Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kezd elhidegülni a kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezd elhidegülni a kapcsolat, kiszerettünk egymásból, vagy esetleg a titokzatos harmadik fél van a háttérben? (elég fontos számomra minden válasz, örülök hidegnek melegnek) Többi lent.

Figyelt kérdés

Már több, mint egy éve vagyok együtt a barátnőmmel. Manapság már mindennapossá fajult a veszekedéseink száma és kezdem unni, de nem Őt, csak a vitákat. Általában mindig én vagyok az aki bocsánatot kér a másiktól, bár előfordul, hogy amikor eléggé elegem lesz és nem szólok hozzá, nem keresem akkor Ő is bocsánatot kér.


Távkapcsolatban élünk és minden hétvégén én megyek át hozzá, mert rosszul van buszokon, vonatokon, amit nem is hányok a szemére, mert nem ő tehet róla. Egy két dolog miatt mindkettőnk bizalma megrengett egy kicsit a másikban, bár kiszeretni nem szerettünk ki egymásból. Vannak problémák, nem is kevés, mindketten hajlamosak vagyunk depresszióra, én inkább, mint Ő.


Neki nincsenek nagyon barátai, aztán értelemszerűen, mivel kevés az önbizalma (pedig nagyon csinos és kedves emberekkel) interneten kezdett barátokat keresni. Sajnos ez egyenlő azzal, hogy napi szinten írogat mindenféle ismeretlenekkel, köztük sok srác ír rá, hogy akarnak tőle dolgokat. Bizalom még megvan, tudom, hogy nem csalna meg, de engem rettenetesen zavar, remélem érthető. Ráadásul ezek hatására egyre kevesebbet beszélünk és figyelmen kívül hagyja az üzeneteim és előtérbe helyezi az ismeretlenekkel folytatott beszélgetést, aminek hatására elhagyatottnak érzem magam, de mivel már mindennapos ez a vita ezért már szabályosan fizikailag rosszul vagyok, ha megkérdezem nem-e írt valaki srác megint neki.


Én nem akarok újabb barátokat szerezni, nekem már vannak, csak nekem is igen messziek. Ha akarnék velük találkozni, az azt jelentené le kell mondjak a barátnőmmel töltött hétvégéről, ami azért egy héten másfél nap, ami eléggé kevés, tekintve, hogy minden nap veszekszünk és csak így nyugszunk meg, ha látjuk egymást.


Természetesen vannak idegesítő dolgaink, én rengeteget akarom ölelni. Szeretethiányos vagyok, nem puszilni, se a szex a lényeg (Habár kéthavonta ha egyszer csináljuk.) csak az ölelés. Hétvégén ha nála vagyunk, viszont mindig kezében a telefon és általában akkor megy fel facebookra, gyakorira, (minden ilyen barátkeresőre) ha nem vagyok a szobában, ha visszajövök elrejti, vagy kilép egyből.


LÉNYEG:: Az utóbbi időben már azt is mondta keressek más lányt, ha éppen együttlétre kerülne a sor, (vagy mindig fáj a feje) mert neki már nincs kedve, az öleléseim eltolja magától, puszira elhajtja a fejét, ha meg egy ágyban alszunk akkor mindig elfordul és elmegy az ágy másik végére. (neki állítólag mindig úgy kényelmes.)


Ti mit tennétek a helyemben? Próbáltuk már megbeszélni, de nem jött össze valahogy sose. Ha elmondom a problémáim, arra mindig az a válasz, hogy keressek mást, ha ez nem jó, vagy előrukkol, hogy mivel Ő pánikbeteg neki milyen nehéz, én úgyse érteném meg, neki nagyobb a baja, mint nekem.


Esetleg kiszeretett belőlem, vagy lehet van valakije?

Az tiszta, hogy elhidegültünk, de lehet tenni valamit javulás érdekében? Már meguntam, hogy mindig csak én vagyok aki kajtat a másik után.



2018. ápr. 10. 10:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A távkapcsolat eleve nehezebb "műfaj", mint ha gyakrabban tudnátok találkozni. A feszültségek egy része származhat abból, hogy keveset találkoztok, hiszen egy kapcsolatban a személyes találkozás az igazi, nem pedig a messengeres, telefonos kommunikáció. Ez a része megoldható, változtatható (összeköltözés, plusz találkozások beiktatása). Sajnos azonban nálatok nagyon nem áll itt meg a problémák sora. Nagyon sok problémátokat nem lehet a távolságra fogni. A kéthavonta egyszeri szex - ha csak nem mindkettőtöknek alapból ennyi az igénye - egy év után nagyon kevés, főleg úgy, hogy alig találkoztok, normál esetben a találkozásoknál őrült módon kívánnotok kellene egymást. Kicsit off, de talán segít érzékeltetni a problémát: kapcsolatunk első két évében távkapcsolatban éltünk a párommal, a hétvégi találkozásainkkor majd megbolondoltunk egymásért, nagyjából minimum 6-8 szex jutott a két-két és fél napra. Ez persze igényfüggő is, de az írásod alapján neked azért többre lenne igényed, mint amennyi most van. Meg persze, ahogy írtam is, az se mindegy, hogy a legelején is ennyi volt-e. A kedveskedős/bújós közeledésed elutasítását még nagyobb problémának látom. Szerintem ez jelzi leginkább azt, hogy ő már nem feltétlen táplál irántad ugyanolyan érzelmeket, mint az elején. Ami szintén erre utal, az a netes csevegés és ennek részbeni titkolása előled. Sok nőre jellemző, hogy biztonsági játékot játszik, csak akkor szakít, ha megtalálta a következőt. Ha téged hanyagol és ezek a csevegések fontosabbak számára, akkor sajnos előfordulhat, hogy már az utódodat kutatja.

Amit szerintem tenni tudsz, az egy nagy beszélgetés beiktatása. Puhatold ki valamelyik találkozásotokkor, hogy mikor tudsz vele igazán őszintén és mélyen beszélni, és akkor ülj le vele és mondd el ugyanezt, mint amit itt leírtál. Mondd el, mit érzel, mi esik rosszul, kérdezz rá, hogy történt-e vele esetleg valami, ami miatt így viselkedik veled, bàntja-e valami. Magyarul üljetek le egy igazán mélyet és őszintét beszélgetni személyesen. Ha erre vevő, és jól reagál, akkor keressetek közösen megoldást, próbáljatok a másik kérése alapján mindketten apróságokon változtatni. Ha nem vevő rá, esetleg a nyílt kommunikációtól teljesen elzárkózik, akkor nem sok mindent tudsz tenni. Ebben az esetben szerintem ne várd meg, míg valaki más a helyedbe lép, hanem még előtte lépj.


Sok sikert és kitartást kívánok, ha sikerül újraépítenetek a kapcsolatotok, akkor ahhoz, ha nem, akkor a szakítás feldolgozásához.

2018. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A megbeszélés tényleg a lehető legritkább esetben segít. Cselekedni kell. Első körben döntsétek el, hogy mit akartok. Együtt vagy külön? Ez egy viszonylag egyszerűen eldönthető kérdés. Ha mind a ketten szeretitek egymást, érdemes megpróbálni helyrehozni. Ha valamelyikőtök már nem szereti a másikat, jobb szakítani. Ha az együttmaradás mellett döntötök, akkor jó lenne mihamarabb összeköltözni. Gondolom oka van, hogy még nem tettétek meg. Hárítsátok el az akadályt, és hajrá. A fizikai távolság általában megviseli a kapcsolatokat. Az, hogy a barátnődnek nincs kedve szexelni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem szeret téged. Lehet, hogy nem élvezi valamiért. Az én tippem az, hogy nem gyakoroljátok, nem volt alkalmatok igazán megismerni egymás testét, nem tudjátok, hogyan is kéne egymáshoz nyúlni. A sok veszekedésből gondolom, hogy kommunikációs zavar van köztetek. Meg kellene próbálni másik csatornán kommunikálni. Pl.ha eddig írásban tettétek, most próbáljátok meg szóban. A pánikbetegségét amúgy kezelik? Mert az is okozhat zavart a szexuális életben. Pl.lehet, hogy nem csak a te érintésed zavarja, hanem bárki érintése kellemetlen neki. Gondolom valahogy kialakult nála ez a betegség. Ha a traumát sikerül feldolgozni, ami ezt okozta, akkor valószínűleg sokat fog javulni a helyzet. Ha pedig idegrendszeri oka van, azt is lehet kezelni. De orvosi segítség nélkül nem nagyon fog menni. Benne van a pakliban az is, hogy egyszerűen nem szeret. De a leírásodból nekem inkább úgy tűnik, még tanulnotok kell a párkapcsolatban való létet. Tanulnotok kell a konfliktuskezelést, és a problémamegoldást. Feltételezem a Te depresszióra való hajlamod sem könnyíti a helyzetet. Azzal se ártana pszichológust felkeresni.
2018. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaguar elég sok marhaságot képes összehordani itt az oldalon, vagy frusztráltságból vagy trollkodásból, mindegy, de most nagyon egyetértek vele. Megbeszélni, helyrehozni, feltüzelni egy kapcsolatot csak addig lehet, amíg mindkét fél nyitott rá. Ha az egyik félnek már minden mindegy, ott már a kapcsolatnak annyi.
2018. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyen ez volt, 3 hete szakítottam barátommal. Szerintem több találkozás és közös program kéne ahhoz, hogy újra belobbanjatok, de hogy őszinte legyek a leírtak alapján ez már halott ügy.
2018. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Megmondta, hogy NEM akar téged.. mit vergődsz?


Szakíts, mert ez NEM kapcsolat, csak valami fostenger-féle.

2018. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál abból totál az jön le h elege van belőled, h kényszer, és nem, bírja mondani h hagyd békén, csak célozgat. Hagyd békén, ne erőszakold rá magad. Oké, h tetszik, meg vonzódsz hozzá, de ha nem téged akar tartsd tiszteletben! Majd lesz olyan aki szeretni fog.
2018. ápr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek a kapcsolatnak vége. Lehet már van is valaki más neki. Ne bánkódj.
2018. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Katasztrofális megalázássorozatnak hangzik ez inkább, nem kapcsolatnak. Kb. annyira érdemes küzdeni érte, mint hogy bekerülhess a lepratelepre. Gondolom, első barátnőd. Hidd el, haver, ennél már csak akkor lehet rosszabb, ha meg is ver, olyan viszont azért meglehetősen ritkán adódik.


Hagyd ott a fenébe, találsz jobbat, amíg meg nem, addig egyedül is sokkal jobban elleszel.

2018. szept. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!