Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elengedés vagy kitartás? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elengedés vagy kitartás? Ti voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok , a következő lenne a kérdésem .kerültetek e már olyan helyztbe , hogy szerettetek a parotokat de viszont teljesen máshogy láttátok a dolgokat és emiatt úgy ereztetek, hogy jobb elengedni.


Sajnos olyan helyzet állt elő a kapcsolatunkban amitől teljesen osszezavarodtam. Lényeg a lényeg lesz egy fontos esemény az én családomban (egyszer látta őket életében ) ami nem más mint novermnek a kisfiának a kereszteloje és én leszek a keresztanyukaja . A szülinapomon lesz ez az esemény és tőlünk kb 550kmre . (Hétvégi nap ) En természetesen elmegyek illetve a család összes tagja és a parom is meghívtak aki csak a szulinapomra való tekintettel jön el de amúgy nem jönne ( ezt feltetlen hozza kellett neki tennie ) nekem ez viszont nagyon rosszul esik hogy ilyenket mond mert számomra magatol ertetodo,hogyha van valami fontos esemény az eletben vagy a családjában akkor elmegyek rá ..ő ezen kiakadt,hogy ő a saját uncsitesojanak az esküvőjére se megy el akkor pont majd az én csaladomera eljön és hogy nemhogy azt neznem hogy megteszi hogy lejön a szulinapomra való tekintettel (jelzem nem is lesz semmi szülinapomon tehát nem tudom mit hajtogatja) és hogy neki amugyis a szulinapok se fontosak ertekeljem hogy velem akar lenni és hogy készül rá . Na igen .. ez számomra egy nem normális gondolkodás ..ő ezen annyira kiakadt hogy nem akar hallani se rólam .. szerintetek ? Elengedni vagy ha szeretem tartsak ki mellette ? Az a baj hogy ez szerintem nem olyan dolog hogy azon veszekszunk ,hogy keveset talalkozunk hanem itt arról van szó hogy konretan semmibe se néz engem és azt ami nekem fontos


2018. ápr. 12. 14:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Na ez a vegleges valaszom mindenkinek utana pedig en befejeztem.


Nem tartom magam negativ embernek es idegesitonek se..VISZONT ha en teszek valamit valakiert akkor en azt viszont várom..A kapcsolatunk az elso egy evben tart ilyenkor meg mindenkinek kis rozsaszin szerelmes kopenyben kene lennie (ha szerintetek ez nem normalis es a szerelem elmulik az elso egy evben akkor nem velem van a gond hanem veletek ) mivel kulfoldon elunk emiatt nekunk egy 500km-es tav nem olyan nagy cucc es o havonta tobbszor megteszi akar csak azert mert eppen eg napra hazamegy balaton sound fesztivalra vagy eppen azert mert neki most unalmas stb (tehat anyagilag nem all rosszul es a tavolsaggal sincsen baja ,mint ahogy en sem allok rosszul anyagilag es eleg sok mindent finanszirozok...mielott valaki betamadna,hogy lehuzom penzzel.Mivel nekem mar nincsenek szuleim a testvereim a legfontosabbak szamomra( egyebkent en 24 a parom 26 eves) .ugy gondolom mivel a keresztfiamrol van szo ezert hiaba latta csak egyszer hiszen meg csak 4 honapos( es jelzem sose akar lejönni az en csaladomhoz) ezert igenis en ugy gondoltam neki is lehet annyira fontos mint nekem hiszen ha o hosszutavra akar tervezni akkor az o elete resze is lesz.ehelyett megkaptam elso korben mikor meg azt sem mondta hogy lejön ,hogy tul draga elmenni es hogy o 2 nap miatt nem jön le ..nekem ez iszonyat rosszul esett hiszen amiatt mert bulizni akar siman lemegy akar egy napra is... majd raeszmelt hogy a szulinapom lesz pont aznap es mondta hogy jo menjunk le de ugy hogy en ott alszom naluk es majd masnap megyunk a fovarosba mert o nem akar fizetni a szallaset(amit egyebkent en fizettem volna) mondtam neki ,hogy en viszont szivesebben felmennek mert nagyon ritkan vagyok budapesten es eltöltenek ott egy napot majd kiakad,hogy miert nem jo nekem mashol..ezek utan mikor erzem ,hogy megint arra megy ki az egesz hogy otthon legyen ugy hogy minden heten megy haza illetve ez a zsugoriskodas..nem milliokat kertem tole ,meg azt se mondtam hogy barmit fizessen majd hirtelen bevagja hogy jo eljon de nem kivancsi a keresztelore..en elhiszem,hogy ez oszinteseg de ez egyben taplosag...en se mondom meg neki ,hogy anyukad buta mint egy molylepke es konkretan o veszi meg mai napig neked a ruhakat is...mert tudom hogy szereti fontos neki es pont...es lehet,hogy ez sok csaladban normalis hogy ennyire utaljak egymas csaladjat de nalam ez nem...nem azon van a hangsuly hogy hisztizek de ha nekem a jovoben barmi fontos lesz ami szamomra fontos o mindig viselkedhet igy velem? azert nem orulok neki hogy el akar jonni mert utana biztos vagyok hogy hallgatni fogom ,hogy elmentem a keresztelore is mennyi mindent megteszek erted...na ez sztem nem normalis. az meg hogy elmegyunk egyutt nyaralni es akkor hivja a szuleit hogy menjunk egyutt..szuper ez mind jo csak konyorgom engem ki kerdezett meg hogy benne vagyok e ...senki es csak azert kell elmennem mert amikor neki 3 het szabija van nekem 2 o abbol 2ot baratokkal van nyaralni egyet meg velem es a szuleivel...es sajnos ez azert gaz mert mi amugyis heti 2x latjuk egymast...szoval lehet negativnak tartani de mindenki gondoljon vissza milyen az elso egy ev a kapcsolatokban es ha mar ott normlais hogy ennyire taplok vagyunk a masikkal akkor lehet ,hogy tenyleg en tini vagyok meg..

2018. ápr. 12. 18:45
 12/15 anonim ***** válasza:

Menthetetlen vagy.


Kiírtad a kérdést, mindenki mondja, hogy te vagy a hülye, de csak szajkózod a saját marhaságod. Akkor minek tetted fel a kérdést? Azt hitted majd jön a buksi simi, és közösen szidjuk a párod?

2018. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
De ha ennyire rossz neked a pároddal, akkor miért vagy vele? Ha szerinted ő egy ekkora gennyláda, akkor teljesen egyértelmű, hogy szakítani kell. Egyébként meg ha bárkivel komolyat tervezel, össze kell csiszolódni. Te a rózsaszín köd nevében azt várod, hogy a barátod úgy ugráljon, ahogy te fütyülsz. Még azt is megmondod, mir èrezzen, gondoljon. Mondjuk a barátod meg a másik fele, hogy a haveroknak azonnal ugrik, neked meg húzza a száját. Meg a "hallani se akar rólad" sem épp a konfliktuskezelès magasiskolája. Meg kell ismernetek egymást, egymás szokásait, ki kell találni, hogyan lehet harmóniába hozni a szokásaitokat. Ez konfliktussal, súrlódással, nézeteltéréssel jár. Bárkivel jössz össze, előbb-utóbb meg kell tanulnod konfliktust kezelni. Meg kell tanulnod kicsit a másik szemszögét is meglátni, megérteni, elfogadni. Ezt a férfit Te választottad. Ha úgy gondolod, téves választás volt, szakítsd meg a kapcsolatot.
2018. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, kérdező kollegina, hogy az ilyen kérdések mögött általában egy basáskodó személy áll.

Én most nem foglak oltogatni, de ez többnyire tény. Volt nekem is házisárkányom (hála Istennek vége) és ő is úgy adta elő a sztorinkat másoknak, hogy hát ő mindent megtesz, ami nekem fontos de én ezt nem viszonzom. Ez igaz is volt, de azért nem viszonoztam, mert ő kiállhatatlan volt és erőszakos. Az erőszakot pedig nem szereti senki, se férfi, se nő.


Két dolgot tehetsz:


-Elfogadod, hogy nem azonosak a számotokra fontos dolgok és nem erőszakoskodsz, hanem gyengéden megkéred, hogy jöjjön el veled, mert ezzel neked örömet szerezne. Elfogadod a nemleges választ VESZEKEDÉS NÉLKÜL. (egyből más a leányzó fekvése, ugye?)

-Otthagyod. Nyilván nem illetek össze, ha egy ilyen apró-cseprő probléma apropóján anyázásig, egymást látni sem akaró összetűzésig fajulnak a dolgok.


Én az utóbbit javaslom. Találsz biztos hozzád illő férfit, akivel jobban megy a kommunikáció.

2018. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Jah és még annyit a "mindent megteszek neked, de te semmit nekem" vádaskodásról, hogy általában baromira nem tesz meg az illető mindent neked, hanem érzelmileg manipulál ezzel a dumával.


Mindenesetre sok sikert kívánok neked!

2018. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!