Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önző vagyok, ha egyre inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző vagyok, ha egyre inkább azt érzem, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Érzem a társadalmi nyomást, mindenhonnan az elvárásokat, a párom is szeretne majd gyereket, ha ott tartunk és szeretném boldoggá tenni.

De én most 23 évesen azt érzem, hogy semmilyen anyai ösztön nincs bennem, nem vágyom gyerekre, nem azért tanulok, hogy tönkretegyem utana a karrieremet, mert persze úgyis a nőnek kell otthon maradnia, a nőtől kérdezik meg az állásinterjún, hogy mikor akar gyereket akkor is ha tilos megkérdezni...

Rossz embernek érzem magam emiatt, önzőnek, de én saját életet akarok, nem pedig feláldozni magamat. A párom azt mondta, nem fog otthon maradni a gyerekekkel, ha lesz nekünk, mert nem teheti, de én akkor miért tegyem meg, mert nő vagyok? Nem érzem igazságosnak ezt az egészet.


2018. máj. 17. 18:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%
Mondanám, hogy majd biztos nagyon másképp lesz ez, mert a te korodban én is így voltam, aztán egy csapásra megváltozott minden, de igazából 27 vagyok, egyre öregebb, és egyre inkább csak azt érzem, hogy ja, hát nekem sose lesz gyerekem. És egyszerűen semmi nem tud meghatni abból, ami a gyerek mellett szól.
2018. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az az önző, aki minden ellenérvvel szemben is azt mondja, hogy de neki gyerek _kell_
2018. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségteljesen döntöttél az életeddel kapcsolatban. Ebben nincs semmi önzés. Viszont én is azzal értek egyet, hogy beszéljetek a pároddal, mert lehet, hogy fölöslegesen raboljátok egymás idejét, és ha netán így van, akkor jobb, ha előbb derül ki, mint esetleg évek múlva.
2018. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Elég buta lennél, ha az egyetlen életedet elrontanád valami hülye társadalmi nyomás miatt.

Remélem nem leszel az.

2018. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

"hány férfit ismersz, aki otthonmarad az újszülöttel az első fél év után?"


Egyet sem. Pont ezért nem értem, mikor a férfiak gyereket akarnak. Ha egy nő akar, magának szül, ha egy férfi, a párjának csinál vele programot.

2018. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 he84 ***** válasza:
Ahogy mások is itt mondták, beszéld meg a proddal ezt. Ha pedig nagyon másképp látjátok ezt, akkor sajnos külön kéne válnotok. Ebben az esetben még azért maradhattok barátok, ismerőök továbbra is. Hajrá! Hát ez nekem fura, ha egy férfi gyereket akar, de mégse marad otthon vele ő is, hogy többet segítsen. Ez így lenne fair! Ámn hogyha nem csak ő akarja, akkor is. Amúgy én se akarok gyereket több okból. Az okaim között van hasonló is a tiedhez képest. Teljesen biztos, hogy nem szeretnék sose gyereket, senki nem tud róla meggyőzni, hogy majd másképp lesz és hogy akarjak. Semmi értelme győzködni, megvannak az okaim és néha eléggé makacs vagyok. És a társadalom miatt, mások miatt ne érezd úgy, hogy gyereket kell szülnöd, vagy örökbefogadnod, ha te nem akarsz! Tedd úgy, ahogy te szeretnéd!
2018. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
15%
Igen, az vagy. De ehhez jogod van.
2018. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
10%
Azért megnézném, hogy egy férfi hogy szoptat. :D Azért az anya marad otthon, mert rá van nagyobb szüksége amíg még kicsi a gyerek. Szerintem nem baj, ha nem akarsz gyereket, nincs veled semmi baj, mindannyian mások vagyunk. De azért a pároddal ezt illene közölni, azt is, hogyha besikerülne akkor elvetetnéd. Add meg neki a döntés lehetőségét, ne csapd be, hiszen jelenleg teljesen más jövőt és értékrendet képviseltek.
2018. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%

Megértelek. Nincs veled semmi baj, felejtsd el ezt a hülyeséget, hogy önzés nem beàllni a sorba és nem szaporodni. Semmivel se önzőbb dolog mint azért csinàlni egy màsik embert, hogy az adott személy kiélhesse a vàgyait és gyereket nevelhessen.

A te életed, úgy éled ahogy akarod, csak 1 van belőle. ÉLVEZD!

Ne akarj olyan terhet a nyakadba venni amihez semmi kedved és nem is kötelező. ( még nem a Gileàdi szolgàlólàny meséje van szerencsére Magyarorszàgon). Ne akard tönkretenni az éleded se tàrsadalmi nyomàsra, sem a pàrod nyomàsàra.

Szerintem ezt most beszéljétek meg. Mert így tiszta mindenkinek. Te nem reménykedsz abban tovàbb feleslegesen, hogy elég vagy a pasidnak a boldogsàghoz és megàllapodtàl, a pasidnak meg ha fontosabb egy meg se született valaki mint te akkor jobb is ha nem erőltetitek a dolgot tovàbb. Ha szakítani kell, jobb most hidd el. Még fiatal vagy, könnyebben talàlsz magadhoz valóbb pàrt mint 10 év múlva.


Amúgy én se akarok nagyon gyereket, a férjem eredetileg akart, de sosem volt nagyon gyerekmàniàs. Simàn elfogadta, hogy nem lesz ugyanis azért vagyunk együtt mert szeretjük egymàst és összetartozunk, nem azért, hogy mindenképp szaporodjunk. A végleges 100%-os döntésre még van 4 évem, utàna màr a korom miatt semmiképp nem akarok. Addig még 99% hogy nem gondolom meg magam.:) Amúgy 16-17 évesen is hasonlóképp éreztem, akkor sem vàgytam arra, hogy felnőttként anya legyek, mostansàg 32 évesen se hiànyzik. Majd meglàtjuk... Annyi biztos, hogy ez nem àll soha közénk.

2018. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

"Te nem reménykedsz abban tovàbb feleslegesen, hogy elég vagy a pasidnak a boldogsàghoz és megàllapodtàl, a pasidnak meg ha fontosabb egy meg se született valaki mint te akkor jobb is ha nem erőltetitek a dolgot tovàbb."



Ez elég gusztustalan és hihetetlenül diszkriminatív volt a gyerekeket szeretőkkel szemben.

2018. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!