Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A tanácsotokra lenne szükségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanácsotokra lenne szükségem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérem akinek elege van az ilyen jellegű kérdésekből, az lépjen tovább, és ne itt trollkodjon vagy villogjon.


Főképp olyanok tanácsát várom, ha nem gond, aki idősebb, tapasztaltabb, esetleg hasonló cipőben járt mint én, mivel nem játékról van szó. Előre is köszönöm. Bocsánat, hosszú lesz. Mindketten 21 évesek vagyunk.


A barátomból kimet az élet, szinte szó szerint. Az utóbbi pár napban már alig szól hozzám, ha mond is valamit, akkor csak annyit, hogy bocsássak meg neki, ugye nem haragszom rá. Az elmúlt egy évben olykor nagyon csúnyán bánt velem, kihasznált, kényszerített dolgokra, amikor nagyon magam alatt voltam, hogy egyszerűen már nem tudtam megkülönböztetni, hogy mi a helyes, mi nem stb...Általában amikor magamhoz tértem az ilyen esetek után, egyből elfogott a sírás, meg a fájdalom. Ez a sok rossz meg az előző évek nyomása és a gyermekkori sérelmek mind felszínre törtek, és pár alkalommal fenyegetőztem illetve meg is próbálkoztam az életem kioltásával. Amikor ez nem jött össze, akkor összerogyva sírtam. Még az előző évben voltam pszichológusnál, amikor már kezdtem érezni, hogy egyedül ez nem megy, és a tanácsára változtattam is az akkori helyzetemen, kaptam egy állás lehetőséget amivel éltem is, így kimentem barátomhoz külföldre, aztán az anyukájához költöztem be. Kint létem alatt kiderült, hogy a papája beteg, szóval az anyukája hetente hazautazott. Amikor barátommal közösen visszajöttünk a nyáron, csak szinte rossz dolgok történtek. Folyamatosan ingáztunk rokontól-rokonhoz, szülőtől-szülőhöz, ügyeket kellet intézni...még kint létünk alatt foglaltunk egy apartmant, hogy elmenjünk kicsit kikapcsolódni, de az egyik késő este mikor koktéloztunk jött a hívás, hogy barátom papája elhunyt. Ez így továbbra meg is bélyegezte szinte az egész nyarat.


Nyár végén együtt beköltöztünk paneles albérletbe, amit nagyon vártunk, de ez is egy csalódás lett. Borzalmas környék, pofátlan szomszédokkal. Messze van mindkettőnk családjától a jelenlegi ideiglenes lakóhelyünk. Itt volt csak megfelelő gyakorlati helyszín, az egyeteme által kitűzött 1 éves gyakorlat megszerzéséhez (sandwich year). Nagyon nagyon várta, hogy milyen lesz itthon dolgozni/tanulni, folyamatosan csak pozitívan állt hozzá, hiába mondtuk, hogy ennyire ne élje bele magát (mi akiknek már van tapasztalata, hogy itthon mennyire letojják az embert a gyakorlat során, és nagyon gyerekcipőben is jár az itteni gyakorlati képzés külföldhöz képest..) de hát nem lehetett a kedvét szegni. Aztán jött a pofára esés, amikor egy nagyon fennhéjazó témavezetőt kapott, aki az elején csak mindenért lekiabálta. (A munkatársai szóltak neki, hogy vegyen vissza…) Most a csicskájának használja szinte, de legalább elfogadja. Na és innentől kezdve ez is összeadódott (rossz lakhely+munka) és rajtam vezette le a felgyülemlett sérelmeket, csak nem szépen. Ebből kifolyólag eléggé csökkent az így is kevés önbizalmam, nehéz hogy bármibe is belekezdjek, és most az én állapotom miatt is bűntudata van, holott megmondtam, hogy főképp saját hibámból adódott. Nekem ahhoz, hogy nekikezdjek valaminek (suli vagy munka) kell a támogatás. De ezt nem kaptam meg senkitől, mindenki, csak a pénzzel tudott csak jönni, hogy majd adnak hozzá (amikor az nekem is van). Nagy nehezen találtam egy két szakot ami érdekelt, de arról le lettem hurrogva. Szinte minden napomat azzal töltöttem idén februárig, hogy hol állást hol iskolát+ szakot néztem és teljesen el voltam keseredve és sokat is sírtam miatta, mert egyszerűen nem keltette fel semmi az érdeklődésemet. Már ott tartottam a végére, hogy ha nem volt muszáj, nem mentem le találkozni szüleimhez vagy barátom családjához, hogy ne tegyenek szemrehányást, és ne vitázzanak velem ilyen dolgokról. Már másról nem is lehetett velük beszélni csak erről, megállt a tudomány itt. Most januárban kiiratkoztam a főiskoláról (eddig egy évig passzív voltam) és saját pénzből amit munkával és nélkülözéssel összespóroltam, abból visszatörlesztettem a hitelt. Más még pár ezer forintos tartozást se tud saját pénzből kifizetni, nekem meg sikerült azonnal visszafizetnem, ez bezzeg senkit se érdekelt, pedig gyakorin is meg az életben is ezt nyomják a fiataloknak, hogy anyagilag legyél önálló...de ez egy a sok közül, soha semmi se volt jó amit csináltam, elvárásai mindenkinek vannak felém, mindenki a kénye-kedve szerint akar formálni. Barátomtól is folyton csak ezt hallom, hogy csináljak valamit, ne más miatt hanem saját magamért, mert az jó nekem (tényleg az a jó, hogy belekényszerítenek valamibe?). Megint ez, hogy más akarja belelátni az életembe, hogy nekem mi a jó. Mindegy visszatérve a fő szálhoz, a viselkedéséhez ez a rész is hozzátett, pluszba az, hogy nem merek/szeretek már emberek közt lenni, ezért miattam nem megyünk sehová. (ami nem teljesen igaz, mert amikor nagy nehezen rávettem és beleéltem magamat, hogy menjünk ide, meg oda, akkor vagy neki nem volt kedve, vagy tett róla, hogy ne menjünk) Amit még kihagytam, hogy megcsalt jó pár csajjal (csak szexting/cam). Erre véleményem szerint normálisan reagáltam, nem szakítottunk, megbeszéltük a dolgot, és elmondtam neki is, hogy az zavart a legjobban, hogy nem árulta el, nekem kellet “leleplezni”.


Márciusban lent voltam a szüleimnél 1 hónapot, mert nagyon csúnyán elküldött, meg is fordult bennem, hogy szakítok vele. Mielőtt lementem volna a szüleimhez, találkoztunk az Ő szüleivel, akik persze nem tudnak semmit, nagyon kínos volt számomra bájcsevejt folytatni velük meg a barátommal, mint ha minden rendben volna. A lent létem alatt az elején csak sírtam, nem volt kedvem semmihez, és már nem bírtam ezt az egészet, hogy ilyen mogorván kezel, így elhatároztam, hogy szakítok. Elfogadta ezt még aznap. Másnap meg mondta, hogy utoljára beszéljünk, ahol lényegében csak sírt, és mondta, hogy minden értelmét vesztette így nélkülem, meg ilyesmi, hogy megpróbál megváltozni…(a Húsvét előtti héten valamelyik nap, találkoztam egy ismerősömmel, aki feltette a szokványos kérdéseket, de amikor mondtam, hogy nem csinálok semmit, mert nem tudom, hogy mihez kezdjek, Ő volt az egyetlen személy aki mellém állt, és azt mondta, hogy nehogy erőltetésből csináljak valamit, mert úgyis ugyanez lesz a vége. És hogy mindig lesz valahogy az élet, ezen ne törjem magam..Ez nagyon jól esett, és azon a nap estéjén beláttam, hogy nem szabad feleslegesen stresszeljem magam ilyenek miatt, úgyhogy elkezdtem lesz*rni, az ilyesfajta negatív piszkálódásokat, mert úgy látszik nincs jobb dolga az embereknek). Húsvétkor lejött hozzánk barátom, mondta hogy nélkülem nem fog elmenni, eljöttem hát vele. De azóta mint, ha teljesen más lenne. Akkor is nagyon furán viselkedett, de voltak pár jobb napok, azt hittem kezdünk kilábalni ebből az egészből. 2 hete kezdett távolság tartó lenni, az eddigieknél is jobban ócsárolja magát, és undorodik magától ez miatt még megölelni se képes, folyamatosan mindenen felidegesíti magát, a legapróbb hülyeségen is, tör- zúz, falba üt vagy éppen elhajt a kocsival és nem mond semmit. Lementünk a szüleimhez pár napra mert megint történt valami, akkor csak este jöttek ki rajta ezek meg reggel, napközben valahogy összeszedte magát.


És most ezzel vissza is kanyarodtunk az elejéhez. Felhozta azokat amiket én mondtam amikor teljesen depi voltam, hogy semmi se jó semminek sincs értelme, az élet sz*r és hogy mindvégig igazam volt, mostmár belátja. Megpróbáltam vele beszélni róla erről is, de csak azt ismételgetni, hogy neki már vége, semmi se okoz örömet és élvezetet, nem akarja már, hogy működjenek a dolgok, csak meg akar halni. Elakar küldeni megint, hogy egyedül lehessen és halhasson meg. A munka is csak robotolás, olyankor nem létezik semmi más az adott feladatán kívül, de ez is rossz, ezt se akarja folytatni. Csak az alkohol ami egy kicsit is boldoggá teszi, de az se sokáig. 2 napig a kanapén aludt, nem szólt hozzám. Jó gondoltam, hogy most kell egy kis nyugi neki, nem zavartam, én se szóltam hozzá. De aztán ez elkezdte felidegesíteni, hogy miért nem beszélek vele, mondtam, hogy nem akartam mert te se akartál, meg amúgy se volt sok mondandóm. Akkor kifakadt és megint elkezdte mondani, hogy bocsássak meg neki mindenért, kérdeztem tőle, hogy mi az ami a legjobban bánt az egészben erre azt válaszolta: hogy mert nem csinálok semmit egész nap, egyedül. Hogy bírom ezt? Mondtam neki, hogy eddig nehezen bírtam, mert mindig próbáltam megfelelni az adott elvárásnak és ezért egrecíroztattam magam miközben majd teljesen beleroppantam. Mostmár, hogy azon a bizonyos felismerési napon túl estem, egészen jól bírom, kezd visszatérni az érdeklődésem a dolgok iránt, már egyedül is mentem ki a boltba meg kicsit sétálni. , lényegesen kevesebbet sírok, és általában nincs köze ahhoz, hogy mit tanuljak vagy dolgozzak. Akkor ha én vagyok a baj, legyen vége, de tényleg és próbáljon meg pszichológushoz menni, és “új” lappal kezdeni. De ez nem jó, mert már egyáltalán nem akar semmilyen kapcsolatot, és nem miattam hanem maga miatt. Megkérdeztem tőle, hogy szeret-e még, azt mondta, hogy igen ez lesz a halála. Megkért, hogy ha még itt leszek, és akkor csinálna valamit, ne hívjam a mentőket, és ne szóljak senkinek.


Nagyon szeretem, és nem hiszi el, hogy nem haragszom rá azért amit tett, ami történt megtörtént, én túlléptem rajta meg ráadásul nem csak az Ő hibája, hanem a saját gyengeségemé is volt. Sokkal fontosabbnak tartom, azt, hogy megpróbáljak/unk ezen felülkerekedni, mint hogy mindig azon rágódjak/unk. Nagyon féltem, hogy valamit tesz magában, és nem bírom ezt nézni tétlenül. Szerintetek mit csináljak? Nem akar erről beszélgetni egy pszichológussal, se a szüleivel, se senkivel. Azt hiszi, hogy tönkre tett, pedig kezdek lassacskán lábra állni, és ezt ki is mutatom/mondom, de nem érdekli. Ha megpróbálom átölelni eltaszít magától. Az egyik esetben az volt a baja, hogy azt mondtam, nekem Ő jelenti a világot és Ő a mindenem. Ezt egy nagy problémának látja, mert nem kéne rá építsem az egész életemet, csak magamra számíthatok. Rákérdeztem, hogy akkor minek jöttünk egyáltalán össze, és nem az az egyik jó a párkapcsolatban, hogy segítjük egymást, megosztozunk a terheken? Erre már nem tudott mit válaszolni.


Már azon is gondolkoztam, hogy írok az anyukájának, de azt se tudom, hogy hogyan és mit. Elvileg jövő héten lesz egy családi összejövetel az apukájával, szerintetek neki szóljak? Talán rá hallgatna? Csak rontanék a helyzeten? Nem nagyon akarnék várni amíg tettlegességig fajulna a dolog. Lehetséges, hogy valamilyen féle személyiség zavara lenne? Régebben is volt olyan, hogy egyszerűen mint, ha más ember állt volna előttem, de ezakkoriban nem sűrün.


(Bocsánat, ha rossz kategóribán tettem fel a kérdést, de igazábol sokat érint)


2018. máj. 11. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Vele semmit ne csinálj, te magad menj pszichológushoz, és csináld végig a terápiát (akkor is, ha közben úgy érzed, semmi értelme, pénzkidobás, nem javul semmi, csak rosszabbul vagy tőle, csak tönkre akar tenni).
2018. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kicsit magamat is látom a soraidban, egy részünk/ gondolkodásunk ugyanaz.

Ne hari de nem olvastam végig.. és ésszerű hasznos tanácsot sem tudok adni, csak tudatni akartam veled hogy nem csak te vagy ilyen helyzetben. De valami segítséget kell keresnetek, ha családjával jó kapcsolatban vagytok akkor velük beszélj először, ha rossz akkor szakembert kell keresni.

Nem tudom mennyi igazság van benne, de nekem anyám mindig azt mondta, hogy aki öngyilkos gondolatokkal játszik, próbálkozik, csonkítja magát vagy fájdalmat okoz az beviszik a zárt osztályra. Lehet ez csak buta gyerek nevelési módszer, de azért az sem lenne jó ha itt közne ki.

2018. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első véleményét kiegészítenem kicsit.


Miután összerakod majd magad kezdj egy önálló életet amiből kizársz minden olyan dolgot és személyt akik lehúznak, visszafognak téged.


Még egy dolog ami kegyetlenül hangzik, talán az is,de nem vagy felelős mas emberek cselekedeteiért. Ne áldozd fel magad.

2018. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A barátod egy lelki vámpír. A Te felelősséged, mit kezdesz a helyzettel.
2018. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem lenne szép dolog, ha itt hagynám a sz*rban, sőt Ő is megtehette volna, de nem tette. Az elején még kiegyensúlyozott, pozitív szemlélelű volt, ellenben velem, aki inkább negatív. Voltak céljai, amit eltervezett azt véghezvitte, ha valamit meg kellett csinálni, azt nem halogatta. Szinte teljesen ellentétek vagyunk.


Rám sokkal jobban illene ez a vámpír jelző.


Nem akarok mártírkodni vagy hősködni, de ha én nem nyújtok neki segítő kezet, akkor ki fog? Főleg, hogy senki se tudja mi van vele. Ő is ugyanúgy megérdemli a segítséget, ahogy pl én vagy ti.


Nem tudom, hogy még van-e bentlakásos pszichiátria, csak egyről tudtam, amit bezártak évekkel ezelőtt és szétengedték onnan a betegeket. Annyit hallottam ismerőstől, hogy bevittek egy közös ismerőst gyógyszer túladagolás miatt, kimosták a gyomrát, aztán hazaengedték és mondták, hogy ekkor is ekkor jelentkezzen a pszichiáternél konzultáción. Nem hiszem, hogy túl nagy ügyet csinálnának belőle. De javítsatok ki ha tévedek.

2018. máj. 11. 16:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A baratod egy tipikus energiavampir, csak te ahelyett; hogy menekulnel, meg jobban osszefonodsz vele es utana csodalkozol es sirankozol, hogy megzabalja az egesz eletedet. Megalaz teged allando jelleggel, es te mar annyira nem latod hogy mekkora szar ez a helyzet; hogy meg buszke is vagy magadra, hogy "na en meg ekkor sem szakitottam, ebbe a megalazasba is jol belealltam es kimaxoltam, mert en ilyen kitarto vagyok!". Ebredjel mar fel!
2018. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Figyelj, senki se tökéletes. Egyáltalán nem vagyok büszke magamra, sokat is gyötörtem magamat miatta. Akkor másképp láttam és érzékeltem a világot. Tanultam belőle, jó lecke volt. De azt is értsd meg, hogy nem lehet mindig elfutni mindentől. Napi szinten kapjuk a megalázásokat minden honnan, ilyen a társadalmunk. És azért mert valaki olyat tett ami a társadalmi etikettbe és "normálisnak" mondhatóba nem fér bele, azt már egyből illik megpecsételni különféle jelzőkkel. Mindenki csak a rosszat hajlandó látni a másikban, és azon csámcsogni. A suliban is az fog megmaradni mindenkinek témának, hogy Pisti elverte Istit, és nem az, hogy utána Pisti átsegítette Janit matekból mindennapor korrepetációval.


Meg imádom alapjáraton-e kategóriában előszeretettel használatos "energiavámpír" szót, mint az állatosnál a macskabiztos kerítést. Valaki kérem mondjon már olyan szakirodalmat vagy publikációt, ami az energiavámpír mint kórkép foglalkozik. Csak búlvár oldalakon láttam ezt a kifejezést, meg itt gyakorin. Meg ezzel a szemlélettel, mindenki energiavámpír, hisz olyan dolgokat teszünk ami saját magunknak élvezetet, örömet okoz a legtöbb estben, pl állatokat tartunk ketrecben mert szépek. Kinevetem a másikat, mert röhelyesen néz ki ma. Anyuka a gyereknek: Kapsz egy csokit, ha ezt meg azt megcsinálod. Arra a műsorra kapcsolsz, amit tudod, hogy kinem állhat a párod, de te ennek ellenére élvezettel nézed és nem érdekel, hogy nyafog esetleg, hogy kapcsold át. Pedálozol egy előléptetésért a munkában, közben lehet, hogy a másik félnek nagyobb szüksége van rá, aztán majd jót ünnepelsz amikor megkapod. Ezt a végtelenségig lehetne sorolni, és lehet, hogy már egy ilyen "piti" dolog is rossz passzba nyomja az embert, nem kell annak feltétlenül brutálabbnak lenni. Már az is lehet, hogy már ez élvezetett adott számodra, hogy ezt kiírtad magadból ilyen stílusban. *X-Akták introja ez a mondatom alá*

2018. máj. 11. 18:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Hat, akkor nyomoritsd meg magadat. Nehany embernek ez kell. Erre mit lehet mondani? Te csak le akartad ezt irni, megoldani nem akarod a helyzetet.
2018. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jó hát úgy látom nem fogunk egy dűlőre jutni ebben a témában más a prespektívánk. Ami tán jobb is mert imádom az offroad-on csapatni.


És tudod, inkább leszek nyomorék a szemedben és bárki szemében, mintsem feladjam behúzott farokkal a szeretteimet. Nem tudom mennyire olvastál a sorok között, igaz, hogy úgy tettem fel a kérdést, hogy mit tegyek? de nem a saját életemre utaltam, azt csak leírtam mellékesen, hogy mi mit váltott ki. (mert ha nem írtam volna kb semmit, akkor az lett volna a baj)

2018. máj. 11. 19:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Anton Szandor LaVey The Satanic Bible című könyve egy egész fejezetet szentel a lelki vámpíroknak. A lényeg, hogy a lelki vámpír elhiteti Veled, hogy csak és kizárólag a Te segítségeddel boldogul. Függőségi viszonyt alakít ki, amelyben ő függ tőled. Ezért Te felelősséget érzel iránta. Azt hiszed, hogy nélküled életképtelen. Hiába viselkedik veled durván, nem mered otthagyni, nem mersz neki nemet mondani. Egyébkényt jól látod, nagyon sok emberre illik az "energiavámpír" jelző. Te kérdezted, hogy mit tegyél. Vállalj felelősséget a saját életedért! Ha Te rendben vagy, akkor tudsz segíteni másokon. Nem kell szakítani, de ne pátyolgasd tovább a barátodat! Igenis követeld meg tőle, hogy kimásszon a gödörből.
2018. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!