Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Márpedig az asszonyé a gyerekn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Márpedig az asszonyé a gyereknevelés, a férfi dolga a pénzkeresés?

Figyelt kérdés

Mit csináljak egy olyan férjel akivel közös megegyezéssel vállaltunk 2 gyereket, de valahogy mégsem családcentrikus (mint kiderült 13 év együttélés után) kifejtette, hogy ne csináljunk mindent együtt!? Az én reszortom legyen a gyereknevelés az övé a pénzkeresés.

Ő tart el minket, nem keres rosszul, nekem sajnos nincs munkám megszünt, de most még gyesen vagyok.

Számomra az "együtt csinálni mindent" azt jelenti, hogy ha néha hétvégén elöbb felkel mint én, mert mondjuk a 2heti fogzás/betegség/rossz alvás okozta kimerültségtől még alszok, adjon a gyerekeknek reggelit, és ne várjon még 2 orát étlen, szomjan a 11hónapos, és a 4éves, míg felkelek...

Vagy az hogyha szeretné a férjem, ha este korán lefeküdjenek a gyerekek akkor válalja be az esti mesét a nagyobbnak amíg a kisebbet altatom.

Vagy mutassa meg a 4évesnek a sünt a kertünkben.

Vagy ha hétvégén 3fogásos finom ebédet szeretne akko kösse le a 11hónapost amig főzök.

Vagy önként cserélje ki a pelust hetente egyszer.

Vagy vigye el a 4évest biciklizni.

Vagy, egyszer elvihetné mindkét gyereket egy délelőttre valahova hogy pihenjek, mert ki vagyok merülve.

Ő is ki van merülve, mert dolgozik, stresszes irodai munkát, unja az egészet válthattna, de nem teszi.

Hazajön és tabletel, játékkal tölti minden idejét. És rohadtul fárasztja mindkét gyerek, akik egyébként nem rosszak, bár a nagyobbik dacos, de elviselhető.


Amióta megszültem a másodikat, nem nagyon tudtam pihenni, sulyos beteg is voltam szülés után ami műtétet kivánt, de kénytelen voltam lemondani mert természetesen akkor japott lumbágót, így nem sok segítséget kaptam tőle. Állandoan betegeskedik, hol a dereka, hol a nyaka fáj, hol influenzás, hol csak megfázás, 11hónapja talán 2hetet nem volt beteg. Néha úgy érzem vele együtt 3gyereket nevelek.

Igazságtalannak érzem a helyzetet, mert más apukák panaszkodnak hogy ők csak pénzkeresésre jók, gyereknevelésbe nem veszik be őket, a férjem meg csak pénzt keresne de hagyják békén.

Számomra ez nem egy igazi családi felállás.


Szüleinkre nem számíthatunk gyerekpesztrálás ügyben, nem nagyon tudom senkire bízni a gyerekeket, hogy egyedül legyünk egy kicsit.


Szóval egy csöppet be vagyok rágva...



2018. ápr. 16. 02:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez szép. Anyuka annyit szeretne, hogy apuka ne hagyja éhesen a saját kölykeit, vagy menjen el biciklizni a nagyobbal ( hahó egy négy éves már beszél jön megy simán el lehet vele játszani, nem kifogás, hogy nem tudja mit kell vele csinálni), és itt a nagy férfiak rögtön máglyára dobnák a feminista anyát aki rásózza szegény férfire a saját gyerekeit. Vagy elképzelésetek szerint ha apuka dolgozik és többet nem kell letenni az asztalra, ezzel az erővel ha anyu is visszamegy dolgozni akkor ki fog foglalkozni a gyerekkel hogy igazságos legyen? Senki, majd felnő az a gyerek a tv előtt csipszet zabálva?
2018. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit el van tévedve a férjurad, mert még az ilyen klasszikus feladatmegosztású családoknál is azért legalább a játékból kiveszi a részét az apuka, mert a gyerekek fejlődésében ez kulcsfontosságú. Olyan nincs, hogy nem foglalkozik a kis lelkükkel. Ő egyszerűen nincs jelen az életetekben. :(


Ha most elkezdem szidni őt azzal nem jutunk előrébb, próbálok konstruktív lenni.


Nézzük a tényeket: nincs szeretet az életében. Minden csak a kötelességekről szól meg az elvonulásról. Az is a feltöltődés egyik formája, ha szeretetet adsz és kapsz, de valamiért ő ettől elzárja magát és magányosan kockul. Mi lehet ennek az oka? Nem kezdek el találgatni, de talán elindulhatnál ezen az úton, hogy miért nem hiányzik neki a kapcsolat a hozzá legközelebb állókkal? Mi a baja?


Tudom, hogy ezer teher nyomja a te válladat is és magányosnak érzed magad. Ha harmadik gyerekként gondolsz a férjedre az borzasztó. :( Mégis azt mondom, hogy legyél még egy kicsit te a felnőtt és szeretettel faggasd ki, hogy miért zárkózik el ennyire a családi élettől és mondd meg neki, hogy te mellette állsz. Mesélj neki az érzéseidről, hogy egyedül érzed magad és nagy szükséged van rá neked is meg a gyerekeknek is. Amennyire tudod próbáld meg nem támadóan előadni. Csitítsd le magadban azt az érzést, hogy "jogos". Jogosan akadhatnál ki rá, minden haragod és elégedetlenséged tök jogos és érthető, de egy kicsit ravasznak kell lenned és vissza kell fognod a dühödet, mert így csak még jobban be fog gubózni. Tudom most felbuzog benned az indulat, hogy meddig tűrj még?! Nem kell már sokáig, ha okos stratégiát követsz akkor vissza tudod őt vezetni a családjához, csak fel kell tárnod az okokat.

2018. ápr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%

Ez igen, le a kalappal! Korrekt, építő jellegű válasz, 22-es!

Sokkal hasznosabb mint az "azonnal el kell válni mert jobbat érdemelsz" tipusú válaszok. (Az aztán a megoldás... dobd el, menekülj, eszedbe ne jusson megpróbálni gondolkodni, megoldást találni.)

2018. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Huhh kaptam hideget meleget, de azért látszik ki nevel gyereket, és ki nem.


Beszélgettem már erről vele pár hónapja, de mindig azzal jött hogy ő nem bírja idegekkel a gyerekeket amikor hiszti van... Ő marha fáradt délután és este, és a TVt bámúlná, miközben játszana a tableten, merthogy ő így kapcsolódik ki. Ősszeszorul a szívem amikor odamegy a 4éves és meséli az apjának a napi történéseket, az apja meg fel sem néz a tabletből és úgy válaszol. Hétvégén detto.

-Apa gyere társasjátékozni! Apa akkor megy ha rászólok...


Az ő apja se volt ott, mikor kicsi volt, első 4 évben külföldön dolgozott. Aztán amikor 17 éves volt az apja meghalt.

Együtt éltek a roppant szigorú és szemétkedő agresszor nagypapával, aki bántotta párszor fizikailag. Elverte.


Valószínűleg ezek miatt depressziós a férjem, és mint említettem stresszes a munkahelye miatt.

Szex jó, kielégítő a gyerekek, illetve kissebbik (még baba) ellenére. Persze sok múlik rajtam... A minap kényeztettem orálisan és még azt sem mondta hogy kössz vagy bú... Másnap fejtette ki az elképzelését az életről.


Igazából utál mindent,

az életét,

a munkáját,

a házat amiben lakunk amit egyébként mindenki irigyel, és én szeretem,

a kütyüket mert mind tönkremegy pl.:porszívó, számítógép, vízforraló stb.

lehet hogy engem sem bír már,

vagy a gyerekeit,


Ő nem ezt akarta... Ő ilyen autót akart, ő olyan házat, ő mindíg mast akar mint ami van, borzasztó elégedetlen mindennel ami körülveszi.


Mondtam neki, akkor változtasson, munkahelyet, autót, nőt.... csak örüljön már valaminek! Járhatna szakemberhez, mert ráfér, elmehetne sportolni, jógázni, de nem ő tesped. Másfél éve próbálom rávenni, hogy menjen el a háziorvoshoz, és irasson fel magának, neki szánt vitaminkészítményt.


Inkább engem ellenőrizget pl: hogy pakoltam be a mosogatógépbe, vagy mit csináltam itthon... Ja nem reszelgetem a körmöm, nem érek rá, de nem vagyok slampos azért igyekeztem nem elhagyni magam szülés után.



Mindenképpen szeretnék ősszel elmenni dolgozni.

2018. ápr. 17. 14:21
 25/31 anonim ***** válasza:
58%
"de azért látszik ki nevel gyereket, és ki nem" - Biztos vagy benne, hogy minden válaszolónál jól tippelnél?
2018. ápr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"Másfél éve próbálom rávenni, hogy menjen el a háziorvoshoz, és irasson fel magának, neki szánt vitaminkészítményt." - Megsúgom, nem fog hallgatni rád, sőt, még benned is ellenségképet fog látni, ha tovább feszegeted a témát. Kezd belebetegedni pszichésen, vagy már benne is van, másképp kell segíteni ezeknek az embereknek.

Teljesen igazad van, hogy ez, ami most van, nem jó, de jó, hogy most itt kibukott pár dolog, mert ezeken el lehet indulni, hogy miért is van ez, és szépen felgöngyölíteni a dolgot.

Éltem együtt pszichés beteg családtaggal, Q-nehéz, és téged sem akarlak áltatni, nem hirtelen jött a baj, szép fokozatosan, csak mire kiderült, már rég nem a megelőzhető stádiumban tartott a dolog, és ez az egyik nehézsége ennek (a másik az, hogy sokan lenézik az érintetteket, és ezért nehéz megfelelő segítséget találni).

2018. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Azért is tartom igazságtalannak a helyzetet, mert mindig megadom a lehetőséget neki a kikapcsolódásra, elmehet stand up comedyre, elmehet sörözni ha van kedve, gyakran összeszedem a gyerekeket héköznap óvoda után és elmegyünk pár órára, hogy tudjon pihenni... De amikor én mennék 2 év után végre jógázni, akkor szájhúzás van...
2018. ápr. 17. 14:32
 28/31 Bence_ ***** válasza:

1. Veled azt lehet megtenni amit hagysz, ha bele mész abba, hogy egyoldalú legyen a kapcsolatod akkor az lesz.

2 Ő szépen elbújik a barlangjába + még el is fárad (tv bambulás).

Örömteli lenne ha ezt belátná es elmozdulna inne. Akar e egyáltalán?

[link]

2018. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"mindig megadom a lehetőséget neki a kikapcsolódásra, elmehet stand up comedyre, elmehet sörözni ha van kedve"


F..zom kivan ettől hogy az ilyet nem tudják megbecsülni az emberek!!!

Ha tudná milyen asszonyok vannak, ne félj, mellettük nem jutna eszébe nyavalyogni!

Én a 6 éves kapcsolatom alatt egyszer vettem a bátorságot arra hogy meglátogassam a haveromat, megnézzem az új házát. Másfél órával később értem haza a szokásosnál, de úgy hogy előtte szóltam erről a páromnak. 2 hét duzzogás járt érte. Ezt úgy hogy ő hétvégékre tűnt el a barátnőivel... Kb itt lett vége a kapcsolatnak, nem tudtam tovább elviselni.

Tudod, az ilyen nyavalygós embernek csak 2 nagy pofon kell az élettől, hogy kicsit elgondolkodjon.

Mert az utóbb leírtakból nekem az jön le hogy a szép szóval próbálkozás nem megy.

2018. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó azért tegyük hozzá, hogy általában mindkét fél a maga szemszögéből mutogatja be a történetet, sajàt magát mentegetve. A Kérdező sztorija se fekete-fehér, azért meghallgatnám a férj változatát is.
2018. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!