Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy ezt érzem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ezt érzem a párkapcsolatommal kapcsolatban? Szakítanom kellene?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú lesz, de kérlek, olvasd végig! A párommal 2 éve vagyunk együtt, még külön élünk. Eddig nem igazán voltak nagyobb problémáink, most viszont körülbelül olyan fél éve már nem érzem olyan kiegyensúlyozottnak. Kevés közös programunk volt, amit kettesben töltöttünk volna, úgy érzem, kicsit eltávolodtunk egymástól. Egyre inkább úgy érzem, hogy unom az egész kapcsolatot. Nemrég elbeszélgettem a párommal arról, hogy többet kellene kettesben programokat szerveznünk, és megígérte, hogy jobban oda fog figyelni erre. Volt is némi változás, de az nem sokáig tartott.

Most főleg családi dolgokból kifolyólag ütközik ez akadályokba. Nemrég vettek a szüleik neki és a testvérének egy lakást, azon viszont elég sok dolgot kell felújítani, ennek nagy része a páromra hárul. Ez a következő hétvégéket teljesen el fogja venni, ergo egész nyáron szinte megint 0 időt fogunk a kapcsolatunk építésére fordítani. Amikor épp nem a lakással van elfoglalva, akkor le szoktunk menni vidékre a szüleihez, ahol minden alkalommal befogják valami házkörüli munkára, és kb csak akkor látom, mikor este lefekszünk, illetve az étkezéseknél, én pedig az egész napot a családjával töltöm, mivel kénytelen vagyok. Szeretem őket, mert rendesek, nincs velük baj, de már ezt is unom, hogy ott sincs időnk egymásra. Őt is nagyon leterheli ez az egész, én próbálom segíteni ahogy csak tudom. De mostanában már kevesebb a türelmem is az egészhez.

Mindig minden ugyanúgy van, monoton. Nincs semmi ami egy kis színt vinne a hétköznapokba. Én szeretem őt, ő is engem, érezteti is velem, beszélgettünk már hosszú távú tervekről is pl, házasság, család. De mostanában úgy érzem, eltávolodtunk, és az is meg szokott fordulni már a fejemben, hogy „Mit keresek én itt?”. Bár a szexuális életünk igazából jónak mondható, néha ott is vannak problémák, kevésszer van úgy igazán kedvem hozzá. Nem igazán érzem mostanában mellette magam nőnek. A legjobb szó az egészre, hogy unom, úgy ahogy van. Szeretném feldobni, és benne is meg van a hajlandóság, de ilyen körülmények között nem igazán lehet… Vagy akkor csak ő nem akarja eléggé vagy nem tudom.

Én szeretném megmenteni ezt a kapcsolatot, de nem tudom, hogy érdemes-e. Szerintetek jogosan érzem ezt? Szakítanom kellene, vagy várjak egy kicsit, míg rendeződnek a nehézségek, pl a lakással kapcsolatban? Van még esély rá, hogy vissza találjunk egymáshoz, vagy ha már ennyire unom az egészet, akkor hagyni kellene? 25/N


2018. júl. 2. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Próbáljatok meg kompromisszumot kötni.

Pl. beszéljétek meg, hogy havi egy hétvége a tiétek, kettesben. A maradék 3-ban foglalkozhat a lakásfelújítással, mehettek a szüleihez. De egyébként pl. a lakásfelújításban te is részt vehetnél, akkor máris meglenne a közös program.

2018. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Sosem értettem, minek van kapcsolatban valaki (itt a krapekodra gondolok), ha fingja nincs arról, hogy mit igényel egy barátnő, társ. Mondd neki, hogy ez így nem oké, legyen havi 1-2 hétvége csak a tiétek. Hogy lehet valaki érzelmileg ilyen vak, mint ő, hogy nem látja a fától az erdőt? Te meg kommunikálj egyértelműen, mert mi férfiak nem értünk a rébuszokból!
2018. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a nyafogást, emeld meg a kis popódat, és szervezz le valami programot! Aztán közöld a barátoddal, hogy ekkor ide mentek. Az én férjem is ilyen egyébként. Teljesen bele tud feledkezni a munkába, képes elfelejteni, hogy egyáltalán a világon vagyok, ha éppen bütyköl. Semmi más nem segít, csak az, ha kézbe veszem az irányítást, és én megszervezem a programot, meg aztán szólok, mennyi ideje van még molyolni. Így viszont jól működik. Próbáld ki te is.
2018. júl. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na figyelj 2 dolgot tehetsz!


1-ik: megvárod míg lezajlanak ezek a felújítások a lakással, közben megbeszéled vele, hogy neked már hiányzik, hogy keveset vagytok együtt és kezded úgy érezni, hogy ez a kapcsolatotok végéhez vezethet. Szóval vársz nagyrészt.


2. Feladod. elmondod a sérelmeidet, a problémáidat, megmondod, hogy te ebbe beleuntál belefáradtál. Mondjuk halkan megjegyzem, ha már ennyiszer jár a fejedben, hogy te ebbe az egészbe beleuntál és ez kering benned állandóan az baromira nem jó. Szóval magyarul véget vetsz a kapcsolatotoknak.

2018. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!