Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Irigy lennék a férjemre?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk házasok. A probléma (ha lehet problémának nevezni) az lenne, férjem a kezdetek óta versenyzik velem. Legalábbis én úgy érzem. Ő sajnos nem sokat ért el az életben, talán semmit. A múltja kb annyi, higy a megtakarított pénzét egy exre áldozta, aki majd dobta őt, otthon a családjával nem jött ki jól, barátai nem voltak, mindig külföldön dolgozott de megtakarítása nulla.

Mióta velem van azóta felfele ível az élete, életünk és ezt már többen megbis jegyezték neki. Én ösztönzöm mindig, hogy valamit csináljon és amikor sikereket ér el, olyan büszke magára, hogy törik ketté. Ezzel csak az a baj, hogy engem húz le. Ha valamiben jobb nálam, azt a saját sikerének könyveli el, holott ha én ne mondjam ő sosem próbálkozott volna.

Csak egy példa: külföldön dolgozunk és volt eset, hogy nő létemre többet kerestem nála. Ebből egyből nagy vita lett, mert hát én vagyok a nagyokos, az iskolázott, aki egyetemre járt, stb. Jogsink egyikünknek sem volt, én könyörögtem neki,hogy iratkozzon be ő is velem. Neki nulla önbizalma volt, nem hitte, hogy képes autót vezetni, tanulnibde nqgy nehezen beiratkozott ő is, állítása szerint csak értem. Most pedig ott tartunk, hogy ő van agyon dicsérve mindenért, az oktató folyton dicsérei, hogy ügyes volt, nagyon jól csinálta, stb. Enhem pedig ugyanaz az oktató mindig cseszeget, ez nem jó, az se jó, ne jelezzek fölöslegesen,stb. Észrevettem ugyanis, hogy ha a férjem követi el ugyanazt a hibát, neki el van nézve, szóvá sem teszi. Férjem meg olyan büszke magára, folyton arról mesél, higy ő milyen jól vezet meg alig várja, hogy jogsija legyen.

Nekem ez baromira fáj, bevallom. Nem irigységből, de neki miért van elnézve az, amiért engem folyton leszid? Eleinzlte én is büszke voltam rá, hogy valóban rá adta magát de arra nem gondoltam, hogy így el lesz szállva magától. És ez mindig így van. Nem várom el, hogy megköszönje nekem, hogy én vettem rá valamire, amiben végül sikeres lesz de ne lenne ilyen öntelt, elszállt magától.

Nekem alapból nehezebben indult a vezetés, de már jobb vagyok én is, mégsem kapok semmi dicséretet, annal többször csesz le a semmiért is. Nekem már semmi nincs ami ösztönözne, hogy tovább csináljam, már az életkedvem is elment mindentől. Férjem pedig olyan izgatott, olyqn büszke magára, engem egy szóval nem biztat, eszébe sem jutna. Más nincs aki egy jó szóval is mellettem lenne, ezért úgy döntöttem fel adom. Nem megyek többé, legyen ő a sikeres, legyen neki jogsija.

Férjemnek elmondtam, hogy nem motivál már semmi, erre ő azt mondta azért csinálom ezt mert irigy vagyok rá.

Szerintetek is?


2018. ápr. 7. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem irigység, neked csak rosszul esik, hogy minden sikert magának könyvel el, és téged semmire sem ösztönöz, nem dicsér. Én tuti elmondanám neki azt, amit itt leirtál, nyisd fel a szemét. Én megértem, hogy rosszul esik, amiért így viselkedik, de ezt muszáj vele is tudatnod, hogy tisztában legyen vele.
2018. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hadd örüljön magának, szerintem nem szabad felvenni az ilyen "kakaskodást". De azért jelezd neki, hogy néha neked is jól esne a dicséret.

Ne azért segíts neki, hogy utána hálálkodjon neked. Lehet te vetted rá, de ő is dolgozik rajta közben. Valószínűleg tele van kisebbségi komplexussal, azért tolja túl az arcát. Arra kell ösztönözni, hogy érje el a céljait és akkor mindketten boldogabbak lesztek. Később szerintem csökkeni fog az önteltsége is.

2018. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek elszomorítani, de a házasságotok rossz irányt vett egy év alatt. Csak az egyik oldalt írtad le, a te szemszögedet, de az alapján ez csak rosszabb lesz.


Ha jól értem, akkor amíg te "sikeres" voltál, addig ő "semmit nem ért el".

Emiatt kevesebbnek érzi magát, komplexusa van és bizonyítani akar, kompenzálni.


A probléma, hogy VELED versenyzik, nem NEKED, hanem VELED SZEMBEN akar bizonyítani. Mindezt úgy, hogy TÉGED HÚZ LE. Aki szereti a párját az nem tesz "értékeli le".


Nem szép dolog minden apró cseprő gondra szakítást és válást javasolni, mert a problémákat közösen kell megoldani, de itt előbb vagy utóbb az lesz - a kérdés csak az, hogy addig hányv évig és milyen mértékben rombolja le a te önbecsülésed. Ezt mérlegeld.


Te bátorítottad, motiváltad, támogattad, ő meg rombolja az önbizalmad, lenulláz, megaláz.


Ezt vedd komolyan. Te motiváltad, MIATTAD iratkozott be tanfolyamra.

Te pedig MIATTA adod fel.

Máshogy megfogalmazva: TE ADSZ, Ő ELVESZ.


És ez rosszabb lesz. MINDEN téren versenyezni fog veled. Ezt pedig csak úgy tudja elérni, hogy elnyom, lehúz és folyamatosan lerombol téged a nullára.


Azt is ismerd fel, hogy Ő IRIGY, neki nem volt önbizalma, ő volt sikertelen, amíg te sikeres voltál. Kevesebbnek érzi magát nálad. És most kinyílt a csipája, így kompenzálja, hogy téged készít ki - és már van sajnis "eredménye". Ne hagyd.


Beszélj vele erről, hogy ez téged nagyon bánt, folyamatosan rombolja az önbecsülésed. Adj neki pár hónapot, max fél évet, hogy változzon. Ha nem változik, akkor válj el tőle amilyen gyorsan csak tudsz.

2018. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.


Azt még hozzáteszem, hogy ahogy neked egyre jobban csökken az önbecsülésed, neki egyre nagyibb "hatalma" lesz feletted és egyre inkább eltorzul ez az egész.


A te kudarcod, hogy te feladtad, az az ő sikere. Ez nagyon beteg. Rossz vége lesz.


Minél hamarabb tisztázzátok ezt vagy keress egy egészséges embert (inkább keress mást).

2018. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De nagy igazad van, kedves 3-as! Lelkembe hasított amit írtál, minden szó igaz. Én mindig az a típus voltam aki nem ismert lehetetlent, bármibe belekezdtem azt végig csináltam. De most úgy érzem nem megy. Egyre jobban csökken az önbecsülésem, már egy semminek érzem magam. Tegnap is amig a férjem újsagolta, hogy ő olyan ügyes volt, hogy jövő héten már küldik ŐT tesztelni, hogy lássák van-e még valami amit nem tud, én éreztem, hogy darabokra hullok, folytak a könnyeim. Mindezt úgy ujságolta, hogy én is hallottam amikor mondták neki, de ő még egyszer elmondta, még egyet döfött rajtam, hogy jobban fájon. Majd kérdezte mi bajom, erre én kiborultam, hogy nem igaz, hogy ezt csinálja velem, nem igaz, hogy neki nem hiba az ami nekem elég nagy hiba az oktató szerint. Erre mi volt a válasza? Az, hogy féltem az oktatónktól, aki egy 52 éves nő, férjem pedig 27. Nem vagyok féltékeny, csak baromira fáj, hogy kérkedik a sikereivel, amit nagyrészt nekem köszönhet. Nem várok köszönetet érte, sem hálát..csupán egy annyit mondott volna, hogy jó leszek én is, jó lesz nekem is. De semmi ilyen, még ő jön a féltékenységi dumával. Mondtam, hogy át kérem magam másik oktatóhoz, erre ő akadt ki mert a másik oktató férfi.

Mielőtt bárki azt gondolná, hogy csak ennyi a baj annak elmondanám, hogy ez csak egy példa, ezzel telt be nálam a pohár. Másik hasónló ilyen példa, mondtam neki,higy mikor végleg haza jövünk, szívesen elvégeznék levelezőn egy egyetemet. Erre azt mondta minek? Tán a kétkezi munka nem tetszik? Még azt is kevés önbizalmam is elvesztettem ami volt. Egy semminek érzem magam. Főleg mikor valami neki jobban sikerül és egy kis vita közbe, ami teljesen más dolog miatt van, már azzal dobálózik, hogy na mi van eddig te voltál a nagy okos, akkor miért nem csináltad meg te helyettem? Neked van iskolád, egyetemed. Ezzel már a legmélyebbre üt. De azt nem gondolja meg, hogy azért nem csináltam én meg helyette, hogy a sok kudarc után ő is elérjen valamit, inkább őt bíztattam, támogattam.

Beszéltem vele sokszor ezekről de mindig az a válasz, hogy irigy vagyok rá meg féltékeny. Válni nem akarok, mert más problémánk nincs hálistennek csak ez. Szeretjük egymást de úgy érzem az ő múltbeli sérelmeiért rajtam csattan az ostor.

2018. ápr. 7. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Életében először van sikerélménye és nem tudja kezelni.

Tedd le a jogsit, ne hagyd abba!

Kicsit próbálj megnyugodni, és a lényeg, hogy te tudod, hogy nélküled nem tartana ott ahol.Ezt mond is neki.

Egyértelmű kisebbségi komplexusa van, mégpedig abból gondolom, hogy a továbbtanulásodat is meg akarja vétózni.


Elég gáz helyzet, szerintem néha hozd vissza a földre, és mond neki , hogy ez neked fáj, ahogy beszél veled, hogy semmibe veszi, hogy miattad van ott ahol és ne akarjon lebecsülni, attól ő nem lesz több.Kell egy kis vita, beszélgetés , talán felfogja.Legyél erélyesebb.

2018. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem beszélnék vele semmiről,,mert nem kell olyan ember,aki leszívja az összes energiámat,hogy ő jól érezze magát.Ez nagyon undorító dolog,és nem párkapcsolatba illő.Nem szeret téged.
2018. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy sikertelen férfiben mi (volt) a vonzó?
2018. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudsz te egy ilyen "semmi nem érdekel"-emberrel együtt élni?!


Tisztában vagy vele, hogy MINDIG bántani fog azrt, mert TE - vele ellentétben - elérsz dolgokat, ő meg ül a langyos szarban, és ha te nem mondod, marad is ott?!


Én össze sem jöttem volna ilyen érzelmileg lehúzó emberrel, nem még összeházasodni vele...

2018. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilván azért csinálja ezeket, hogy melletted ne tűnjön egy szerencsétlennek.

Ezzel már valószínűleg a legelején is kellettek problémáknak lennie. Úgy akar veled egy szintre kerülni, hog közben lehúz téged, ő meg tapos felfelé.

2018. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!