Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennyire más hozzáállás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire más hozzáállás a pénzhez - még most meneküljek inkább?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összeszedni, és köszönöm mindenkinek aki olvassa.


Szóval a helyzet, 2.5 éve vagyok együtt a párommal, egy kicsit több mint fél éve együtt lakunk. Ő már talált állást, én még nemrég végeztem, "kis" állásom van, de nem öneltartós, illetve még ő sem kapta meg az első fizut, tehát jelenleg szülői támogatásból élünk.


Gyermekkoromban kb 0 alatt volt a pénzünk, aput nagyon csúnyán rakták ki a munkahelyéről, kis város Dél-Magyarországon, munka szinte 0. Sokáig anya gyeséből és apa munkanélkülijéből éltünk négyen (öcsém van). Aztán apa kapott egy lehetőséget, pár évet Pesten dolgozott, utána ugyanazt otthon, gyakorlatilag álom fizuért. Én ekkor 16 lehettem kb. Így gimi végére fogytam 35 kilót, kellettek új ruhák, amikre így nyilván volt pénz bőven, kaptam kb mindent ami kell. Én voltam a suliban az "álom csaj" (nem nagy a pofám) : jó alak, okos, jó anyagi háttér ; de mivel az életem nagyobb részét kifejezetten szegényen éltem le, sem a pénz "nem számít", sem irigy nem vagyok. Szerintem a pénz csak egy eszköz ami által jobb életünk lesz de ennyi, értelmes keretek között nem fogok ülni rajta és spórolgatni, és számolni hogy mennyi van.


Páromék szintén hasonlóan indultak, áttelepült magyarok, a szülei tényleg azzal az egy bőrönddel jöttek új életet kezdeni. Az utóbbi 5-6 évben már jól állnak bőven ők is, de meglátszik a gondolkodásmódon a "rosszabb élet" : párom úgy áll hozzá hogy rengeteg pénzt akar keresni és olyan színvonalon élni amiről a legtöbb ember álmodni sem mer.


Nemrég beszéltük, hogy habár egészen szerettem az egyetemet, a szakommal nem feltétlen tudok elhelyezkedni, és talán egy okj még rám férne. Estin gondoltam, hogy addig is azért valami melót találjak. Viccelődni akartam párommal, hogy nem baj, majd tanulok varrónőnek (imádok varrni) és pár évig eltart, 550es fizuból menni fog, aztán saját márkám lesz, stb, szóval csak ilyen mi lenne ha ötletelés ment, nem is feltétlenül gondoltam komolyan.

Erre megkaptam hogy jó, de akkor enyém minden házimunka (eddig egyet is értenék éppen) és aztán ahogy munkát találok, párom fogja otthon lógatni a lábát, és én tartom el mert úgy igazságos. Mikor kérdeztem hogy oké és akkor egyik gyerekkel ő megy e gyesre másikkal meg én, mert úgy igazságos, akkor persze jött a mentegetőzés hogy hát ő nem akart annyira.

A másik, hogy azt hiszi, ő engem "bérel" kb: ha vesz pl egy cipőt, amit nem kérem hogy fizesse ki, csak ő felajánlja, akkor azt hiszi neki aznap jár a meleg vacsi meg a tiszta lakás, mert ő ezt nekem vette. Vagy pl ő fizeti a bevásárlást, akkor alap hogy én főzök mosok takarítok, mert ő mindent megtett. Mikor mondtam neki hogy esetleg akkor mielőtt fizet, mondja meg mit kér érte, én meg eldöntöm, hogy megéri e nekem, csak nézett, hogy ezt hogy. Pedig nyilván ha előre tudom, hogy ezért a 2 tejért meg egy felvágottért be leszek csicskítva, akkor meg sem veszem (menjen csak el a boltba ha el nem felejti), vagy fizetem én és udvariasan visszautasítom, esetleg emlékeztetem rá, hogy kéne akkor már főzni / mosni este. Nyilván ezen is a hiszti ment.


Már épp szó volt róla hogy közösen veszünk majd lakást, együtt tervezünk mindent stb, de így nagyon elbizonytalanodtam. Annyira bántó ahogy hozzá(m)áll, nagyon át kell gondoljam, tényleg ilyen közös életet szeretnék e. Ami azért fáj amúgy, mert egyébként egészen jól megvagyunk, csak ez a kva pénz..



2018. júl. 29. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Volt ilyen exem, amit én költöttem rá, az sosem létezett, de nekem hálát kellett adnom az utolsó 50 ftos csokiért és felhozta, hogy megkaptam az ajándékot, most jöhet érte a jutalma..


Nem akartam így leélni egy életet, sosem értette meg, mi a problémám. Jelenleg piszkosul jól keres és már 6 éve magányos, mert annyi esze van, hogy kiszúrja a pénzre menő csajokat..


Szerintem hagyd a srácot, hisz megbeszélni nem tudjátok.

2018. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Így leírva nem tűnik áthidalhatatlan különbségnek. Mekkorák voltak azok a hisztik? Szerintem az normális hogy ha én teszek egy nagyobb szívességet akkor ha nem is elvárom, de bátran kérek vagy fogadok cserébe egy másikat utána.


Mond el neki, hogy ez téged annyira bánt, hogy már az összeköltözésben sem vagy biztos, pedig egyébként nagyon szeretnéd. Aztán meglátjátok, hogy tud-e változtatni.

2018. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nem hangzik jól ez a valamit valamiért, főleg egy párkapcsolatban nem, ami arról kellene szóljon, hogy segítjük, támogatjuk egymást, örömmel osztjuk meg, amink van. Nem csodálom, hogy elbizonytalanodtál, mert ez elég rossz indulás. Később még jobban el tudnak fajulni a dolgok és az nem megoldás, hogy mielőtt fizet neked valamit, megkérdezed, mit vár el cserébe. Ez nagyon rossz irányba viheti a dolgokat. Megpróbálhatod megmondani neki, hogy azonnal szokjon le erről a tempóról, hátha sikerül neki. Ha nem, akkor én ebből a kapcsolatból biztosan kiszállnék.
2018. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vicc ez, hát felejtős, de gyorsan!
2018. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyibol rosszul allsz hozza hogy a penzt hibaztatod (kva penz). En meg a parodat hibaztatom es innentol teljesen igazat adok neked. Ez az ember megis hogy lett nevelve? Ez az ember aztan teged nem tisztel, vett neked ezt vagy azt, aztan mar kuss legyen asszony es takarits, vagy fozz, de az o segge ki legyen szolgalva. Hat banjon igy az annyaval aki erre nevelte. Te meg legy esznel es surgosen menekulj, ilyennek nehogy osszekosd az eleted, gyereket meg plane ne. Tudod mibe vesz ez az ember teged? Sz.rba. massal is majd jol elleszel, talalj olyat aki tisztel is, de en inkabb lennek egyedul, mint a kedves paroddal. Aztan meg majd radobben hogy bilibe log a keze.
2018. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi van,mi azzal a baj,hogyha Te otthon vagy akkor főzz meg csináld meg a házimunkát? Ez cipő nélkül is evidens szerintem ráadásul Te is ezt írtad. Én nem értem mi itt a probléma? Nekem olyan mintha szegény ember még akkor se kapna meleg vacsit ha épp próbál kedveskedni.
2018. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!