Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit reagálnátok, ha átmennétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit reagálnátok, ha átmennétek a párotok családjához ebédelni, és csak olyan étel van amit nem szerettek?

Figyelt kérdés
Igazából nem is tudtam mit reagálni. A párommal 3 éve együtt vagyunk, a családja annyira nem ismer, de voltam már párszor náluk. Nem a páromnak kellene mondani, hogy esetleg valamit nem eszem meg? De a párom annyit tett hozzá, hogy finnyás vagyok... Fordított esetben anyukám megkérdezte mit főzzön...
2018. jún. 22. 17:41
1 2 3
 21/26 piroska és a farkas ***** válasza:
62%
De ha a 3 év alatt egyszer sem jelezted, hogy nem igazán szereted ezt meg azt, vagy a párod nem szòlt az anyukájának, h figyelj légyszi legközelebb csak párold a borsòt és ne fôzeléknek csináld meg , mert Matild sokkal jobban szereti úgy, akkor mit vársz? Persze, az egy figyelmességlenne, ha mgkérdeznê, de ha még ennyi idô után is alig ismernek, talán az az érzelmi töltet sincs meg, hogy kifejezetten a zte kedvednen járjon. Fordìtott esetben ha hozzátok mennek " anyòsodék" Te érdeklôdnél elôre, h mit ennének szìvesen?
2018. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Tőlem megkérdezték, hogy mit főzzenek, közöltem bármi jó csak NE legyen benne gomba.


Lett gombaleves, rántott gomba, gombapörkölt, meg gombás palacsinta, meg desszertként valami gombás süti. Megkérdeztem anyukáját, hogy ha jól érzem nem vagyok neki szimpatikus... Erre visszakérdezett, hogy miből jöttem rá :)

2018. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Jézusom utolsó, ez komoly? :D
2018. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

De a párom annyit tett hozzá, hogy finnyás vagyok - én nem lennék együtt ilyen emberrel.


Más: tényleg finnyás vagy, amúgy :), de a te dolgod.

2018. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

hát most nem haragudnék ezért nemtom meddig.

ha a szülők nem tudták mit szeretsz, arról nem tehetnek.

én meg szoktam kérdezni mindig a barátomat, hogy mit mondjak anyának, mit csinálhatna. de anyám is kérdezi, hogy mit enne. ugyanúgy fordítva is. elég bunkó ez a finnyás vagy és ennyi.

2018. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Kisvárosban nőttem fel, nagyszülők a tipikus átlagos falusi emberek voltak. Az ő idejükben örültek, ha volt étel az asztalon, senkinek eszébe nem jutott, hogy ne enné meg, amit elé tesznek. Ők ebben nőttek fel, a szüleim is, nekik ez volt a természetes. Ha vendég volt, akkor megvoltak a tradicionális ünnepi ételek, sose kérdezték meg a vendéget előre, hogy mit szeretne majd enni. De fiatalabbaknál is elég ritkán találkoztam olyannal, hogy előre megkérdezték volna a vendégtől, hogy mit főzzenek.


Szerintem párod szülei is hasonlóak, ne őket hibáztasd ezért, ez kulturális dolog, hogy sokak szerint a magyar ember mindent megeszik, aki meg nem, az meg válogatós. Én vegetáriánus vagyok, elfogadtam hogy így működik a világ Magyarországon, nekem kell előre jeleznem, hogy mit nem eszek meg. És a legkülönbözőbb helyeken, még éttermekben is sokszor el kellett mondani, hogy egy vegetáriánus nem eszi meg a húsleves/halászlé levét se, a pörkölt szaftját se, a halról meg ne is beszéljünk. De ebből nem szabad problémát csinálni, hanem elébe kell menni a dolgoknak, előre megbeszélni és nem lesz kellemetlen meglepetés senkinek sem.


Nagyon pozitív csalódásom volt egyszer Spanyolországban üzleti úton, kb. 30-40-en voltunk a világ minden tájáról, és ott meg teljesen természetes volt, hogy mielőtt étterembe mentünk, megkérdezték, hogy ki mit szeretne - nem szeretne enni pl. vallási, diéta vagy egyéb meggyőződésből. Ott meg ez a természetes.

2019. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!