Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ilyen férfi miért csodálkoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lafajett kérdése:

Az ilyen férfi miért csodálkozik (és miért támogatja a többség) azon, hogy lelép az asszony?

Figyelt kérdés

Ez a legfrissebb pletyka, ezen kotlik az egész környék, szóval tőlem is ezt kérdezi mindenki, a véleményem elmondása után pedig lecssznek. (Mert én a nőnek adok igazat.)


Adott egy házaspár egy kicsi utóddal. Bérelnek egy lakást, elvannak. A férfi viszont nem nyugszik, vesz egy 90-100 éves házat (legalább 30 éve üresen áll), és nekikezd a felújításnak.


Itt jön a bökkenő. Hitelt nem akar felvenni, annyit akar rákölteni havonta, amennyi a pluszbevétel (70 000, 40 000, 0). Ugye, ilyen alapon akár 15-20 évig is el lehet szórakozni („jaj, de derék ember ez a Jani, egymaga bont, épít stb”), a felesége pedig nem akar odaköltözni, hiszen ezzel az erővel a cgánysorra is mehetne (eddig csak az udvar volt tele hulladékkal, szeméttel, most már a ház előtti rész is - derékmagasságig), emiatt viszont mindenki megszólja („milyen rossz asszony ez az Ica, pedig de dolgos az ura, kényeskedik, játssza az eszét”); a végeredmény: lelép a nő. (Várt négy évig, hogy hátha megjön Jánosának az esze.)


A fenti kérdésemet kiegészíteném még azzal, hogy vajon miért ítélik el a normális gondolkodású nőt, és miért a férfit pártolják?


2018. jún. 9. 13:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
"Ha jól tudom, a házvásárláshoz két ember szerződésaláírása kell közjegyző előtt, ha már házasok" Attól hogy valaki házas, még önállóan is vehet ingatlant. Nem kell a házastárs engedélye.
2018. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
13.! Lehetséges, ezt nem tudom pontosan. De a véleményemet fenntartom, mármint a többit, amit leírtam.
2018. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%
Ahol lakom, a környéken van egy ház, amit (nem túlzok) több, mint 20 éve építgetnek. Ovis voltam, amikor már meg volt a ház váza. Jelenleg 26 éves vagyok, és még mindig nincs kész. A család, ami benne lakik, saját maga építgetni, mikor hogy van pénzük. Egy katasztrófa ahogy kinéz az egész. Meg tudom érteni a feleséget.
2018. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

Na, azért köszönöm ezt az életet:


-Bérben él a család, egy kicsi gyerekkel.


-Családfő megbeszélés nélkül megvesz egy lepusztult százéves bagolyvárat, sanszos, h esetleg még vályog tartalommal.

Akárki, aki valamit ért a dologhoz, tudja, hogy ebből csak nagy anyagi ráfordítással lehet vmt kihozni, mindenesetre befektetésnek ritka rossz üzlet. Többet ért volna egy pici telek, pici házzal.


-Ahelyett, hogy ha már így alakult és annyira komolyan gondolja, venne fel vmnnyi hitelt és futnának neki teljes erőbedobással, ő ott eldolgozgat, mikor épp mennyi maradék pénze meg ideje jut rá.

(Persze nagyon valószínű, hogy a düledező viskóra nem is kapnának hitelt.)


-Azaz a család valószínűleg alig látja az apát, időt eggyüt nem töltenek, de mit is csinálnának, hiszen minden esetleges fillért elnyel a süllyedő hajó. Magyarul a család olyasmi miatt spórol mindenen, amiből jó esetben 10 év múlva ha lesz valami.

A 'se pénz, se posztó' tipikus esete.


-Az állandósult cirkuszok miatt a férjnek jön az a remek ötlete, hogy költözzön be a család abba a putriba, hiszen -gondolom így gondolta- akkor együtt is lehetnének, na, meg a bérlet ára is belemehetne.


-És akkor helyesen eléldegélnének/vegetálnának még egy 20 évig így, abban a lerobbant ócskaságban, ami elnyelne minden fillért, viszont eredményt, pozitív érzéseket nem adna, lévén nem tudnak belenyomni egy jelentősebb tőkét egyszerre, hogy legalább az alapvető dolgok készen legyenek ès valamennyire élhető legyen.



Kérdez8ő, aki olyan begyöpösödött sültparaszt tanyasi, hogy ebben annyit lát, hogy a Jani milyen dolgos, az Ica meg nagyravágyó, annak meg lehet mondani, hogy Bözse, költözz oda nyugodtan, aztán éldvezd az életet még 1-2 évtizedig!


Lehet mindjárt meglátná, hogy vannak ilyen Mekk mesterek, akik az egész életüket elpepecselik, elzsugoriskodják, de soha semmire nem viszik.

2018. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
2%

Bizony, tipikus női felfogás. Majd ha a pasika összekaparja valamennyire magát, majd összebútorozik vele, addig meg csak gürcöljön a pasika. Nagy kamuduma ez a jóban-rosszban együtt dolog, a nők belecsücsülni szeretnek a férfi által megteremtett jólétbe, de nem részt venni benne, nem megdolgozni érte.

Soha ne tervezzetek jövőt nővel, főleg ha még épülőfélben van az életetek, a karrieretek. Majd ha már valamennyire stabil lábon álltok egzisztenciálisan, akkor érdemes belevágni párkapcsolatba, addig meg maximum átmeneti, ideiglenes, alkalmi partnereknek jók a csajok.

2018. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
96%
Tipikus férfilogika: szóval egy nő csak akkor jó, ha tapsikol amikor a faszi az ablakon szórja ki a KÖZÖS pénzüket, és ezzel veszélyezteti a gyereküket.
2018. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ez nem ilyen egyszerű....

Az a része sem hogy megélni Magyarországon normális körülmények között, meg az sem hogy lehet ez teljesen okés sok embernek, míg másoknak nem. Ők ebben nem egyeztek és ez itt kibukott. Lehet más nő szívvel lélekkel támogatta volna a párját ebben! Ízlések, és igények... kinek mire van...

Újítgatós dologgal kapcsolatban a véleményem hogy többnyire nem éri meg mert mire olyan szinten megcsinálja az ember amilyenre szeretné, annyiból megvan egy zsír új. Tudom, tapasztalatból mondom. Vannak kivételek persze de nagyon körül kell járni mit kell megcsinálni és mennyiből jönne ki. Ma már én nem fognék bele. Elegem lett az állandó szabadidőben történő javítgatásokból. Ezt az időtszeretnék a gyerekeimre fordítani. Így inkább ellennék egy panelban, vagy egy lepukkant kertesben. Nem izgatna hogy néz ki...

2018. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, az újjal az a baj, hogy pl. az én családomnak arra sose lesz pénze. Így maradt a "100 éves putri" ahogy itt írják sokan, és a szüleim folyamatosan javítgatták. Jelenleg pedig nincs mit szégyellnem, mert szép lakásunk lett, ha idős ház, ha nem. :) Bőven kiszolgál még minket. És hogy miért volt nekik elég? Mert örültek hogy a sajátjuk, akármilyen is. És nem, ők sem ettek fel hitelt, csak mikor már bővítették új lakrésszel.

Én viszont ott vagyok még mindig lemaradva, hogy miből is vette azt a lakást? Annyi spórolt pénze volt egymagának? Mert gondolom egy normális házasságban nem az van, hogy a közös pénzt az egyik fél elba**za, a másik engedélye nélkül. Szóval igen, nem tudom csak a férjet hibáztatni, ahogy te kívánod kérdező. Valamint ha még kicsi gyerekkel vannak, valószínűleg nem negyven évesek hogy soha ne legyen kész a ház.

Mindenesetre ezt már csak úgy lehet helyre rakni, hogy

1: az asszony megnyugszik, csinosítgatják a házat, akár vesznek fel hitelt is, pár év múlva lesz egy nem bérelt, takaros házikójuk.

2: azt a házat megeszi ott a rosseb, esetleg eladják, és spórolnak tovább egy rendezettebb házra. Nem költik el a plusz bevételeket hülyeségekre, szintén vehetnek fel hitelt, hogy egy saját otthonuk legyen.

2018. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!