Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért engem bánt a barátom ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért engem bánt a barátom ha neki valami problémája van?

Figyelt kérdés

Amikor a barátom mérges akkor nagyon gyakran ingerülten beszél velem. Tudom,hogy nem velem van problémája és nem miattam dühös,de akkor is magamra veszem ha leteremt egy bizonyos szituáció során,mert neki rossz napja van. Rendőr és sokszor amikor együtt vagyunk itthon akkor ő néha későn ér haza és morog,mindig meséli,hogy milyen incdisensek voltak mi volt a baj. Amúgy nagyon szeretem őt hallgatni,sokat mesél,de nem értem miért rajtam vezeti le a feszkót. És ott van a testvére (öccse) aki annyi idős mint én (20) és vele rengeteg a gond. A barátom sokat segít neki,volt időszak amikor anyagilag is támogatta, de a testvére ez mellett sokat bulizik és az még nem lenne gond..de rengeteg balhéba keveredik, feljelentéseket tesznek, csendháborítás,pénzt büntetés amit a párom fizet ki stb. Mindennapos probpéma az öccse. Eszméletlen mennyi energiát elvesz az a sràc. Szerintem valamit szív is..nem csak sima dohány..ezt szerintem a barátom is tudja,de nem szeretek az öccséről beszélni. Akkor én cseszem fel magam és nem akarom megbántani,vagy olyat mondani amivel sértegetem a testvérét..nem az én dolgom..de..sok a gond. Nem szeretném feladni,vagy szakítani a barátommal. Próbálok vele beszélgetni,de nagyon nehéz vele..nehéz eset. És amikor ő jön oda bocsánatot kérni,mert gyakran (nem azonnal) bocsánatot kér vagy megölel..stb..annak ellenére is úgy érzem nem tudom már elfelejteni ahogy bánik(beszél) velem. Volt,hogy mérgében megkérdezte "hülye vagy?" tudom nem nagy dolog. Sőt nekem is biztos már kicsúszott ilyen a számon néha..de nem emlékszem rá..ez fáj. Szerintetek milyen megoldást lehet erre kitalálni,hogy nyugisabbak legyenek a napjaink? Mert alapvetően kettőnk között csak viták vannak,de nem olyankor normális. Annyira nehezen tudom őt kezelni.


L/20 f/28


2018. máj. 4. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte ugyanez a helyzet. Szintén rendőr a barátom csak öccse nincs.. Viszont ha rossz napja van, akkor nem lehet vele beszélni normálisan, vagy csak összeveszünk. Én is kezdek már belefáradni. Igaz,hogy szeretem őt de az állandó vitatkozást nem lehet bírni.

Ha jobb kedvében van, akkor próbálj meg vele beszélni az öccsével kapcsolatos problémáról illetve arról, hogy ne rajtad vezesse le a feszültséget mert hosszú távon neked ez így nem lesz jó.

23N

2018. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendben nagyon köszi.



Veszekedni nem szoktam vele. Csak vitatkozni,de akkor az a mi "problémánk". Amúgy ha neki gondja van és mérges ő beszél,mondja,mondja,feszült,ideges hozzá se merek szólni, mert nem tudom mit reagál,nem akarom fárasztani..

Az öccséről megtartom magamnak a véleményemet. Róla nem akarok beszélni,mert az tényleg konfliktust szülne szerintem. Amúgy sem avatkozhatok bele..nem az én testvérem. Én csak annyit fogok akkor elmondani,hogy egyszerűen zavar...pár óra vagy nap csend de a testvére biztos megint bejön a képbe. Komolyan..szerintem még élvezi is ezt az öccse.

2018. máj. 4. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az ember hajlamos azokon kiadni a feszültséget, akik a legközelebb állnak hozzájuk. Azt viszont nem értem, hogy ha tudod, hogy nem rád haragszik és pontosan tudod, hogy más miatt ingerült, akkor mi a búbánatnak veszed magadra a dolgot? Ettől függetlenül persze megérne az egész egy alapos, higgadt beszélgetést, valahogy meg kell értetned vele, hogy nem hagyhatja, hogy öcsike hülyesége ennyire befolyásolja az életét, de ugyanúgy neked se kéne hagynod, hogy pár ilyen ingerültebb kifakadás ekkora traumát okozzon, mert azért ez se normális.
2018. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki hogy ne rajtad vezesse le a feszültséget. Ha nem ért belőle költözz el.

Ha látod hogy rossz napja volt akkor ne cseszegesd, ne akkor akarj problémákat megbeszélni.

A barátod meg eljárhatna önvégelmi edzésekre, pld karate ahol levezeti a feszkót és önfegyelmet tanul.

2018. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazad lehet.

Amikor mérges vagy és beszélek hozzá. Esetleg tanácsot szeretnék adni vagy azt akarom,hogy mindent adjon ki magából,nem baj ha dühös..hát mégis baj. Mert olyanokat mondott már nekem,hogy " ne kérdezz badarságot" "hülye vagy?" "ne,ne, kérlek hagyjál" "Mit nem értesz ezen?" "nem figyelsz rám ezért nem érted". És ehhez társul,hogy olyan stílust vesz fel ami során megalázva érzem magamat. Zavarban vagyok előtte. Erre mást nem tudok mondani. Egyszerűen butának érzem magam,vagy nem találom magam alkalmasnak arra hogy jó hallgatóság legyek legalább. Nem is tudom egyszerűen elmondani hogy milyen amikor mérges. Utoljára tegnapelőtt volt baj. És akkor úgy nézett rám amikor mertem valamit reflektálni a mondandójára,hogy tisztára égés volt. Csak húzogatja a szemöldökét,gúnyosan nevet vagy megrázza a fejét aztán ennyi. És ha kérdeztem "most mi a baj?" vagy miért rázta a fejét akkor nem válaszol,fáradtan leint és nem is tudok neki mit mondani. Ja .úgy hogy néha mégis olyan mintha én is csak probléma lennék.

2018. máj. 4. 15:32
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további tanácsokat is.

Oké megpróbálok beszélni vele valahogy.

Nem karatézik,de az ötlet jó lenne..Thai boxra járunk mindketten. (Ott ismerkedtünk amúgy meg 7 hónapja vagyunk együtt)

2018. máj. 4. 15:34
 7/8 A kérdező kommentje:
És azért tudom,hogy amúgy ez lehet nem nekem szólna..mert ha kettőnk között vannak nézeteltérések,esetleg rám neheztel ténylegesen akkor nagyon kedves,normális,egy teljesen higgadt embert látok aki amúgy valójában szokott lenni. És mindig kikéri a véleményemet mindenről,tanácsokat adunk egymásnak,vitázni is úgy szoktunk,hogy megbeszéljük erről beszélnünk kell ma erről és erről és akkor leülünk közben iszunk valamit és beszélünk. De amikor mérgesen hazajön...az más tészta.
2018. máj. 4. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert eltűröd.


Én az első ilyen után leültem volna vele beszélgetni, és a második alkalom után kidobom a fenébe.


Exem is rajtam vezette le a munkahelyi szrságait, aztán még ő csodálkozott, mikor kivágtam a francba.

2018. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!