Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyenkor kiváráson kívül mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor kiváráson kívül mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk jó, de felmerült egy fura probléma: külföldön élünk, a férjemen kívül még két magyar férfi van a cégénél, az egyikkel együtt kezdett, nekik mostanában született gyerekük, a másik pár hónapja jött. Az új srácnak még nincs itt senkije, nagyon visszahúzódó, a kisgyerekes meg rájött, hogy semmi kedve a gyereksírásba, a szétcsúszott asszonykához hazamenni...


Tehát az a helyzet állt elő, hogy reggel a kisgyerekes panaszkodik hogy ő milyen fáradt, kávézgatnak, beszélgetnek. Ezt délig húzzák, akkor a szokásos közeli salátabár helyett kijárnak a belvárosba étteremben kajálni, ez jó két óra ugye. Majd ezek után délután kettő felé kezdenek el dolgozni, és mivel a munkát azért csak meg kell csinálni, hát este 9-ig ott vannak. Na most a babásnak és a magányosnak ez jó, mert egyik se nagyon akar hazamenni, de nekem kezd elegem lenni, hogy a szokásosnál 3-4 órával később esik haza a párom minden nap, holott nem is túlórázik, csak hát ugye ők hárman együtt cseszik el az időt.


Ha elkezdeném emiatt cseszegetni, akkor csak azt érném el, hogy ő se jönne szivesen haza. Így most csendben várom, mikor unja meg, hogy napi 2 órát lát ébren... van ennél jobb tipp? Tényleg ideges vagyok, hogy egyikük elsietett gyerekvállalása miatt végül én maradok egyedül esténként, ilyen hülye helyzetet kitalálni sem lehetne. Nem várhatom el, hogy kihúzza magát a hármas kis csapatuk közösségéből. De az sem lesz jó, hogy eltűnnek az estéink, és még csak nem is lazít, feszülten jön haza, mert estig aztán kapkodott. Van valaki bölcs köztetek, aki tudja a megoldást?


2018. márc. 28. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Beszéltetek már erről nyíltan, vagy az még nem történt meg? Szerintem valamilyen higgadt módon mindenképp jelezd felé, hogy nagyon rosszul érzed magad ebben a jelenlegi helyzetben, hogy egymásra semmi időtök, alig látjátok egymást és jó lenne, ha ez változna. Elmondhatod neki azt is, hogy nem szeretnéd azt elvárni, és nem is lenne jogod rá, hogy kihúzza magát a csapat közösségéből, ahogy írod, viszont bízol benne, hogy valamilyen kompromisszumra azért lehetne jutni. Ha a hét fele telne csak így, a másik fele meg nem, akkor az már nyilván sokkal jobb lenne. Kérdezd meg tőle, neki lenne-e igénye egyáltalán arra, hogy ti többet legyetek együtt?

2018. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem hoztam szóba, hogy ne legyen két tűz között. Néha megkérdezem reggel, hogy “ma is későn jössz?” mire ő mindig azt feleli, hogy nem-nem, siet haza, neki sem jó ez így, hogy hazaesik, vacsi, aztán alvás, se beszélgetni,se edzeni, se semmire nem marad ideje... de aztán csak ugyanúgy este jön, sűrűn elnézést kérve, hogy hát “kisgyerekes” megint rávette őket, hogy menjenek ki a világ végére kajálni, ott elbeszélgették az időt és így tovább. Eddig még csendben reménykedtem, hogy egyszer csak megunja. Igazából nem is tudom, hogyan hozzam ezt szóba.
2018. márc. 28. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint szivesebben van a kollegakkal, mint veled.


Szervezz programokat, nagyob nem jo mindig otthon ulni.

2018. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ne "cseszegesd" a párod, hanem mondd meg neki normális hangnemben, hogy nem kéne este kilencig bent rohadnia, hanem helyette elmehetnétek kettesben valahova pl.
2018. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még nem hoztam szóba, hogy ne legyen két tűz között. - én MÁSODIK alkalommal bizony szóba hoznám. Leültetném, és magyarázza meg, mi az oka a viselkedésének.


Ha nem szeret már - mert ebből nekem az jönne le, hogy kerül -, akkor mondja meg.

Plusz NE a másik dolgával törődjön, hanem a sajátjával.


Exem is ilyen volt, nem véletlenül ex.

2018. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!