja, mert a kedveset ez teszi boldogga, o meg meg a papirt is leszarna, de hat ilyen a szerelem, ezert megy es megteszi.
2018. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem 21 évesen még nagyon fiatal vagy házassághoz és gyerekhez. De te tudod! Ha úgy érzed, hogy neked ez a célod, vágyad, akkor lépj ki, mert nem egyezik a világlátásotok.
2018. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kérdező, felnőtt vagy?

jogi értelemben igen.

de van biztos, teljes állásod, dolgozol, van szakmád/diplomád, van saját lakásod vagy annyi pénzed, hogy fenntarts egy albit, van jogsid?


ha ezek nincsenek meg, mire akarsz te gyereket szülni?

2018. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvő témában sok tanácsot nem tudok adni. Bár tény és való;hogy sok nő nagyon szeretné és élete egyik kulcspontja. Lehet ez másnak nevetséges,de ha te ezt mégis magasztos célra emeled,akkor nagyonis fontos. Itt pedig az a lényeg,hogy neked ez fontos.


A másik a gyerek téma. En a helyedben újra elveszélgetnék erről. Nagyon sántít a dolog... 5 év múlva a partnered biztosan bele fog menni? Most mi tartja vissza? Nekem ez kicsit olyan "húzom az időt ameddig lehet es ha elhúztam már úgyis velem marad". Nem tudom ezt pontosan körülírni miért,de ez a fajta rossz sejtésem van. 5 év túl sok. Addig még bármit kitalálhat.


Ezek fényében átgondolnám a dolgot. Megint és még sokszor. Egy nagy,őszínte,tapintatos beszélgetéssel meg lehet oldani,ha ezt ő is hajlandó figyelembe venni.

2018. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4- es, mindre igen a valasz.
2018. márc. 26. 21:32
 7/7 anonim ***** válasza:

21 évesen egyáltalán nem korai a szülés. Akkor kell gyereket vállalni amikor az ember vágyik rá, pláne ha van is miből eltartani. Később a vágy is elmúlik, betegség is közbe jöhet, más körülmények is változhatnak.

A te partneredről azt gondolom, hogy ő nem családban gondolkodik. Nem önző valamennyire? Lehet, hogy kényelmes neki, hogy elárasztod a szereteteddel, de meg se fordul a fejében, hogy a te vágyaid számítsanak.

Egyébként nem feltétlenül az anyagiak számítanak a gyerekvállalásnál. Ha mindenki csak akkor szülne mikor már mindene megvan akkor kihalna a népesség (bár a legjobb úton vagyunk arra felé). Természetesen azt is helytelenítem amikor valaki maga is éhezik és még gyerek-et(keket) szül a semmire. Amikor én szültem szinte csak a bugyink meg a gatyánk volt, igaz hogy biztos volt a munkahelyünk.

Az indított válaszírásra, hogy a te kapcsolatod az én házasságomat juttatta eszembe. A zén férjem sem érezte jól magát családi körben. Hazaadta a fizetését de majdnem felét visszakérte zsebpénznek, nem izgatta magát ha a gyerekek betegek voltak, stb. Mi 12 év után elváltunk. Most annak van ideje, hogy mérlegre tedd vele vagy nélküle? Ha van elég önbizalmad egy újabb kapcsolathoz akkor lehet, hogy érdemesebb lenne. Nekem nem volt (elég tapasztalatom se) ezért vágtam bele. A gyerekeim viszont nagyon rendesek, tehát nincs min bánkódnom

2018. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!