Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Mivel benne vagyok a helyzetben, ezért nehezen látom reálisan, hogy mit tanácsolnék másnak. Ebben kérném a segítségeteket.


A párommal lassan négy éve veszekszünk (5 éve vagyunk együtt, első évben nem gondoltam problémának), hogy minden évben elmegy egy családi nyaralásra, amire nem vagyok meghívva (nyilván fizetném a költségeket, de a párom anyukája nem akarja, hogy menjek se én se a párom öccsének barátnője). A párom szerint ez teljesen rendben van. Tényleg én reagálom túl? Ilyenkor mindig elbizonytalalnodok, hogy van-e értelme folytatni, közös lakást venni és egyebek, mert mindig azt látom bele, hogy nem szeretné, ha része lennék a szűk családjának. Melyik része túlreagálás és meddig normálisak az érzelmeim? Mit kéne tennem ebben a helyzetben? Szó nélkül elengednem? Szakítani? Kihisztizni, hogy mehessek?


2018. jún. 7. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

"Kihisztizni, hogy mehessek?"

Ugye a kérdés ezen része nem komoly?


Egyéb családi programokkal mi a helyzet? Ha ott nincs gond, akkor semmi probléma. Ha csak erre a családi programra nem akarnak meghívni, akkor fogadd el. Sosem értettem, hogy miért kell mindig a másik seggében lenni és miért nem lehet teret adni egy kapcsolatban.

2018. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Évi 1 családi nyaralásért szerintem nem éri meg hisztizni, pláne nem szakítani. Elhiszem, hogy rosszul esik az anyósjelölted viselkedése, de mégis mit vársz tőle? A fiús anyák mind hibbantak egy kicsit. Le merem fogadni, hogy az anyja még mindig látja a babakori vonásokat a barátodon. Nehezen válnak le egymásról.
2018. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Én azon csodálkozom, hogy ez a srác képes együtt lenni egy olyan hisztérikával, aki képes szaros évi pár napból ekkora világdrámát csapni. Talán össze vagytok nőve, hogy mindenhová követned kell? Nyilván nem kellemes, hogy utál az anyja és nem akar téged a családi nyaraláson kerülgetni (ergo még csak nem is a párod dönti ezt el), de könyörgöm, tojd már le, nem vele fogsz élni, hanem a pároddal. Abszolút túlreagálod.
2018. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Szóval a párod öccsének a barátnője az elmehet a nyaralásra, te meg nem.

Szép.

És a párod szerint ez így rendben van.

Szerintem sincs rendben, a párod szülei elég nagy tahók, és ha még a párod is melléjük áll, nem melléd, nyugodtan kiadhatod az útját, ha ezt nem érti meg, mert egy nagy bunkó ő is.

2018. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 NDSM ***** válasza:
86%
Szerintem gondold át a helyzetet! Túl hosszú ideje vagytok együtt, ahhoz hogy ez ne legyen zavaró. A párod, ha tényleg szeretne ragaszkodna hozzá, hogy ott legyél mellette vagy ő sem menne! Mi lesz, ha lesz egy közös gyereketek? Őt is viszi, te meg szépen otthon maradsz?
2018. jún. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#4 A kérdező azt írta, hogy se ő nem mehet, se az öccse barátnője..


"se én se a párom öccsének barátnője"

2018. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Szóval a párod öccsének a barátnője az elmehet a nyaralásra"


Ő se mehet, csak elfelejtett vesszőt írni.


Elég fura helyzet, úgy tűnik szoros kapcsolatban van a családjuk. Ez nem a téradásról szól amúgy, hanem hogy mennyire tartja őt a párja a családja részének és mennyire mer szembeszállni a szüleivel.


A kérdés hogy ezen kívül vannak-e családi összejövetelek és azokon mi a helyzet? Mész vele? Elfogadnak? Ha igen, akkor mondhatjuk túlreagálásnak, egyszerűen ilyen a kapcsolatuk és évi egyszer tartanak egy szűkebb eseményt. Nem hiszem, hogy ez gond lenne.


Ha nincsen más összejövetel, akkor érdekesebb a szituáció.

2018. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
bocsi félre érthető voltam. Nem azzal van a fő problémám, hogy az anyja nem akarja, hogy ott legyek, hanem azzal, hogy a párom nem érzi szükségét, hogy kiálljon az anyjával szemben ebben a helyzetben, tudva azt, hogy nekem fontos.
2018. jún. 7. 18:10
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#8: Te pedig nem érzed, hogy ez az ő családi programjuk. Egálban vagytok... Ez egyre inkább hisztinek tűnik és valami dedó hatalmi harcnak.
2018. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A többi eseményre általában mehetek kivéve évi 1-2 elutazós alkalmat az apukájával. De azokra én se akarok menni, úgyhogy nyilván nem esik rosszul a helyzet.
2018. jún. 7. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!