Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már olyan veletek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már olyan veletek, hogy olyannal voltatok kapcsolatban, akivel a szerelem nagy volt, de egyébként nem illettetek össze?

Figyelt kérdés
Én sajnos ebben a helyzetben vagyok. Az elejétől kezdve tiltakozott az agyam, hogy nem kéne belemenni, mert nem illünk össze, nagyon sok fontos kérdésben teljesen mások vagyunk, de szerelmes lettem, és úgy voltam vele, az majd segít áthidalni a problémákat. De nem így lett, rengeteg a konfliktus, és ez a kapcsolat inkább csak stressz forrás így. Hogyan lehet az eszünkre hallgatni ilyen esetben a szívünk helyett?
2018. máj. 11. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt, de ezt az idő úgyis megoldja. A szerelem elmúlik, a különbözőség nem.
2018. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Sze.xeljetek tobbet. Tulagyalod. Ez nem munkaszerzodes
2018. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, de nem tartott sokáig a kapcsolat, idővel túl sok problémát okozott hogy ennyire mások vagyunk. Elég volt egyszer egy ilyen kapcsolat, azóta az eszemre hallgatok.
2018. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt. A csajszi még időben kapcsolt, és elzavart. Jól tette, mert azóta már utálom őt 😃
2018. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hülye voltam, 17 éves, aztán mikor a szemem előtt csalt meg arra hivatkozva, hogy neki borderline-ja van, hazamentem egyedül. Nem borderline-os egyébként, csak hazudik mint a vízfolyás és belefeledkezik néha. Tudom, hogy mennyi lánnyal eljátszott hasonló dolgokat, azóta kerülöm az ő fajtáját.
2018. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen jelenleg is. 6 éve nyúzzuk egymást, se veled se nélküled és nem tudom meddig tarthat még.
2018. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, az egyik exemmel így történt. Kicsit több, mint egy évet voltunk együtt, az első hónapokban a rózsaszín köd miatt odavoltunk egymásért, de ahogy az felszállt a fejemről, egyre inkább rádöbbentem, mennyire nem illünk össze. Más céljaink voltak, más elképzeléseink, és kb. nem is tudtunk miről rendesen beszélgetni. A kezdeti jó dolgok emlékeibe kapaszkodva még nyúztuk egymást egy ideig, de aztán megegyeztünk, hogy nincs értelme.


A szerelem úgyis elmúlik, és utána derül ki igazán, mennyire működik az adott párkapcsolat. Egyesek tudnak kompromisszumokat kötni, ami talán segíthet, és tudtok együtt változni valamennyit, ami elég ahhoz, hogy működjön a kapcsolat, de ha tényleg reménytelen, és egyáltalán nem illetek össze, akkor fölösleges azért kapaszkodni a kapcsolatba, merthogy az elején milyen jó volt.

2018. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nos hát én már elgondolkodtam rajta, hogy lehet, hogy igazából velem van a baj, vagy összeférhetetlen vagyok, mert eddig minden párommal én szakítottam, mert úgy éreztem, hogy túl sok és túl nagy kompromisszumokat kellene kötnöm, olyanná kellene válnom a kapcsolat működése érdekében, aki nagyon nem én vagyok. Vagy pedig mindig "rosszul" választok, ez a másik opció. Ebben a mostani helyzetben egyébként már a kapcsolat előtt is tudtam, hogy nem jó ötlet, annyira különbözünk. És persze az eszemmel tudom, hogy nem tudna sem ő, sem én annyit idomulni, hogy békésen meglegyünk, vagy pedig valamelyikünknek teljesen ki kellene fordulnia önmagából, tehát sehogysem működőképes. Csakhát elgondolkodok azon, hogy nincsen olyan, hogy két ember tökéletesen passzol egymáshoz, és érdemes e mindig eldobni azt, amit nem érzünk tökéletesnek, egész életünkben hajszolva az 'igazit', ami lehet hogy soha nem jön el.. És nem-e érdemes megbecsülni inkább azt, ha van társunk az életben, aki szeret es akit szeretünk, és kézenfogva menni?! Azt hiszem régen valahogy így gondolkodhattak, hiszen nem volt ennyi válás, meg kapcsolatból kapcsolatba ugrálás. Régen voltak megdönthetetlen elveim ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, viszont ahogy telik az idő, úgy leszek egyre bizonytalanabb.. Egyébként én is egyetértek az összes válaszolóval (kivéve a sok szex a megoldás :D), és így gondoltam én is mindigis, hogy a szerelem önmagában kevés, nem érdemes megalkudni egy boldogtalan kapcsolatban, csakhát ez a sokadik elfuserált kapcsolat már elgondolkodtat, hogy lehet valamit rosszul látok, avagy rosszul csinálok
2018. máj. 12. 03:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs tökéletes kapcsolat, ezt aláírom. De van egy határ aközött, hogy sok mindenben összeilletek és mellette szépen összecsiszolódtok, meg aközött, hogy egyáltalán nem illetek össze, és vagy valamelyikőtök feladja önmagát, vagy örök marakodás lesz. Szerintem nem érdemes a régi időket a mostaniakhoz hasonlítani, akkor még sok minden másképp működött, rossz szemmel nézték a válást, nagyobb befolyással bírtak a családi elvek és hagyományok, a vallás, stb.

Ha egy kapcsolat csak örökös stresszt és küzdelmet okoz, abba felesleges csak azért kapaszkodni, mert "becsüljük meg, hogy egyáltalán van valakink". Ez csak önbecsapás.


Elmesélek egy történetet. Van egy nagyon jó barátom, aki sokat csalódott a nőkben, mindig gallyra mentek a párkapcsolatai. Az egyik nőnél megállapodott, de mondta, hogy ez sem az igazi, csak belefáradt már a csalódásokba, megalkudott magában. Ráadásul egy gyerek is besikerült náluk, emiatt összeházasodtak. Ordított a barátom képeiről, mennyire boldogtalan.

Két éve volt házas és apuka, amikor megismert egy lányt, akivel egymásba habarodtak, úgy istenigazából. Azonnal egy hullámhosszon voltak, összeillettek. Végül a srác őt választotta, a feleségétől elvált - kapott is érte hideget-meleget a környezetétől. De azóta is együtt van azzal a lánnyal, évek óta, és csak úgy sugárzik az arca, nagyon boldogok együtt.

Vond le a tanulságot!

2018. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és természetesen nem hanyagolja el a gyermekét, törődik vele, sok időt töltenek együtt, és a volt feleségével is viszonylag jól kijön. 9-es voltam.
2018. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!