Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen nehéz dönteni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz dönteni? Rosszul látom a helyzetet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 3 éve vagyunk együtt barátnőmmel, ez alatt már számos csodás dolgot megéltünk együtt és nagyon szeretem/szeretjük egymást. Mindketten 20 évesek vagyunk. Az alaphelyzet az, hogy sajnos ő nem túl jó családi háttérrel rendelkezik és ebből adódóan elég sok nehézsége van/volt az életben. Én szeretem lazábban élni az életet, mindig menni ahoba tudok és ez sokszor ütközött sajnos egymás köztünk. Ehhez jön még hogy nekem nagyon erős baráti köröm van és barátnőm szerencsére tökéletesen beilleszkedett, de legtöbbször azért mindig én akarok ott lenni a legtöbb programon, mivel ő sokszor dolgozik, vagy másnap dolgozik. (Ide jön még hogy együttlétünk nagyobb részét a hétvégék teszik ki, mivel nem egy suliba járunk) Szóval a lényeg, hogy sajnos ezekből az életstílus különbségekből elég sok nagy veszekedés volt már, és a legszomorúbb ebben az, hogy ő nem tehet arról, hogy milyen az életstílusa. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek szabad e ezzel még próbálkozni? Ugyanis nagyon sokszor sikerült már fájdalmat okoznom neki, de nem tudom feladni a szórakozni vágyásomat...

2018. máj. 14. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha már elbizonytalanodsz azzal kapcsolatban, hogy biztos akarod-e ezt a párkapcsolatot, akkor nem akarod. Nincs ezen mit szépíteni, csak a ragaszkodás, megszokás és a változástól való félelem tart ilyenkor vissza, de már az sem fog sokáig. Ezt jegyezd meg, amit írtam és a jövőben kevesebb időt fogsz pazarolni hezitálásra szakítás előtt.
2018. máj. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezert nem kell feladni egy egyebkent jol mukodo kapcsolatot, surlodasok mindig lesznek, ha mas kapcsolatban nem is e miatt, akkor mas miatt, amit most eszre sem veszel, hogy okozhatna problemat.


Lehet kompromisszumot is kotni, neha elmentek egyutt bulizni, neha elmesz egyedul, neha pedig te igazodsz az o programjahoz, pl. ha neki az jelenti a kikapcsolodast, hogy otthon egyutt osszedobtok egy kuglofot, vagy lementek setalni a folyopartra, akkor igenis csinaltok ilyesmit, neha meg lehet mondani a haveroknak is, hogy bocsi, de ma kettesben van programunk, ma a baratnommel toltom a delutant.


Az en parom is porgos, rengeteg dologban vesz reszt, mindig megy valahova , en meg olyan vagyok, hogy ha o nem lenne, egesz hetvegen ki se mozdulnek a lakasbol. Igy egyutt megyunk szinten sokszor sok helyre, turazni, moziba, setalni, motorozni. Nem csak esti, es keso estebe nyulo programokat lehet szervezni. Amikor meg ugyis dolgozik, akkor te miert ne mehetnel el szorakozni a barati koroddel?

2018. máj. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondhatok, ha nagy túl nagy kompromisszumokat kell kötni, akkor azt megette a fene... A többi rajtad áll, a te döntésed.
2018. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves második, a középső bekezdésedben nagyon jól leírtad a dolgokat mert igazából pontosan így történik. Ez a legrosszabb hogy minden nagyon jól működik szerintem, sokat mozdulunk ki, van hogy kettesben is, és van hogy otthon töltjük kettesben az estéket. Viszont pl ahogy írtad, amikor ő dolgozik és én mennék valahova mert ráérek, mindig van valami, nem azért mert féltékeny, hanem fájdalmat okoz neki, hogy megint kimarad valamiből a nehéz élete miatt...ez valamilyen szinten érthető, de attól nekem szerintem nem kéne adaptálódnom ehhez :/
2018. máj. 14. 09:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes, hogy ha az életed része, nem esik neki jól ha egyedül szórakozol! Ha neked fontosabb a szórakozni vágyás mint a kapcsolatod, akkor értékeld át, döntsd el mi a fontosabb! Én a párom nélkül nem is érzem jól magam!
2018. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!