Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Márpedig az asszonyé a gyerekn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Márpedig az asszonyé a gyereknevelés, a férfi dolga a pénzkeresés?

Figyelt kérdés

Mit csináljak egy olyan férjel akivel közös megegyezéssel vállaltunk 2 gyereket, de valahogy mégsem családcentrikus (mint kiderült 13 év együttélés után) kifejtette, hogy ne csináljunk mindent együtt!? Az én reszortom legyen a gyereknevelés az övé a pénzkeresés.

Ő tart el minket, nem keres rosszul, nekem sajnos nincs munkám megszünt, de most még gyesen vagyok.

Számomra az "együtt csinálni mindent" azt jelenti, hogy ha néha hétvégén elöbb felkel mint én, mert mondjuk a 2heti fogzás/betegség/rossz alvás okozta kimerültségtől még alszok, adjon a gyerekeknek reggelit, és ne várjon még 2 orát étlen, szomjan a 11hónapos, és a 4éves, míg felkelek...

Vagy az hogyha szeretné a férjem, ha este korán lefeküdjenek a gyerekek akkor válalja be az esti mesét a nagyobbnak amíg a kisebbet altatom.

Vagy mutassa meg a 4évesnek a sünt a kertünkben.

Vagy ha hétvégén 3fogásos finom ebédet szeretne akko kösse le a 11hónapost amig főzök.

Vagy önként cserélje ki a pelust hetente egyszer.

Vagy vigye el a 4évest biciklizni.

Vagy, egyszer elvihetné mindkét gyereket egy délelőttre valahova hogy pihenjek, mert ki vagyok merülve.

Ő is ki van merülve, mert dolgozik, stresszes irodai munkát, unja az egészet válthattna, de nem teszi.

Hazajön és tabletel, játékkal tölti minden idejét. És rohadtul fárasztja mindkét gyerek, akik egyébként nem rosszak, bár a nagyobbik dacos, de elviselhető.


Amióta megszültem a másodikat, nem nagyon tudtam pihenni, sulyos beteg is voltam szülés után ami műtétet kivánt, de kénytelen voltam lemondani mert természetesen akkor japott lumbágót, így nem sok segítséget kaptam tőle. Állandoan betegeskedik, hol a dereka, hol a nyaka fáj, hol influenzás, hol csak megfázás, 11hónapja talán 2hetet nem volt beteg. Néha úgy érzem vele együtt 3gyereket nevelek.

Igazságtalannak érzem a helyzetet, mert más apukák panaszkodnak hogy ők csak pénzkeresésre jók, gyereknevelésbe nem veszik be őket, a férjem meg csak pénzt keresne de hagyják békén.

Számomra ez nem egy igazi családi felállás.


Szüleinkre nem számíthatunk gyerekpesztrálás ügyben, nem nagyon tudom senkire bízni a gyerekeket, hogy egyedül legyünk egy kicsit.


Szóval egy csöppet be vagyok rágva...



2018. ápr. 16. 02:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
6%

A hozzaallasod némileg érthető mert egy gyereknek szüksége van apara is nevelés és foglalkozás tekintetében, a válaszadók többsége már nem.

Látom rengeteg itt az olyan nő aki csak bele akarja szülni a gyereket a jóba nulla saját megtakarítással majd elvárni, hogy a férfi csináljon mindent mert az ő része letudva.

A gyereknevelés elsősorban mindig a nők feladata, hiszen ő van velük otthon egész nap, ő szoptat, ő gondoz. Ha neked így nem jó akkor beszélj a ferjeddel.

2018. ápr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
11%
Az ideális családmodell az, ha a férfi pénzt keres, a nő pedig végzi a házimunkát és vigyáz a gyerekekre. Évezredeken át így működött, csak a XX. században a kommunisták elintézték, hogy egy fizetésből ne lehessen megélni, és a nőnek is el kelljen mennie dolgozni. Örülj, hogy ti vagytok olyan szerencsések, hogy a férjed ilyen jól keres!
2018. ápr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%

Néhány válaszoló (pl Jaguár) csak azt felejtik el, hogy régen a feleség is ment ki dolgozni a földekre vagy tette az otthoni teendőket, a gyerekekre pedig a nagyszülők figyeltek, akiknek tényleg semmi más dolga nem volt (háztartás, takarítás, főzés, állatok eltartása stb). Régen sem a nő maradt otthon "semmittenni".


Igenis kell az apai segítség, mert ezt egyedül nem lehet bírni. Ha az apának jár a pihenőidő munka után, akkor az egész hetes fárasztó gyereknevelés után tényleg nem alhat a nő két órával többet? Tényleg itt tartanak egyesek fejben?

2018. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
2 éves a fiam...én lassan 45 leszek, sokat dolgozom, stressz is ér, de lesülne a bőr a képemről, ha így viselkednék, gondolkodnék... beszélj a pároddal, mert ez hosszú távon nem tarthat, teljesen igazad van. Gyerek- felelősség...
2018. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

Nektek ilyenkor nincs suli? Pedig jó lenne még gyakorolni a szövegértést!

A férj dolgozik, a feleség végzi a házimunkát. A kérdező sehol se írta, hogy főzzön vagy mosogasson, pedig az is jogos lenné!

Viszont anyaként és apaként is helyt kell állni! Apára pont ugyanúgy szükségük van a gyerekekre!

Viszont "apának" nincs szüksége a két gyerekre.


Úgyhogy marad a "b" verzió: apa tolja a pénzt. Ezt hívják gyerektartásnak.

Aztán majd 8 óra irodai munka után beteszi a mosást, főz valamit, befizeti a csekkeket, stb.

A kérdező meg esélyt kap arra, hogy találjon olyan férfit, aki képes apa szerepben legalább a minimumot megadni a családnak.

2018. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
18%

"A kérdező meg esélyt kap arra, hogy találjon olyan férfit, aki képes apa szerepben legalább a minimumot megadni a családnak."


tehát az hogy eltartja a családot az a minimumot se éri el


Érdekesek vagytok ti nők.


Ez a család az apa nélkül kb. éhenhalna.

2018. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
26%

#18: Miért halna éhen? A nőnek megítélik a lakás használatot, apuci kicsengeti a fizetése 40%-át, az új pasi meg boldogan biciklizik a gyerekkel, hogy este puncit kapjon, és örül, hogy hitel mentes háza van a kérdezőnek. 😈😈😈

Látszik, hogy veled is csak annyit foglakozott apád, hogy az utolsó két csepp ne a lepedőre menjen, aztán lelépett sörözni.

Tedd meg az emberiségnek azt a szívességét, hogy elmész vazektómiára!

2018. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi, de az apáé is a gyerek. És ne jöjjünk az évezredes dologgal, hogy mindig is a nők dolga volt a gyereknevelés. Igen, kb. 100 éve valóban a nők látták el a gyerek és a háztartás körüli teendőket. DE NEM TÖKEGYEDÜL!!!! Nagycsaládok, nemzetségek együtt éltek. A gyermeknevelés oroszlánrésze a nagyszülőkre hárult, amíg a szülők az aktív fizikai munkát végezték. A szocializmusban meg tök egyértelmű volt, hogy a baba megy a vállalati bölcsibe. Egyébként első világháborús találmány az asszonyok tömeges gyári munkába állása. A férfiakat elvitték a frontra, valakinek elő kellett állítani a lőszert. Soha nem volt még ilyen a történelemben, hogy a szülőpár ennyire egyedül maradjon a gyermekneveléssel. Soha nem volt még ilyen, hogy az anyákra háruljon EGÉSZ NAP a gyermek ellátása és a háztartás. Ha már csak napi pár órát más foglalkozik a gyerekekkel, az anyuka pár órát mással foglalkozik, pl.dolgozik, nagyon üdítő.
2018. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Bence_ ***** válasza:
Kapcsolat elején figyelt, voltatok kettesben vagy csak az volt amit ő szeretett volna?
2018. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem egy tárgy, amit megveszel és elvan a polcon. Neki az apa jelenlétére is szüksége van, nem csak a pénzére, hanem ott legyen vele, jelen legyen az életében. És itt ez a baj alapvetően nem a házimunka meg a munka. Apuka nincs jelen és nem is akar jelen lenni a gyerekei életében, csak tolni haza a pénzt, és úgy gondolja, ez elég. Vajon az ő apja is ilyen volt, és azért ilyen?

Én egyébként dolgozó szülők mellett nőttem fel, anyánk otthon volt először velem, majd pár évvel később tesómmal kb. 3-3 évig, de aztán ment vissza dolgozni, mi meg mentünk bölcsibe, oviba... még nagyszülői segítség sem volt, és meg tudták oldani. Nem mondom, hogy tökéletesen, mert látom a hibáikat, és tanulok ezekből, de nem csak a pénzt láttuk a szüleinkből, és ez nagyon nem mindegy.

2018. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!