Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak és nők minden ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak és nők minden ember igazából birtokolni akarja a párját?

Figyelt kérdés

Miért mondják azt az emberek,hogy nem birtokolják a párjukat? Miközben aki a monogámia híve, vagyis úgy mondom ako hűséget vár és nem "osztozkodna" a párján az igenis kisajátításnak birtoklásnak számít (még akkor is ha ezt mindkét fél akarja) magyarán mégiscsak birtoklók az emberek, nem? A féltékenykedést én pl csak azért utáltam eddig, mert úgy csinált a másik mintha "rendelkezhetne" felettem joga van hozzám és azért féltékeny mert csak magának akar, vagy félti a kapcsolatunkat,hogy betolakodó lesz. Ergo ez is a birtoklásra utal, nem?? Ti mit gondoltok erről?


N


2018. jún. 19. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha összejövünk és Te önként kijelented, hogy nem leszel másé csak az enyém, akkor nem vagy a tulajdonom. Önként választottál és ez ragaszkodás. Szerintem csak a tulajdont lehet birtokolni. Mivel semmi törvény nem köt hozzám, bármikor szabadon elmehetsz, nem érzem ezt birtoklásnak, még akkor sem, ha nem szeretném, hogy mással is lefeküdj.

Ez a véleményem, lehet én nem látom jól :) Szép napot! 28/f

2018. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Van egy egészséges mértéke a "birtoklásnak". Amúgy gondolj bele, ha nem monogám életet élnénk és összevissza kavarnánk másokkal, potyogtatnák az emberek a kölyköket mindenhova, előbb-utóbb nagy káosz lenne belőle. Lenne egy rakás féltestvér...
2018. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb párkapcsolat undorító, bár nem emiatt, hanem az uralkodni vágyás miatt, aminek eredménye a torokhangú-foghegyről beszélő feleségét lenéző arrogáns férfi vagy a férfit sértegető sárkány-asszony. Csak akkor minek a nagy magasztalás meg édeskés máz hogy "hű de szép a szerelem" meg ilyen baromságok? Nem az.
2018. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

#2


*Köh köh köh* Védekezés *köh köh köh*


Amúgy lehet van ebben valami kérdező, mert nézzük meg mi a rosszabb:


Amikor házasságon belül kötelező idomulnia a másiknak is a "havi egy intim együttlét" világához az impotens férj vagy a prűd feleség miatt vagy néha diszkréten eljárni a prostihoz/selyemfiúhoz, szigorúan üzleti alapon?

2018. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem akarom birtokolni a párom.Vagy megvan az a mély kötelék amitől összetartozunk jóban-rosszban vagy nincs.

A monogámia híve vagyok,de hosszútávon nem vagyok benne biztos fenntartható a szigorúan vett monogám kapcsolat anélkül,hogy az a bizonyos kötelék ne foszlana szét.Kérdezz meg 20 év múlva.

Féltékenykedni felesleges,éreztetem a párommal és szükségem is van rá,hogy éreztesse velem ő is a minden értelemben vett közelségét.

Bizalom és őszinteség nélkül meg már úgyis a fene megette az egészet!

2018. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Köh köh... mert mindenki odafigyel a védekezésre, igaz?... :-D
2018. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

szabadság van, nincs birtoklás, a párod azt csinál amit akar, ha ott akar hagyni, akkor ott hagy. Féltékenység nem egyenlő a birtoklással, azzal egyenlő, hogy nem akarja, hogy a párja csalódást okozzon neki vagy megbántsa.

A megbántás meg mindenkinél más szinten van.


Kicsit az érvelésed ahhoz hasonlít, mint amikor egy csoport azon ugrál, hogy a mai társadalom és a munka fogva tart és bilincsekkel, egérfogóval ábrázolják az alkalmazottat aki a számítógép előtt van láncra verve és dolgoznia "kell".

Ott sem kötelező semmi, te választottad a munkádat, te jelentkeztél oda, bármikor felmondhatsz és ha nem tudod fizetni a lakásodat/kölcsönödet, az is a te hibád, minek vettél fel kölcsönt, senki sem kényszerített.


Azért mert TE szabadságra vágysz, de nem lépsz semmit, azzal nem lesz mindenki birtokló akit te annak akarsz bélyegezni. Szabad ember vagy, te választod ki a párodat és bármikor otthagyhatod!

2018. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7es nem ertem miert kell tok masrol beszelni kombinalni.
2018. jún. 19. 14:39
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

Az nem számít birtoklásnak,hogy hűséget várok el!!!

Azért várok el hűséget,mert nem szeretném a feleségemet hazaérve egy csókkal üdvözölni,havegy másik pasi farka volt a szájáben 20 percek azelőtt.

Azért várok hűséget,mert nem szeretnék pl. Hiv+ lenni,vagy esetleg a más által felcsinált feleségem gyerekét felnevelni!

A párkapcsolat nem a birtoklásról szól,rosszul látod.

2018. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pontosan... ezért sem vagyok híve a monogámiának.
2018. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!