Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ilyen férfi miért csodálkoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lafajett kérdése:

Az ilyen férfi miért csodálkozik (és miért támogatja a többség) azon, hogy lelép az asszony?

Figyelt kérdés

Ez a legfrissebb pletyka, ezen kotlik az egész környék, szóval tőlem is ezt kérdezi mindenki, a véleményem elmondása után pedig lecssznek. (Mert én a nőnek adok igazat.)


Adott egy házaspár egy kicsi utóddal. Bérelnek egy lakást, elvannak. A férfi viszont nem nyugszik, vesz egy 90-100 éves házat (legalább 30 éve üresen áll), és nekikezd a felújításnak.


Itt jön a bökkenő. Hitelt nem akar felvenni, annyit akar rákölteni havonta, amennyi a pluszbevétel (70 000, 40 000, 0). Ugye, ilyen alapon akár 15-20 évig is el lehet szórakozni („jaj, de derék ember ez a Jani, egymaga bont, épít stb”), a felesége pedig nem akar odaköltözni, hiszen ezzel az erővel a cgánysorra is mehetne (eddig csak az udvar volt tele hulladékkal, szeméttel, most már a ház előtti rész is - derékmagasságig), emiatt viszont mindenki megszólja („milyen rossz asszony ez az Ica, pedig de dolgos az ura, kényeskedik, játssza az eszét”); a végeredmény: lelép a nő. (Várt négy évig, hogy hátha megjön Jánosának az esze.)


A fenti kérdésemet kiegészíteném még azzal, hogy vajon miért ítélik el a normális gondolkodású nőt, és miért a férfit pártolják?


2018. jún. 9. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Azert mert a ferfi azert epiti a hazat hogy tudjanak hogy elni. Tudtommal egy kapcsolat 2 emberrol szol joban es rosszban is. A no meg lelep mert a pali nem akar adossagba keveredni? Eleve miatta kezdett el hazat epiteni. Az ilyen no nem normalis gondolkodasu, hanem aranyaso.
2018. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
a feleséget valahol megértem, de ennyi idő alatt ő is elkezdhetett volna dolgozni és bead egy kis plusz pénzt.a férfi meg elvitethette volna a keletkezett szemetet ami az építkezés alatt keletkezett.
2018. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

"Ez a legfrissebb pletyka, ezen kotlik az egész környék"


Már elnézést, de a "környék"-nek mi köze van ehhez az egészhez?

2018. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Eleve nem kezdtem volna olyan férfival, akivel nem egyeznek az elképzeléseink ezen a téren (IS).


Vagy elöre tisztázzuk, hogy veszünk egy romhalmazt és 30 évig barkácsolunk rajta, mire esetleg lesz belöle lakható ház - ebbe értelmes ember nem megy bele, vagy megegyezünk, hogy veszünk egy kisebb lakást vagy házat értelmes mértékü hitelre, amiben kezdettöl emberi körülmények közt lehet lakni.


De a romhalmazos variáció esetében semmiképpen nem vállaltam volna gyereket, amíg nincs megfelelö környezet számára.


Itt mindkét féllel vannak bajok, de a férfit semmi esetre sem lehet valami pozitív embernek beállítani, ha ez a jövöképe.


(Mellesleg azt nem értem, miért a "férfi" vesz házat, amikor mindketten dolgoznak - megint csak a hülye középkori hozzáállás, hogy csak neki lehet pénze, a nö meg csak beleül a készbe. (Ami mellesleg fél élet múlva lesz használható, kész meg soha!)

2018. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Igaza van a feleségnek is, de meg kellett volna beszélni. A házvásárlás-felújítás helyett gyűjteji kellett volna, abból lehetett volna egy szép, már kész állapotú lakást venni. Sokkal drágábban jön ki így, megvenni, felújítani, plusz még az albérlet is, én se költöznék ki egy romos házba, ami tele van hulladékkal és lakhatatlan. Ha nem lehetett lebeszélni a férjet, akkor igaza van a feleségnek. A gyereket sem tesszük ki ennek. Bár ott mindkét félbe belekötnék, hogy albérletbe nem szülünk a semmire...
2018. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem lenne jobb egy saját házban élni előbb vagy utóbb, ahelyett hogy csak béreltek egyet? De most komolyan kérdezem. Vagy mire költöttétek eddig a plusz bevételt, egy normális állapotú házra gyűjtögettétek esetleg?
2018. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
99%
Eleve ennek két ember döntésének kell lennie, nem ilyen módon, hogy apuka gondol egyet, és házat vesz. Ahol egy ilyen horderejű döntésben nem tudtak felnőtt módjára megegyezni, ott marhára nem kell meglepődni. Egyébként valahol mindkettőnek igaza van, én se mennék egy lelakott, rossz állapotú házba, viszont a pasi helyében se az lenne az álmom, hogy egy albérletben éljem le a fél életemet. Mondjuk szerintem ha ahelyett a négy év szarakodás helyett kibírta volna még egy kicsit a seggén, már tudtak volna olyan házat venni, ami megfelel mindenkinek. Okosabban kellett volna ezt megoldani. Egyébiránt meg senkinek semmi köze hozzá :D
2018. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%
Kíváncsi lennék a házfelújítás mellett mennyi ideje maradt a családjára. Szerintem az lehetett a fő probléma, hogy végeláthatatlannak tűnt a munka és fontosabb lett mint a jelenjük. Gondolom a férjnek nem volt ideje, a családnak túl sok pénze, a végére meg már életük sem lett. Értem én a jó szándékot a férj részéről, de nem hiszem, hogy ezt alaposan átgondolták volna.
2018. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Azért a férfit támogatják, mert látszólag a családjáért dolgozik. Valójában beleöl egy csomó pénzt a hobbijába - és nem, nem otthonteremtésbe- , anélkül hogy lakható otthont teremtene a családjának -viszont piszok jó ürügy hogy ne kelljen ténylegesen törődnie se nővel, se a gyerekkel.


Az hogy önfejűen ebbe öli a család vagyonát, és tesz rá mennyire nem akarja ezt a felesége, csak azt mutatja hogy szarba se nézi az asszonyt. Megértem a nőt, biztosan úgy érzi egy ilyen, meggondolatlan, gyerekes álmodozó bolond mellett nincs biztonságban a közös gyerekük. Jól tette hogy lelépett.

2018. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Négy éve építgeti? 40-70 ezer a plusz bevétel, azaz a megtakarítás. Én biztos, hogy inkább fizetnék 10 évig ennyit, de akkor veszek egy lakást, vagy házat, és közös megbeszélés mellett nem veszek olyan házat, amit havi 40-ből újítgatok évekig. Igaza van a feleségnek. Ezt szerinted ki bírná sokáig? Mondjuk az asszonykának is lehetett volna annyi esze, hogy ebbe ne menjen bele. Ha jól tudom, a házvásárláshoz két ember szerződésaláírása kell közjegyző előtt, ha már házasok. Valami sántít a sztoriban.
2018. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!