Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg én vagyok a szemét,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok a szemét, sz. R alak, amiért ultimátumot adtam a barátnőmnek, hogy ha nem talál munkát, akkor mehet amerre lát?

Figyelt kérdés

1 éve munkanélküli, nem mondanám hogy megszakadt volna a munkakeresésben, de azért havonta egy pár helyre mindig beadta az önéletrajzát. Valahol bejutott interjúra, valahol nem.

Viszont azért eléggé válogat is. Szerintem az elmúlt 1 évben legalább egy tucat jónak hangzó álláshirdetést mutattam neki, de egyikre sem jelentkezett valami kifogás miatt. Persze korántsem biztos, hogy ezekre felvették volna, de legalább jelentkezhetett volna rájuk, semmit nem veszített volna.


Azzal még nem is lenne baj, hogy helyben nem talál munkát, de az agglomerációt és a környező kisebb/nagyobb városokat is kizárja, mondván hogy nem akar ingázni.

Hónapok óta mondom neki hogy költözzünk Pestre, mindketten könnyen találnánk munkát, de hallani sem akar BP-re költözésről.


Szóval csak az én fizetésemből élünk úgy, hogy fizetni kell albérletet is és így azért nem olyan egyszerű, annak ellenére hogy az átlagnál jobban keresek.

Ezért mondtam neki még 2-3 hete, hogy ha nyár elejéig nem talál munkát, akkor inkább költözzön haza, de csak veszekedés lett belőle, meg hogy nem állok mellette a bajban stb...


2018. ápr. 16. 12:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
84%

Voltam hasonló cipőben exszel, aki nem emiatt lett ex. Kb másfél évig volt mnelkuli (férfi). Kereste, nem talált. Az egész család oltogatott, hogy csak kihasznál, lusta, aki akar az talál, stb...

Én láttam, hogy keresi, próbálkozik, és az az akadály, h nincs elég önbizalma, maga alatt van, "nem tudja eladni magát"... Hittem benne, tudtam, hogy alapból a legszorgalmasabb ember, akit ismerek. Amint kapott munkát, elvállalta, de olyat, amit sokan 2 napig sem csinalnanak (fizikai, nagyon megerőltető, szabadtéri). Tudtam, h így lesz. De ehhez kellettek a háttér információk.

Azt akarom csak ezzel mondani, h ezt nem fogja tudni a gyakori népe eldönteni.

Te ismered, ha problémája van, inkább támogasd, ha csak az egod duruzsol a füledbe (nehogy engem bárki hülyének nézzen, kihasznaljon), csititsd le, mert felrevihet!

Neked kell tudni! Sok sikert nektek, h túl lenduljetek, nehéz időszak!

2018. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
83%
Ja és még annyi, hogy voltam én is munkanélküli, előző párom mellett. Utáltam h nyomatja nekem, a szerinte! nekem való állásokat. Csak frusztrált lettem tőle. Ha ő nem érzi magaenak, hiába...
2018. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
78%

Ez teljesen ertheto a reszedrol, habar az en ferjem alapvetoen mas. Mindig jol fizeto, jo meloim voltak aztan egyszer kb 3 eve felmondtam es masfel evig nem volt kedvem dolgozni kb csak logattam a labam mert besokalltam. Soha, egyszer sem mondta h menjek dolgozni (nincs gyerek) megis masfel ev utan vegre felalltam es azota is dolgozom es jol keresek. Volt h neki nem volt meloja par honapig (ennek kb 10 eve) es pont nem erdekelt, mi ilyenekert sosem cseszegettuk egymast:-)


De mi hazasok vagyunk,lelkitarsak, x eve egyutt, szoval mas a heiyzet plusz megengedjetjuk magunknak mert belefernek a ruhak, nyaralasok akkor is ha nem dolgozom (kulfold)

2018. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
81%
#33 ez tök jó sztori,sok boldogságot nektek !
2018. ápr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

#33-as: Sajnos nekünk nincs annyi tartalékunk hogy 1,5 évig ne kelljen dolgoznom, pedig nagyon örülnék neki :)

Megélünk 1 fizetésből, de akkor nincs nyaralás, saját lakásra gyűjtés, nyelvtanfolyam stb... Helyesebben fogalmazva csak túlélünk 1 fizuból, bár még mindig jobb, mintha csak ő dolgozna, mert akkor az utcán lennénk. Így csak egy helyben toporgunk. 2-3 éve még azt számolgattuk hogy 30 éves korunkra saját lakásunk lehet, de így ez jelentősen kitolódik.

2018. ápr. 17. 08:43
 36/36 anonim ***** válasza:

33-as vagyok, kerdezo elotti: Koszi:-))


Kerdezo: itt a kerdes nem anyagi ( meg akkor is ha anyagi) hanem erzelmi. Azt kell megkerdezned magadtol h te ezzel a lannyal szeretnel megoregedni, vele szeretnel gyereket, o a lelkitarsad, o az aki miatt jo elni, o az akiben megbizhatsz,akire szamithatsz (nem anyagilag). Ha mindenre “Igen” a valasz akkor kivaras. Tapasztalat h x Ido utan mindenki elmegy dolgozni mert az otthon ules iszonyu destruktiv lenne, elkezd vagyni dolgokra szoval motivalodik:-)


Viszont meg kell vele beszelni h ez igy nem mukodik mert es egy csapatmunka es valahogy ertesd meg vele h ami szamara alja munka (el nem tudom kepzelni mi lehet lejjebb mint egy minusz 20 fokos buzos hushgyar ahol 13 eve lehuztam 3 honapot:-)) az csak atmeneti addig amig meg nem talalja a megfelelot.


Lehet a leliismeretere is hatni pl “ elkezdek hetvegi melot nezni h el tudjam tartani magunkat mert ez igy nem megy”. Persze, dehogy keresel hetvegi melot, ezt csak o hiszi es hirtelen eszbekap h waaaaa csinalni kene valamit;-)


A szakitas akkor megoldas ha nem o az, akkor viszont ez az egyetlen es legjobb megoldas. Sztem a ferjemmel azert vagyunk meg egyutt mert bekenjagyjuk egymast. Amikor o nem dolgozoty az remiszto volt mert ram harult az osszes felelosseg, de jo volt hazamenni miutan fozott es kitalaritott, Annyira zavarta a helyzet h elment “asni” ketkezi melo valami epitkezesen, ket diplomaval ugy h elotte sajat hihetetlenul jol meno cege volt:-)


Mas kerdes h mi jol allunk anyagilag, es nem zavarna ha megint nem dolgoznek de engem zavarna:-)


Szoval a baratnodre nem bantassal hanem turelemmel es szeretettel kell hatni mert az legtobbszor mukodik. Sztem a baratnod nem tudja apukamat legyozni lustasag ugyileg. Apunak sajat cege volt es mindig dolgozottt pontosan a 20.ik szulinapomig amikor is hazajott, eladta a ceget es nem mozdul. Eleinte meg szinlelete h munkat keres es kb barmikor kaphatna jol fizeto melot de neeeeeeeem, o elnezi h az anyukam dolgozik.


Ok van penzuk de nem milliomosok, es ez mar igy megy 16 eve. Anyu SOSEM cseszteti, sot szoba se hozza mert valojaban mindketten boldogok. Apu uszni es masszorhoz jar, szauna, gym egesz heten amig Anyu dolgozik (imadja a melojat) nincs koztuk szamonkeres, full boldogan elvannak 30 valahany eve annak ellenere h nem gazdagok. Anyu orvos, eloadasokat tart neha kulfoldon, ossze vissza rohangal Apu

pedig logatja a labat otthon.


Vannak ilyen (egyebkent teljesen jol mukodo) kapcsolatok csak ehhez telleg az kell h h tudd h o a tokeletes tarsad ebben.


Hat ez a nagy kerdes.

2018. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!